Sign in to follow this  
Shaka

Tur de Iasi 27-10-2007

Recommended Posts

Salutari din Iasi.

S-au pus in miscare rotile organizarii unui maraton al Iasului. Un traseu cam 90 % padure cu urcari grele si coborari spectaculoase. Un concurs sper eu cat mai profesionist organizat cu IasiBike care se va ocupa de traseu.. sponzori mai multi.. Se va tine prin octombrie ( o data provizorie 7 octombrie). In curand vor fi mai multe date ( in cazul in care se va definitiva proiectul).

Ce spuneti ? Sunt oameni interesati ? Sa stim si noi cam la ce sa ne asteptam.

Astept feedback.

Multumesc

Face-ti-l si voi Sambata ca asa se face , e mai usor pt cei ce se intorc Luni la Servici .

Si Sambata 6 oct pot veni si eu .

Bafta la Sponsori !

Daca nu-l faceti ma supar pe voi ........

Cu ocazia asta vom ajunge si pe la Iasi. De cand caut un motiv http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/biggrin.gif . Deci .... speram ca va fi vreme buna sa terminam cursa, nu ca la Cisnadie unde doar am luat Startul http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/21.gif)

Se face :wink: .

Am fost ieri in recunoastere; cautam noroaie cat mai adanci, santuri, chetroaie, prapastii, capcane.

Imagine postată

Speram sa fie cat mai abrupt.

Imagine postată

Daca nu veniti ma supar eu...

Este greu sa organizezi un maraton. Sunteti siguri ca stiti la ce va bagati?

Nu este vorba de asta.

Nu merge "cu capul inainte".

Daca isi rupe unul capul pe traseu?...asa la 25 de km de zona de start?

Cine marcheaza traseul si in ce mod?

Cine organizeaza concursul? Ce club?

Cum dati premiile si cum justificati incasarile din taxa de inscriere?

Sunt multe de facut Lulu...

Nu vreau sa va descurajez. Ar fi super sa organizati un maraton.

Va recomand totusi sa analizati bine problema.

La mediatizare pun si eu umarul. Vorbim si cu cei de la MBIKE sa scrie de concurs. Trebuie sa fiti siguri ca sunteti in stare sa il faceti.

Pleznitorile de concursuri de gen Cisnadie mie personal nu imi plac.

A..si vin la concurs numai daca faceti tricouri cu mutra lui LULU pe tricou si pe afis (vezi cisnadie) http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/laugh.gif http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/laugh.gif http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/laugh.gif

Cam asta am dicutat aseara la o bere.

Organizator va fi clubul Turistor... ca IasiBike tot nu exista... Ei au organizat si cross-ul din primavara, au ceva experienta, inclusiv cu autoritatile, si in plus au oameni dispusi sa arbitreze gratis. Tot ei se ocupa si de premiere; in primavara premiul I a fost la vreo 1200RON, per total cred ca s-a ajuns la 1500-2000 RON rulati. Totul legal, cu chitanta.

Deocamdata eu stiu un singur sponsor mai mare, pe care-l aduce Andrei. N-ar strica si altii, de prin tara.

Vrem sa avem o salvare la start.

Va fi o motocicleta de teren si probabil si un ATV care vor veni din urma plutonului, in caz ca sunt probleme.

Fiind prima editie, ma astept si la balbaieli. O sa timen cont de ele la anu'. Orice sfat de la cei ce au organizat asa ceva e bine venita. Chiar necesara.

Cel mai mult imi doresc sa fie vreme frumoasa.

Vorbim pe mess in legatura cu modul in care cred eu ca e bine sa marcati traseul.

Va pot recomanda si de unde sa luati banda si cum sa faceti sagetile.

Imi trimit si eu oamenii, chiar daca nu pot sa fac si eu drumul pana la Iasi (e cam mult din capatul celalalt de tara)

Multumim Ovidiu de ajutor. Orice fel de informatie exact cum a spus si maestrul Lulu e foarte necesara.

Pe 7 octombrie se organizeaza si cupa Altrix la Targu Mures (maraton 50 km). Poate ar fi bine ca maratonul de la Iasi sa fie pe 13 octombrie ...

Lasa mai ca aducem calorifere.

Hotariti data, ca sa pot vorbi de o 'caldurica' ceva ......

zilele astea Mausica o sa postam o data clara. Oricum speram sa apara situl incurand cu toate informatiile necesare.

datorita unor impedimente cea mai probabila data va fi 6 octombrie ( sambata).. ceea ce inseamna ca se suprapune cu cel de la Tg Mures.

Pe cati ne putem oare baza ca veniti ?

Sau daca il facem duminica oe 21 ar veni cineva ?

Suntem foarte presati de perioada in care se va face si as dori sa stiu care este cea mai convenabila pentru voi.

As veni si eu ca am auzit ca e frumos de tot pe la Iasi. Vin si daca se suprapune cu Mures. Unica treaba e ca vin doar sambata, ca luni la 8 trebuie sa fiu la lucru. Duminica e exclus.

Salut, sunt interesat si as dori si sa vin, numai ca pe aceeasi data este si in tg-mures maratonul de inchidere de sezon, (care in ultimii trei ani a fost un super party). N-ati putea sa puneti pe alta data?, peste o saptamana?

Si poate veniti si voi la mures :D

red asta si incercam sa facem. sa nu fie in aceiasi perioada cu tg mures si sa nu fie nici duminica ( cel putin partea cu duminica e exclusa)

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this