corrado

Comenzi bike-discount.de

Recommended Posts

Eu de exemplu vreau sa imi iau praf izotonic powerbar de 1 kg si recovery tot de 1 kg, tot powerbar. din pacate am pierdut trenul ca avreau o oferta jmechera, cu inca o punguta promo la 770 gr suplimentar la ce am spus.

dar oricum sunt bine

Ma lasa dopajul si pune mana de fa miscare. Imagine postată

Hai ca ma uit, daca imi face ceva cu ochiul iti spun.

Cred ca e important de lamurit ce e cu taxa suplimentara pe kg. Daca e asa cum zice 7omca7, nu merita de nicio culoare.

Si eu vreu un lant si niste prafuri. Le-am gasit la acelasi pret si pe bike-components.

Asa ca ma bag si eu, doar daca nu se plateste la kg.

Ex: http://www.bike-components.de/products/info/p21658_ENERGIZE-Isotonic-Sports-Drink-1-4kg-Dose-.html

Daca e acelasi pret eu zic sa le luam de pe bike-components, unde ne strangem mai multi de obicei si unde stim ca sunt si seriosi

Pai scrie chiar la comanda :

Final price incl.

7% VAT

plus freight charges

(12,82 €/kg)

Dar daca tu ai facut o simulare de comanda si nu e asa , probabil ca e Ok .

Totusi care e avantajul fata de bike-components ? ... cel putin la prafuri nu e nici o diferenta.

Si lantul meu e la acelasi pret.

Am facut eu un test, pana la introducerea datelor de card. Apare in plus doar taxa de plata cu card si manipulare (7.95E). Daca se selecteaza DHL, apare zero la costuri suplimentare de livrare (cu DPD e +10E).

aveau oferta pentru praf 1200 g + 770 g gratis. acum se pare ca nu mai este din pacate dupa ce s-a facut forumul.

Si eu as vrea sa comand cate ceva de la Power Bar. Din ce am vazut in lista cu preturile pentru transport, nu cred ca pentru Romania au taxa pe kilogram.

Vezi ca se face comanda pe topicul de bike-components . Eu tot ceva de la power-bar o sa-mi iau.

salutare,cine a mai comandat la bike discount,cat timp dureaza sa vina produsele,si prin ce curier vin?astept raspuns,multumesc.

later edit!am sunat la cargus dupa 1 saptamina,a ajuns si la ei,maine il livreaza,dar eu plec in concediu,asa ca ramine la ei,pina la sf saptamanii viitoare.

Concluzia,de pe bike discount,pleaca cu dhl din germania,si ajunge pe mina lui Cargus,alt partener cumparat de dhl.Ei zic ca livreaza in 3-4 zile,si defapt dureaza 7-8 zile,doar dublu nu mai mult,pentru romania,e tara bananiera,si nu are rost sa trimita asa repede,sa mai astepte fraerii.

Concluzia e: NU mai comanda inainte sa pleci in concediu. Sau mai bine, fa-ne tuturor "bananierilor" o favoare si nu mai comanda nimic de peste hotare.

Si eu vreau sa comand de la ei ceva, valoarea este 203 eur +10 sau 0 eur depinde de transport, mai sunt alte taxe ca nu apar până nu bagi datele cardului ?

Eu am facut o comanda recenta la ei si vreau sa spun ca totul a mers exceptional. Am comandat un set de roti si o caseta de pinioane miercuri dupa masa si luni mi-au ajuns. Livrarea prin DPD a costat numai 18 euro, avand in vedere ca am comandat ceva bulky. Se poate alege si optiunea DHL, care are costuri 0. Nu se platesc comisioane suplimentare pentru plata cu cardul.

I-am contactat eu cu privire la biciclete, raspunsul a fost:

Dear Mr. Stefan J,

Unfortunately we do not offer shipment of complete bikes to Romania due to contracts with our logistic partners.

We are hoping for your understanding!

Best regards,

H&S Bike-Discount GmbH

Thomas Spiecker

Nu doreste nimeni sa dea comanda la bike-discount ? Am vazut ca au preturi destul de bune si transportul este ieftin, 8 euro.

Vraduc, mai esti interesat de comanda? Da-mi un PM!

Si iata ca se poate. Am plasat comanda joi seara, iar azi dimineata (marti) la 08.30 am ridicat coletul de la CARGUS (Sibiu).