mihaighimpu

Clubul Ciclistilor "Cititori"

Recommended Posts

Pfoiiii Ghimbok...pune ceva pe tine ca era să fac infarct.

Trebuia să adaugi în mesaj: ”Atenție! Imagini șocante cu conținut explicit!”

Pandy fiule,asa repede te ia inima? :) In apa aia rece de raceam berea in ea ma cam lua pe mine :))

Și eu care credeam că e o scaldă a simțurilor în ceva ambrozie rece... pfffff.

• Upvote 1

Eeh Titele "ambrozia" a fost berea Ursus rece pe care am citit-o, raul mi-a oferit racoarea outside. ;)

Va salut cititorilor! Eu,in prostia mea,citesc si cartulii in kirilica,singur la turele prin vecini. Sa stiti ca au cartulii bune,le stiti si voi. saptamina asta,am citit doar cartulii in romana,timisoreana cu precadere. Poate maine sa citesc ceva peste dunare,ultim antrenament ptr babadag.

Adica...?

Adică de când ești campion mondial nu prea ne mai onorezi cu prezența.

Eu am program casnic weekendul ăsta. În plus se anunță vreme nasoală.

:(

La tine și dacă se anunță vreme bună (+40 grade) ai pelerina în ghiozdan... L-)

Pentru cei interesați, mâine o iau la pas cu Traveller la una din variantele de mai jos în funcție de vreme.

Dacă nu plouă, off-rod
Dacă plouă: http://www.bikemap.net/route/1762939

Plecare din Gara de Nord ora 7:10 mâine 11.08.

Na , că la ultima tură de Ruse n-am avut-o :P

Întrebare: dacă începe să ploo cân ejti la jumatea drumului (ăl de nu ploo) ce faci?

Ai fun traseu de escape? :D

Dar ce? Mă omoară apa? :) Dacă și așa mă udă ce rost mai are să evit. Ai uitat că am fost la Comana? :)

Si se pare ca lucrurile inclina spre tura de sosea ;). Urcare sa fie... ca ne asteapta urcarea pe Magura (si coborarea de pe ea) saptamana aviatoare B-(

Da' de ce nu începe tura din Predeal, la vale până-n Comarnic cu un pic de încălzire pe urcări, acolo o cățărare spre Secăria urmată de Valea Doftanei și sosire în Câmpina la păpică și tren? Adică așa:

http://www.bikemap.net/route/1765013

Da' de ce nu începe tura din Predeal...?

e spaga mai mare la nas. pana in comarnic merge cu 10 lei, pana la predeal nasu stamba din nas si la 15 lei, in concluzie => 2 beri in plus

Nu mai există șpagă la naș, acum se cumpără bilet pentru fiecare bicicletă și e 10 lei indiferent de distanță. Nașului i s-a tăiat.

• Upvote 1

e spaga mai mare la nas. pana in comarnic merge cu 10 lei, pana la predeal nasu stamba din nas si la 15 lei, in concluzie => 2 beri in plus

Noi susținem CFR. Nu susținem buzunarul nașilor. Ne-a luat o dată 8 lei până în Predeal, fiecare pe unde apuca la capetele vagoanelor. Așa că de ce să dau 8 lei și să stau să mă chinui când pot da 10 și elimin neplăcerile.

Titel, mi-e indiferent, numai să pedalăm, aia contează + compania.

• Upvote 1

haide bah, ma lasi cu dume de astea. Eu vorbeam de biletul lui, bicla merge moca, ca doar e cu nasu.

Oficial asa e cum spui tu, dar la ce bani cer nesimtitii astia, cine dracu mai cumpara bilet, cand ei nici vagoanele de biciclete nu le mai au, sanchi, cica s-au stricat.

33.4 lei pana la Comarnic e un scor cam ...

... ieftin, comparat cu costul deplasării de la A la B prin alte părți în Europa. Dacă vrei ieftin, sari pe bicicletă și dă-i pedală. :)

Dar deviem.

Prognoza de acum e de vreo 11-12 grade la 9 dimineața în Bușteni, și maxima de vreo 20 la Câmpina după-masă, înainte să înceapă ploaia.

Ideea de baza in conceperea traseului a fost sa evit DN1. Judetenele respective sunt pitoresti, plus ca te pun la incercare din greu cu urcarile (tura scurta de Geiger are 45 km cu 1300 m urcare, deci am cautat sa obtin ceva asemanator).

Cu chefereu e clar, nasii fluiera a paguba :- . in principiu ne vedem maine dimineata la tren, intre 6.45 - 7.00.

Captain - IR 1637? Până unde luam bilețelele? :)

Sau ne vedem la casă? Ai numărul meu în profil, dacă e dă-mi un semn ca să te notez și vedem mâine ce și cum.

Pana la Campina, IR 1637. Iti trimit numarul de telefon prin mesaj.