mihaighimpu

Clubul Ciclistilor "Cititori"

Recommended Posts

Daca nu gresesc, il recunosc in poze pe colegul a_mic, pe care cu placere mi-l amintesc de pe un alt forum, pe care din pacate, nu a mai intrat.

Foarte misto tura si cred ca ati gresit ca ati fost cu trenul si ca nu ati pus un suport de biciclete pe masina unuia dintre voi...

Din pacate, pe zona mea nu prea sunt colegi carora sa le placa astfel de iesiri, dar poate o sa apara...

Va invidiez.

Păi avem suporți. Toți.

Da' inițial se anunțaseră 8 și n-am fost decât 5. Și am zis (cel puțin eu) să nu facem opinie separată și să fragmentăm grupul în 2 părți: tren/mașină

Tura se putea face cu 2 mașini cu plecare/sosire în Predeal.

Cei mai "vânoși" se puteau întoarce pe biclă din BV la mașinile lăsate în Predeal (deși e cam nasol, că e DN1 care e aglomerat și s-ar fi adăugat încă 600 și ceva de metri diferență de nivel doar din BV în Predeal, adică cât toată tura prezentată mai sus)

Mane, tu esti unul din vanosi, uita-te in poze, ai numai fibra compactata pe tine. =))

Si ai mare dreptate, din cauza nervilor cu trenul/trenurile, am uitat sa scriu de gratarul la carton din Poiana, foarte bun, dar la Videle/Branesti mancam 2 portii la banii aia+bere. Iar clatitele de la Brasov au fost bestiale. De mult nu am mancat asemenea bunatate. Plus portia cat pentru trei persoane. Cu siguranta voi reveni acolo.

Multumiri pentru poze domnu ZaClaud.

Fibra se face numai citind cât mai cu aprindere ;)

Și io m-aș intoarce la clătite. Da' nu pt clătite ;))

Nu mai face declaratii din astea. Poate citeste cine nu trebuie. :indragostit:

Ps: Iti organizam petrecerea aia cu... clatite la Sighisoara. Dedicatie pentru tine si Vlad.

:))

Am uitat...

Pandy, n-am spălat sistemu' dă hidratare. Încă mai are zeamă-n el. Și e rece :P :P :P

=))

Băieți, am ajuns și eu să fiu în stare să pot posta, ce pot zice, o tură plăcută, destul de grea care mi-a pus probleme pe a doua cățărare.

Mulțumesc pentru poze.

În altă ordine de idei, după cum știți ieri am fost pe traseul Piatra Arsă-Babele-Vf. Omu-Babele-Piatra Arsă-Sinaia. Din păcate datorită condițiilor meteo și a unei regrupări care nu s-a mai făcut, nu am mai ajuns pe vârf. Am ajuns doar până la reuniunea drumurilor de vară și de iarnă unde inițial se făcea regrupare, dar 6 indivizi s-au dus înainte și niște nori neplăcuți ne-au determinat să o luam înapoi. Traseul de dus a fost un dezastru, NU RECOMAND nimănui să încerce asta pe bicicletă. 70% trebuie să faci push-bike, iar în condițiile în care traseul este dificil de parcurs pe jos, imaginați-vă cum e cu 15 kg în plus. Suprafața nu permite mersul pe bicicletă, nisip (mai fin ca la mare), șanțuri, pietre, roci, poteci de 0.5m și în dreapta prăpastie. La întoarcere a fost mai plăcut, asfalt proaspăt (60% din drum) de la 2 km de Poiana Arsă până în Sinaia, până a început să ne ia o ploicică mică. Dacă depășeam 20km/h, dârdâiam cu tot cu bicicletă. Voi pune câteva poze când vor apărea.

Nu va mai plangeti de catarari, in scurt timp va asteapta Dealul Galatiului si fratii lui, mai mici sau mai mari. >:)

Nu m-am plâns de cățărare, dacă o puteam parcurge pe bicicletă era mai ușor, dar să parcurgi o diferență de nivel de 250m în push-bike continuu nu e o plăcere pe o suprafață că aia...

@Pandy - nu cumva e vorba de Piatra Arsă ? nu cred să se fi inventat prin Bucegi o Poiana Arsă ...

Da, Piatra Arsă, scuzele de rigoare. Se vede oboseala :)

No problem.. !!

dar mai citeste careva necunoscator si se da cu capu' de ... fara sa gaseasca respectiva denumire.

In rest felicitari !!! pentru tura.

La Sfinx

Imagine postată

Odihnindu-se după ce s-a gândit că pământul duce lipsă de prieteni și să-l îmbrățișez (aka căzătură)

Imagine postată

Imagine postată

Maine dimineata,13.07 2012,dupa cum am planuit,plecam in Tura Tinutului Sasesc,cu incredere si optimism!

Cu Dumnezeu inainte!

Ba să facă bine să se ferească, n-am chef să-l tot ocolesc :D

Tura Tinutului Sasesc e deja istorie.Toti participantii suntem ok si urmeaza sa povestim aventura noastra.

Mai putin ok este domnia-ta care te-ai dopat si ti-ai tunat bicicleta pentru a obtine performante superioare, dar in neconcordanta cu principiile sportive. Avem dovezi! =))

• Upvote 2

Coane,nu pot decat sa-ti multumesc pentru "picanteriile" ale caror autor moral ai fost,stiam ca esti capabil de multe dar nu m-am gandit la asa ceva :)) Mare specie de om esti! :P

• Upvote 1

Felicitari pt o tura frumoasa, dupa cum vad in poze ati avut ce vedea insa ceva cu totul inedit mi-a atras atentia: pe cand am vazut eu Spargatorul de nuci, erau niste domni bine imbracati in costume albe mulate care dantzuiau de zor pan' te lua ameteala si invarteau pe dejte niste slabaturi de bulerine de max. 40j da' kile cu paltonu' ud. Eh ati avut in acompaniament un asemenea domn care peste costumul alb de balet pare sa-si fi luat un echipament de ciclist !!! :D

Vreau sa-l felicit si sa-l intreb pt ca stiu ca-i inteligenta mutarea cu cracii albi pe soare, de un' si-a luat bre alea ca eu caut da' mult ?!?!?! :nerabdator:

LE: Cum ati pacalit-o ma pe Vera sa vina cu voi ?