Sign in to follow this  
vlad

Cluj Winter Race 2007 - 2nd edition

Recommended Posts

legat de cazare nu ii pb sunt diverse oportunitati, de timpul tau liber tu raspunzi http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/biggrin.gif

Hotel Vladeasa *

Cluj-Napoca, Centru, Str Regele Ferdinand Nr20

Tel: 0264 594 429

Pensiunea Piccola Italia**

Cluj-Napoca, Centru, Str. Emil Racovita nr.20

Tel: 0264 536 110

Retro Youth Hostel

Cluj-Napoca, Centru, Str. Potaissa 13

Tel: +4 0264 450452

www.retro.ro

Pensiunea Cluj

Cluj-Napoca, aprox 5 km pana la Start, Str. Meteor 71B

Tel: 0264-438593

Mobil:0741-369403

www.pensiuneacluj.ro

Abi Hotel

Cluj-Napoca, cart. Marasti, aprox 5 km pana la Start

Str. Tarnavelor Nr.23

Tel:0264/449003

www.abihotel.ro

Motel Faget Izvor*

Cluj-Napoca, Str. Sf.Ion(Faget), aprox 5 km pana la Start

Tel: 0264 562 991 Preturi:

- 1 pat 75 Lei

- 2 paturi 90 Lei

Camping Faget **

zona Faget - aproximativ 10 Km pana in centru

Tel: 0264 596 227

Sincer recomand Retro Youth Hostel

Pt. Retro Youth Hostel as recomanda rezervari din timp, acum o luna am incercat sa cazez acolo niste prieteni si nu aveau locuri libere. Altfel, ca locatie nu se poate mai central, e in buricul targului :) aproape de toate barurile :P

Pentru cazare se poate apela si la Caminul Clubului Vointa, pret: 20 lei / pat: Persoana de contact Gheorghe Capraru, Tel 0723527014. (mentionati sunteti sportiv si ca doriti cazare pentru concurs)

Guest

Va asteptam la Cluj Winter Race sa veniti cu crosurile voastre, Vlad si Ely vor decide in acest caz formarea unui clasament separat. Traseul va fi ales caracteristic crosist, tipic plat si presarat cu praguri la 20-30cm. Va asteptam, sa dam putin roade acestei discpline in Romania. Am obsevat ca exista deja multe scule de cross, si este pacat sa le avem pentu o singura cursa in an, numai voi veti putea hotara pentu viitor ca Winter Race sa ajunga o cursa nu numai de fun , ci si de cross. Taxa de inscriere va fi simbolica.

o mica perspectiva o vedeti aici, sase poze de la nationalele de cros 2007, singura cursa de cros indigena :?

http://www.flickr.com/photos/58724440@N00/

da, dupa cum a spus si Gabee la Winter Race in acest an vom face o categorie separata pt ciclocross daca vor fi cel putin 5 concurenti pentru aceasta proba! In caz contrar cine va veni cu ciclocrossul nu va avea 'tratament' diferit fata de ceilalti rideri din punctul de vedere al bicicletei, pt cei care doresc sa confirma venirea lor cu un bike de ciclocross, ii rog in mod insistent sa imi trimita un mail de confirmare la adresa vladxc@gmail.com .

Oricum cursa se doreste a fi un FUN race, nu o cursa in care sa alergi dupa clasamente si bani. Se vor acorda premii dar nu dupa sosirea la finish ci dupa alte criterii gen: cea mai ciudata bicicleta, cea mai ciudata costumatie, s.a.m.d.

dupa cum am spus mai sus, avand in vedere ca este un FUN race nu se va face separare diferita intre cei legitimati si cei neligitamati, doar o diferentiere in fct de varsta si de sex.

ramane sa va tin la curent, pana una alta si ceilalati care ar vrea sa vina cu un mtb sau alt tip de bike la cursa ii astept, poate dau si ei un mail sa confirme, asa ar fi mai frumos din partea lor.

se fac acuma ultimele demersuri pt ca la concurs sa se organizeze un foc de tabara, un gratar unde concurentii sa primeasca din partea casei un carnat/ vin, etc, dar daca sunt mai infometati sa poata lua mai mult.

dupa concurs, se va face un party intr-un 'club' din oras. (mai bine zis pub:D)

va tin la curent

ramane sa va tin la curent, pana una alta si ceilalati care ar vrea sa vina cu un mtb sau alt tip de bike la cursa ii astept, poate dau si ei un mail sa confirme, asa ar fi mai frumos din partea lor.

sa inteleg ca la cursa de ciclocross primesti si cu alt tip de bike?

N-am bike de ciclocross acum, ma apuc din primavara de asa ceva.

Nu ai inteles cum trebuie.

Cei care vin cu un bike de ciclocross, vor avea un clasament separat, asta daca pana in data de 24 noiembrie se anunta inca 4 sportivi care ar vrea sa participe cu un astfel de bike si isi confirma prezenta, in caz contrar cei care vor veni cu ciclocross vor participa la categoria generala care va fi impartitia in fct de sex si varsta, deci daca tu vii cu un alt bike decat cel de ciclocross nu ai cum sa participi la ciclocross.

Concurentii care doresc sa vina la acest concurs cu un bike de ciclocross, ii rog sa imi trimita un mail de confirmare la adresa vladxc@gmail.com . Mai pot face acest lucru pana in data de 24 Noiembrie. In cazul in care nu se anunta cel putin 5 concurenti ei vor concura in aceeasi categorie cu posesorii de mountainbike

pe blog am publicat cateva posibilitati de cazare

va rog sa le studiati si sa va decideti unde vreti sa stati, asta deoarece cred ca ar fi bine sa va faceti o rezervare din timp.

l-ati pus prea aproape de craciun.Eu daca fac 2 zile pe drum ,imi pun familionul in cap daca nu ajung sai duc undeva de craciun.Adica nu prea am cum sa fentez , ca veneam sa-i bat pe Vlad si pe Alizeu la ei acasa sa le iau 3 puncte...

Eu vreau sa vin. Sper sa nu intervina vreo raceala care sa ma tina acasa ...

l-ati pus prea aproape de craciun.

la inceput am intrebat pe mai multi cand sa il pun si nu o zis nime nimic, la fel si cu ciclocrossu, mi s-o zis sa fac separat si s-o anuntat 1 persoana....

Da si ciclism.ro un premiu daca faceti fun race si dam premii traznite.

..asteptam

l-ati pus prea aproape de craciun.Eu daca fac 2 zile pe drum ,imi pun familionul in cap daca nu ajung sai duc undeva de craciun.Adica nu prea am cum sa fentez , ca veneam sa-i bat pe Vlad si pe Alizeu la ei acasa sa le iau 3 puncte...

Pai poti sa faci Craciunul in Maramures, de exemplu. Acolo sigur o sa ai o atmosfera tipica sarbatorilor de iarna de alta data. Sunt sigur ca familia ta va ramane cu amintiri foarte placute. Si o sa fii si tu fericit pentru victoria in deplasare :wink:

in orice caz momentan asteptam alte site-uri care sa promoveze cursa, oferim un schimb de bannere de 130/80px sau cate un articol ceva .... asteptam cu drag propunerile voastre :D

l-ati pus prea aproape de craciun.

la inceput am intrebat pe mai multi cand sa il pun si nu o zis nime nimic, la fel si cu ciclocrossu, mi s-o zis sa fac separat si s-o anuntat 1 persoana....

Da si ciclism.ro un premiu daca faceti fun race si dam premii traznite.

..asteptam

1. Am vorbit si cu Gaby si cu eli si am spus ca e aberant sa pui concursul in 22. Asta daca nu vreti sa va dati 3 oameni prin Cluj.

O repet si aici daca mai este nevoie.

2. Medaliile le dau eu. La fel si premiul.

Trimite pe PM adresa unde vrei sa ajunga premiul si de cate medalii ai nevoie.

Am vorbit si cu Gaby si cu eli si am spus ca e aberant sa pui concursul in 22. Asta daca nu vreti sa va dati 3 oameni prin Cluj.

Sunt confirmate 18 de suflete care vin deja, anu trecut au fost confirmati inaitne de cursa 9 rideri si au fost in total 24, cu 18 confirmati sper ca o sa fie si mai multi. + de asta am intrebat inainte cand sa il fac, si nimeni nu a zis un cuvintel, dupa ce am ales data, au aparut necazurile... Oricum multi se ascund de frig, nu e neaparat data problema... la fel a fost si anu trecut si apoi au vazut ca a fost misto

Ovidiu, te rog sa-mi trimiti si un banner ciclism.ro (cat mai mare) pe adresa mea de mail vladxc@gmail.com . Un PM iti dau imediat

Traseul va fi in aceeasi zona ca si anul trecut, si anume padure Hoia, exista cateva persoane pe acest forum care iti pot zice cum a fost anul trecut, anul acesta va fi mai plat si fara dificultati. Va fi un traseu care sa poata fi parcurs de toata lumea

Vor exista cele 2 dropuri de anu trecut, in schimb urcarea lunga in padure va fi scoasa, probabil vom si lungi traseul si il vom mai 'aplatiza'

cer ajutorul celor care au fost si anu trecut sa isi spuna parrea despre traseu.

iti dau un link sa vezi poze de anu trecut, ca sa iti faci o idee.

http://www.flickr.com/photos/58724440@N00/

Toate bune

PS exista deja destui inscrisi pentru cursa, asteptam mai multi http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/biggrin.gif

pana marti se mai pot face inscrierile pentru a beneficia de numar personalizat dupa care voi trimite sa fie facute ...

nu ezitati: toate detaliile pe www.clujraces.blogspot.com

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this