norphe

Gasesc un bautor de bere pe forum?

Recommended Posts

... in Bucuresti, care sa arunce o privire intr-o zi pe o bicla SH sa-mi spuna daca merita pret, are componente originale, n-are probleme etc.

Sunt un n00b entuziast si vreau sa cheltui bani cat sa-mi iau ceva in gama Cube attention, acid - 2009, 2010

mersi ;)

Dar tu ai citit regulamentul acestui forum?

In caz ca iti faci timp, dupa regulament citeste si continutul.

Pentru ciclisti berea nu e bautura ci aliment, asadar nu vei gasi bautori de bere pe aici, cauta pe la vreo braserie nonstop.

In plus chestii legate de biciclete, noi sau sh, echipari si alte evaluari au subforum separat.

Si m-as face din simpatic foarte antipatic, daruind masa cu o suspendare de 10 zile daca as avea instrumentul. Relaxat, fara nici o incrancenare. N-ai pentru ce! Imagine postată

Hai ca ma bag eu sa vad bicla si sa beau si berea daca mai e valabil.:D In WE asta e ok?

Hmmmm... ar trebui sa deschidem un topic separat "Servicii cu plata in natura"? Si eu te-as trimite o lecutza la hodina, nu de alta da' sa nu faci, Doamne fer', vreun carcel la deshte.

Probabil se incranceneaza lumea cand aude de rasplata. Toti ar fi sarit sa te ajute pe degeaba, ca doar nu te astepti tocmai de la ciclisti sa fie atat de neprietenosi :)

Pai, daca ai pus asemenea titlu la topic, aici intra doar bautorii de bere.

Mecanicii sunt seriosi... nu consuma alcool in timpul programului.

hehe, good point! vad ca se strang ceva vizite in orice caz :)

Pai, daca ai pus asemenea titlu la topic, aici intra doar bautorii de bere.

Mecanicii sunt seriosi... nu consuma alcool in timpul programului.

Aaa, bun Imagine postată

Deci scopu' tău ăsta era ?.... să strîngi vizite?

Păi e bine, se cheamă că matale ejti ăl de aruncă piatra-n lac și noi "eștilanți" nu sîntem în stare a o scoate Imagine postată

eh na... rastalmaciri si interpretari.

scopul meu este f. simplu - intr-adevar sa primesc niste sfaturi la fata locului de la un avizat pe care nu l-as jigni cu bani decat daca nu se simte jignit;

ah, bineinteles sa probez si simtul umorului aici :)

in fine, @hegoat iti multumesc mult de oferta daca e sincera precum am citit-o eu. Astept un raspuns la randul meu si te anunt poate ne sincronizam.

sa va bucurati de w/e!

Ha ha, sincer nu e rea o bere buna si rece, dar mai bun e un coniac ''home made''. De fapt cand m-am inregistrat pe forum am vrut sa-mi pun nume de user ''coniac68'', da suna prea de tot.

Cum am mai precizat, pentru ciclisti bautura este apa, powerade, isostar, xenofit, sponser, si alte basamacuri.

Berea nu este bautura. Este aliment. Cunosc cativa cilisti, ciclotrubaduri, ciclomancai care mananca multa bere, dar e si foamea mare.

As vrea sa-l vad pe ala care ma contrazice.

Deci? Berea e bautura sau aliment?

io nu beau bere.

Asta trebuie mutata la bancul zilei :D

Neamtu-i spune "flussige Brot" = "paine lichida/curgatoare". Eu zic ca pana intr-un litru, la masa, e aliment. Ce sare peste... ;)

Beay! Cum o sucim, cum o-nvartim, tot la beutura se ajunge! http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/laugh.gif

• Upvote 1

King of the Beer a ras mai multe platouri de bere decat ar incapea in 3 kg.

D-aia zic, ca bei mult e o impresie, ca mananci mult e o realitate Imagine postată

Asa e coane,berea e un aliment lichid,deci practic o "bautura".Berea tine si de sete si de foame. :D Si apropos,vezi ca CSC a fost mutat la "Cafeeaua Ciclistilor" sectiunea Timp Liber.

Mnoo, Norphe, mai bine ai face un topic exact cu ce te intereseaza, cu un titlu relevant, in sectiunea potrivita de sfaturi, pune detalii de bicla si apoi ii rogi sa-si dea si ei cu parerea. Poti sa-i cinstensti cu bere sau ce vrei tu daca intentionezi sa fii chiar generos. Cu un titlu + discutie ca cea de mai sus nu ai rezolvat nimic. Blabla-ul se incheie aici.

Mersi de intelegere!

Nu va mai incape topicu' cititorilor ? :D

[LE] A, salut Vera ! :P

Guest
This topic is now closed to further replies.