corrado

Comenzi bike-discount.de

Recommended Posts

O dam pe ce vrei tu, numa' sa nu dispara ceasul ala de la vanzare, ca mai mult nu am de unde sa dau pe asa ceva :D

Eu nu mai am facturile de acum 4-5 ani...apoi ce inseamna asta ca n-am inteles ce au recalculat ei si cum ma afecteaza pe mine...

Dear customer,

in the past, you received a invoice from us that we had to rectify by tax law. Enclosed you will find the invoice correction with reference to 
this invoice. Nothing is to be done for you. We apologize for any inconvenience caused and thank you for your understanding.

We hope to keep you as our customer in the future.

Your team from H & S Bike Discount GmbH

Best Regards,

pe tine/noi nu te afecteaza in niciun fel. Ei au fost obligati sa reemita toare facturile pentru care nu au calculat dieferenta de TVA cum facea bike24.com si binenteles sa-l si plateasca (chiar daca la vremea respectiva nu l-au retinut)
Probabil au avut un control de la fiscul lor si i-au gasit cu buba asta.

Au aplicat cota de TVA aferenta tarii de destinatie a produselor. Am verificat o factura din 16.12.2014 si initial a fost cu TVA de 19% iar cea de corectie este cu TVA de 24%. Banuiesc ca ei incaseaza hitul in contabilitate. Imi e mila de CFO-ul lor :)

Adică de acuma o să ne coste produsele cu 5% mai mult? :) 

4 minutes ago, paulrad said:

Adică de acuma o să ne coste produsele cu 5% mai mult? :) 

nuuuuu, poate doar daca se modifica iar cota de TVA la noi (ca la ei in DE putin probabil sa creasca)

JDM iti dadea un exemplu din vremea cand la noi TVA era 24% iar la ei 19% iar BD sunt obligati acum sa plateasca diferenta pentru ca nu au perceput-o de la noi la momentul respectiv.

• Upvote 1

Da, am uitat că s-a redus TVA-ul la noi. Glorie Partidului!

5% se simte.

Am primit și eu notificarea. Carry on.

Au avut ceva de munca...eu am gasit o factura noua din 2017 si nu vedeam nici o diferenta...au reemis absolut toate facturile si cele bune si cele gresite mai vechi, cand era TVA 24%...bravo lor...acum le am si eu pe toate :))

Buna ziua.As dori sa cumpar o furca de pe acest site,costa cam 330 euro.Care ar fi costul cu transportul in RO si cat ar dura?Mai sunt ceva costuri aditionale?Nu am mai dat comanda de acest gen.Multumesc.

@rovid Transportul costă 13,95 euro, fără alte costuri, pachetul vine cu curier (max. 1 saptămână).

Multumesc.Tocmai am vazut in lista la ei pe site.Sunt seriosi,banuiesc/cu ce firma de curierat vine in "provincie"?

Sunt serioși, trimit prin DPD sau DHL. Dacă e DPD, îți aduc ei coletul, dacă e DHL aduc ei sau Urgent Cargus.

Salut! Caut inca 3-4 doritori pentru comanda pe bd...eu am niste maruntisuri de luat si la ei sunt cele mai ieftine.

1. Greaper

2. ScorpionRider

....

suntem 2...pt mine renteaza comanda de la 5 in sus

Salut, nu e nimeni intersat de comanda pe bike-discount? Am nevoie de consumabile ieftine? Cine mai serveste cine mai doreste?!???

Ma bag si eu la comanda cu o chestie "eftina" :)

Pai crezi ca merita sa dam comnda in 2 sau mai asteptam doritori...e 14e transportul...si eu am chestii mici

Eu nu ma grabesc foarte tare. Intre timp am mai aruncat un ochi pe acolo si am mai gasit ceva interesant. Ar fi fost fain daca am fi avut transportul gratis pentru sume mai mari. Acum depinde cat de mult te grabesti tu. Daca dam comanda doar in 2 o sa vreau 2 chestii si daca dam comanda mai multi, atunci o sa comand doar una.

Ok, hai sa mai asteptam un pic...nici la mine nu e graba nivel 0

poate mai vede cineva intre timp topicul