ovidiu

21.05.2011 - Kezdimaraton - Tg. Secuiesc

Recommended Posts

A plouat azi ? S-au schimbat conditiile descrise de Laco ?

A plouat azi ? S-au schimbat conditiile descrise de Laco ?

A plouat, dar numai putin, in Targu. Nu cred ca o sa fie probleme.

Bafta tuturor.

Reusit concurs datorita, in primul rand organizatorilor, foarte amabili, minunatului traseu dar si concurentilor foarte de treaba

Minusuri: ca si anul trecut marcajul a lasat de dorit, intarzierea startului care nu a fost anuntata, un singur punct de hidratare, si enigamaticul "cort alb" cu al sau gulas care s-a lasat asteptat :)

Mi-a placut mult partea de rulaj prin oras, pe pavate in special, m-am uitat la kilometraj si aveam 41 kmh. Ce mi-a placut la traseu, e ca a avut de toate: asfalt, urcari alternate cu coboarari, single trail-uri, potecile alea dementiale, push bike, rocky section, putin noroi-de, sa stie lumea ca ai fost la concurs :)

Felicitari organizatorilor si participantilor si asteptam pozele

A fost un maraton frumos,in ciuda ploii noroiul a fost destul de putin la tura scurt.De marcaje...cred ca am avut noroc,nu m-am ratacit.a fost prima editi la care am participat,si ce sa zic...revin cu placere la anul.La mai multe!!!

Pe cand pozele si clasamentele finale . . ?

Pe cand pozele si clasamentele finale . . ?

Salut

Pozele si rezultatele finale vor fi afisate - din nefericire - numai astazi (luni) dupa ora 20.00.

Mersi pentru intelegere.

admin site www.kezdimaraton.ro

Concursul a fost destul de greu in primul rand din cauza ploii dar si din cauza traseului care nici daca era uscat nu era ciclabil 100%. Am fost mai degraba la un triatlon, am participat la tura lunga, ne-am dat pe bicileta, am fugit pe langa ea (si pe coborare) am innotat... Punctele de alimentare erau ok, oamenni ne-au ajutat sa ungem lantul, sa spalam schimbatoarele ca nu mai mergeau si erau exact in locurile unde mi se facea foame. La ultima coborare ne-am pierdut putin din cauza lipsei marcajelor dar am revenit destul de repede pe traseu. Am terminat cu o jumatate de ora dupa timpul limita de 7 ore dar organizatorii m-au lasat sa urc pe podium asa ca multumesc inca o data :)

Pt. Vanessa Plumbota:

Ti s-a reactivat la loc categoria. Daca nu ti-ai verificat inca facebookul, verifica-l si o sa afli ca premiul tau este la Dana.

Clasamentul final si galeria foto sunt puse pe siteul www.kezdimaraton.ro.

Exista un link pe site in gaelria de foto care directioneaza la un album PICASA. De acolo puteti descarca pozele.

admin www.kezdimaraton.ro

• Upvote 2

Imi pare rau ca nu am stiut de la inceput,daca stiam ramaneam la premiere..vroiam sa va intreb de ce nu apar la rezultate pe site ???

va multumesc !

sper sa mai apara cateva poze :)

Imi pare rau ca nu am stiut de la inceput,daca stiam ramaneam la premiere..vroiam sa va intreb de ce nu apar la rezultate pe site ???

va multumesc !

Probabil ca rezultatele sunt in curs de incarcare pe site. Dar o sa apari si tu. :)

Nu stiu la ce rezolutie se fac pozele...dar daca e posibil as dori sa obtin cateva poze in rezolutia originala (daca e mai mare decat cel expus pe Picassa)!

Mumtumesc!

Superbe toate pozele, ne-ati surprins foarte bine trairile :) Am participat la tura scurta, pt.prima data la Tg.Secuiesc, mi-a placut traseul, a avut de toate, iarba, bolovani, noroi, busteni cazuti de-a curmezisul; am ramas uimit pe portiunea de asfalt la inceput cand rulam si cu 40 km/h... La final m-am ratacit putin la podul mare unde trebuia facut stanga, dar 50 % eu am gresit ca nu m-am mai uitat inapoi, am pierdut vreo 2-3 minute, care m-au costat 2 locuri, dar nici asa nu prindeam podiumul, ci doar locul 6. La anul stiu unde mai am de lucrat, sper ca si voi cei din organizare.

Ce nu mi-a placut, faptul ca a fost o lipsa totala de comunicare, sau cel putin asa o vad eu pt ca:

1. dupa poza de grup a vorbit un tip 5 vorbe in maghiara si toti (care au inteles, adica majoritatea care erau din zona)au rupt-o la sprint, cica ala a fost startul..

2. n-am stiut pe unde merge traseul, daca se spunea ca se va face un tur demonstrativ prin oras nu trageam ca nebunu pe piatra cubica,

3. nu stiam cand se va retrage masina de politie.

Intreband in mers cativa colegi de pedala, unii stiau aceste aspecte, dar mi-au lasat impresia ca le stiau de la editiile trecute (daca totusi s-a specificat la start si eu n-am auzit, imi asum greseala ;) )

Trecand peste aceste aspecte, raman impresiile placute, si sper sa ne revedem la anul la Kezdimaraton.

Guest
This topic is now closed to further replies.