corrado

Comenzi bike-discount.de

Recommended Posts

De ce nu da lumea comenzi pe Bike discount? Au preturi destul de bune si comanda a venit in 5 zile.

"because of shipping-restrictions made by our logistic partners we will not be able to send complete bikes to your requested country", unde 'requested country' e Romania.

cineva interesat de o comanda ?

Undeva pe Joi, maxim Vineri 09.11.2012, lansez o comanda la ei. Am gasit cateva chestii care-mi trebuie ceva mai iefin ca in alte parti. Cine e interesat sa-mi scrie aici sau pe PM.

Cum am zis si pe PM, ma bag si eu. Deci suntem 2 pana acum.

Multumesc pentru participare Vlad!

Pentru cine nu stie bike-discount.de are la unele produse sigla "Best Price" Imagine postată De care se poate profita in caz ca produsul dorit de voi poarta aceasta sigla si il gasiti in alta parte mai ieftin (atentie la clauze care se pot accesa facand click pe sigla unui produs care o are)

Foarte seriosi Bike-discount.

Am facut joi dupa pranz comanda la ei in care le-am semnalat ca am si un produs calificat la "Best price" impreuna cu toate detaliile pe care le cereau. Au revenit intr-o ora cu factura finala pe valoare redusa si au tras din cont din cat am aprobat initial doar valoarea redusa. Vineri pe la pranz am primit mail de confirmare a expedierii produselor cu link de urmarire. Luni comanda era in RO si astazi la pranz mi-a fost livrata.

Recomand!

Pretul pe site a ramas la fel si sigla inca mai este :). Eu am finalizat comanda aproband de pe card valoarea intreaga fara reducere scriind la mesajul pentru comanda detaliile cerute de ei. Ei dupa o ora au revenit cu mail de confirmare ca produsul se incadreaza si cu factura pe valoarea redusa. Au tras din cont pretul de pe factura redusa nu de pe cea initiala cand am aprobat tranzactia. Atentie la clauze ca tin cont si de pretul la transport al magazinului concurent (lucru normal).

MARI REDUCERI DE PRETURI LA CASTI DE CICLISM - pana la 75% - doar astazi.

• Upvote 1

Reduceri adevarate, nu minciuni. Azi imi propusesem sa dau comanda de casca dar am uitat sa alimentez cardul si pana ajung eu acasa inchide banca.  La naiba... :((

luni sears dau comanda. Cine mai doreste sa se inscrie.

Conditii

Sa fie din bucuresti

Produseke in stoc si sa nu fie bulky.

Bani inainte in cont sau cash

ionut

multam de informatie.

si eu vreau o comanda

trimit PM

m-am sucit. am deja o comanda facuta la ei si este in curs de livrare.

multumesc frumos

Cum se urmareste comanda data ?

Pe mail nu mi-au dat nici un tracking number decat numarul comenzii si nici pe site nu ma gasit informatii despre urmarirea comenzii.

Mi-am ales DHL ca si curier, iar reference number nu mi-l recunoaste DHL-ul pe site. 

o sa iti vina un mail cu un link catre site-ul dhl..cu tracking number. Vezi ca nu apare imediat pe site-ul dhl..de aceea aparent nu merge.

Urmareste produsul si cand intra in ro suna-i pe cei de la cargus (cu asta ajunge in ro) si intreaba-i de sanatate. La mine a stat o saptamana in depozit pana eu m-am invrednicit sa sun - iar tanti de acolo ma intreaba mirata - da - e in depozit de luni (eu sunam vineri) - cand vreti sa il livram? :-T

Imediat dupa ce faci plata primesti pe mail Bestelleingangsbestätigung (comfirmarea comenzii) cu un pdf atasat in care iti este detaliat cuprinsul ei. Imediat dupa ce ei expediaza coletul primesti inca un mail Rechnungs-Versandbenachrichtigung (factura si notificarea expeditiei) in care primesti factura (pdf)  care contine numarul expeditiei si un link de urmarire a coletului ce face trimitere direct pe site-ul DHL la coletul tau. (linkul e in pdf nu in mesajul mailului)

Aha, deocamdata nu mi-au trimis nici un pdf, doar order's receipt, astept si pdf-ul.

si deschizi dhl.de nu .com pentru ca pe com nu ti-l gaseste

La o comanda am primit pdf-ul la o Zi dupa ce a venit pachetul, iar pt comanda a doua am primit pdf-ul azi dimineata dar inca nu este activ tracking number-ul pe site-ul dhl, astept ce sa fac!

Dau o comanda luni, 21 ianuarie. Cei ce doresc sa se alature comenzi sa imi trimita ceea ce doresc + nr de telefon pe pm. Valabil numai pt cei din bucuresti.