Sign in to follow this  
vlad

Cluj Winter Race 2007 - 2nd edition

Recommended Posts

Daca este cineva din judetul Hunedoara care s-a inscris sau vrea sa mearga la winter fun race sa dea un mesaj poate mergem cu totii cu o masina impreuna.

Numarul meu de telefon este 0788696310. Va astept!

P.S. Eu m-am inscris deja

M-am inscris si eu pe 19 Miercuri ,sper ca nu e prea tarziu pt. un numar personalizat :?

Cine mai merge din Bucuresti ?

M-am inscris si eu pe 19 Miercuri ,sper ca nu e prea tarziu pt. un numar personalizat :?

Din pacate a fost prea tarziu, pentru ca nici eu nu pot lasa sa fie facute cu o zi inainte toate treburile, sorry

unde e locul de intalnire? locul unde se tine concursul? puteti da niste puncte de reper?

Padurea Hoia, scena a 2-a, langa muzeul satului, pe scurt unde va fi multa lume. startul la ora 11:20 inscrierile pana la ora 11

premii surpriza, start gen "le mans"

detalii maine la fata locului, pt ca e o supriza cam tot, traseu destul de usor pt toti

see you tomorow 8)

Guest

mayday, mayday, cursa a fost un succes, ce a intrecut anul trecut cu mult. Urmeaza poze si amintiri, multumim magazinului Maros Sport si firmei Elmo-Print. Acum plecam in gasca la Eli sa sarbatorim...... 8) va uram un Craciun Fericit !

Nu uitati de restul lumii ...

Petrecere faina si ...; ne auzim noi ...

revin in 'scena' cu un mic anunt

rog din toata inima ca sa lasa-ti un comment la urmatorul link de la prosport, asta dupa ce vizualizati si pozele facute de Dan Tautan de la acelasi ziar, despre cum vi se par pozele ideea aceasta de cursa, cei care ati fost cum vi s-a parut, etc

e important sa le aratam directorilor de la pro sport ca exista si altceva in afara de fotbal, si atunci vom avea sustinerea lor si pe viitor si la alte curse, deci implicit promovam mersu l cu bicicleta

va rog foarte frumos, dureaza foarte putin

http://www.prosport.ro/articole/foto-cluj-winter-fun-race/71269

Daca tot suntem la bilant, am si eu niste mentiuni de facut in legatura cu Cluj Winter Fun Race. In primul rand, anul asta a aparut mult mai clar elementul fun, in conditiile in care race a ramas la acelasi nivel crescut din '06. In rest:

Imagine postatăImagine postatăImagine postată pentru vlad & co., pentru indarjirea cu care au reusit sa organizeze cursa, sa adune sponsori si sa faca CWR-ul o experienta placuta pentru toti;

Imagine postatăImagine postată pentru Eli si Stefan care s-au intors intr-un suflet dupa 3 saptamani pe alt continent, la timp pentru a lua startul in cursa;

Imagine postată pentru toti participantii, in numar sporit fata de anul trecut;

Imagine postată pentru Mos Craciun care a adus zapada si vremea tocmai buna de mtb;

Imagine postată pentru toti spectatorii care au indurat frigul pana la finalul evenimentului;

8) pentru Ovidiu, care am inteles ca a oferit un premiu de incurajare pentru unul dintre concurenti

8) pentru gabee care a avut curajul sa concureze singlespeed si sa ramana competitiv.

in fine, un mare Imagine postată pentru toti soferii cretini din Cluj care au incercat din rasputeri sa strice cheful tuturor - n-au reusit!

Oricum, probabil ca editia de la anul va fi foarte dificil de organizat, pentru ca si asteptarile vor fi altele, avand in vedere nivelul la care a fost ridicata stacheta anul acesta.

Propun sa se faca Winter Race 2008 in ianuarie, ca sa ne revedem cat mai curand Imagine postată

Aici apar eu care trebuie sa imi cer scuze in mod public pentru ca m-am inscris si nu am participat... Sper sa nu fiu trecut pe lista neagra.

Premiul acela de incurajare a ajuns la mine http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/smile.gif . Merci mult pentru organizare si pentru premiu.

Dimineata cand am plecat de acasa, tragand de maneta schimbatorului, s-a rupt cablul de la schimbatorul spate. Am inceput sa sun si sa intreb daca nu are cineva un cablu de schimb si ma gandeam sa ma intorc acasa (arcul tragea schimbatorul pe pinionul cel mai mic). Am hotarat sa merg totusi sa ma uit macar daca tot eram pe drum. Cand am ajuns acolo am mai intrebat lumea, dar solutia in final a fost sa insurubez la maxim surubul de reglare ca sa imping lantul undeva pe la mijlocu casetei. Se poate si asa la fun race:). Daca tot imi curatasem inainte transmisia, macar sa particip, nu?

Traseul nu era prea greu, urcarile abrupte oricum se faceau pe langa, asa ca a iesit perfect! Felicitari pt organizare.

inca se strang poze si se asteapta si ceva filmuletz. a fost un fotograf care nu ii din cluj si a mai fost unul care ii pelcat din localitate momentan.

sa si raspund al intrebare: de la mine, sper cat de curand

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this