ovidiu

Paris Roubaix - Infernul nordului

Recommended Posts

Mircea, daca vrei sa povestesti din cariera ta, fa o incercare. Cred ca sint destui interesati sa afle cite ceva despre “tainele ciclismului mioritic” si “capacitatile” si corifeele de la FRC. Doar n-ai depus juramint ca in urmatorii douzeci de ani nu vei vorbi despre asta.

OFF TOPIC

...era bun orice roman crescut cu mamaliga zic eu...

... si ceapa si usturoi. Vezi ca la unii asta n-o sa le placa. In special la cei care cred ca fara suplimente nutritive n-o sa ajunga-n rai :D.

da...imi pare rau pt ei...ce sa spun,eu pan la 10 ani am mancat mamaliga...scoici si peste din dunare...cam atat...cat despre ciclismul din romania si experienta mea prin el sa sti ca am sa impartasesc cu voi,caci au fost multe zile de glorie traite alaturi de colegi(toti ciclistii mai buni sau mai putin buni) dar din pacate cele triste in care nu am fost ajutati ci din contra stopati din a face performanta la nivel mondial,caci se putea,sant mai multe.nu imi este frica nici de Dumnezeu,am doar teama fata de El si dragoste care implica respect si smerenie,fata de oameni,putini au fost si sant pro-ciclism incepand cu cei de sus care ne-au manipulat.este democratie si nu-mi da nimeni de mancare din ciclismul romanesc mie sau copiilor mei asa ca am sa spun tot ce stiu eu ca sa intamplat si se intampla,bun si rau in ciclismul autohton.sper ca noi ,cei care iubim din inima bicicleta si sportul ce o implica,sa facem ceva pt viitorul acestui sport sa avem si noi cu cine ne mandrii in marile competitii internationale.

Duminica are loc editia cu numarul 107 a celebrei curse. Ciclistii au de parcurs 259 de km din care 52.9 sunt pe sectiuni cu piatra cubica.

Boonen este omul de urmarit in aceasta duminica el nefiind accidentat si aratand o forma foarte buna in Turul Flandrei. Din pacate Stuart O'Grady nu va lua startul.

In rest se anunta multe nume mari ce pot castiga cursa oricand: Heinrich Haussler , Thor Hushovd , Stijn Devolder , Juan Antonio Flecha , George Hincapie(personal mi-as dori o victorie pentru Big Geoge),Filippo Pozzato , Mark Cavendish , Fabian Cancellara s.a.m.d

Vremea se anunta insorita . O cursa numai buna de urmarit!

Am fost plecat din localitate la tara -evident luat-am si bicicleta- si nu am fazut cursa...:) . Daca stiti pe undeva vreo inregistrare a cursei sa o pot downloda.

Savuts- multumesc

ma uit ca un prost si imi vine sa pedalez aici pe scaun.

greutatea acestei curse sporeste o data cu numarul de spectari. ei sunt Infernul.

ma uit la accidentari si nu imi inchipui cum suporta asemenea dureri (tocmai am cazut prin padure)- ADRENALINA MULTA -. cred ca toti particicpantii de acolo ar trebui sa intre in istoria ciclismului.