corrado

Comenzi bike-discount.de

Recommended Posts

Salut

Am si eu cateva maruntisuri de luat de pe bike-discount. Doar ca mai devreme de duminica la pranz nu pot decarta banutii. Daca puteti astepta pana atunci cu comanda , e ok. Daca nu , iarasi e ok.

Multam fain

Pai hai sa ne strangem si dam duminica pe seara. Sambata sau duminica tot aia e. 

Salut, ma bag si eu.

Cine da comanda pana la urma?

Germanii astia ma surprind, in mod pozitiv, desigur. De vreo doi-trei ani comand de la ei si nicicodata nu au facut astfel de discounturi. Asadar, sa ne bucuram si sa speram ca vor permanentiza acest obicei. Spor la cimparaturi !

Sa nu fie cu suparare @@dinica dar cand vrei sa te bagi la o comanda te uiti sa vezi ce a zis ala de da comanda. Eu nu pot sa stau sa scanez topicul, sa vad cine ce vrea, de aceea am zis sa-mi dea lumea PM. cei care au dat PM le-am dat detalii despre operatiune. Inca nu am dat comanda dar maine a plecat mai ales ca transportul e 0 cu acel voucher.

Cand e discountul de 10 euro e mai avantajos sa dea fiecare comanda, sau mai multe comenzi de 150 de euro :)

Vad ca mi-a ajuns comanda data duminica in depozitul Cargusului de la Otopeni :)

Salutare,

Mai sunt cumva doritori de o noua comanda?

Urmaresc niste produse , unul inca nu e in stoc; intentionez sa dau curand o comanda asa ca putem face o noua lista.

Eu sunt interesat. Astept sa te hotarasti ca sa iti trimit un PM cu produsul si sa discutam cum facem cu banii.

1.enderb

2.sole42

Astept un raspuns de la ei in legatura cu disponibilitatea unui produs ; intre timp daca mai sunt doritori (preferabil Bucuresti/Pitesti) se pot alatura listei.

Am o intrebare.

Am dat o comanda la ei si am primit un tracking number dubios, care dupa 24h nu e in baza de date de la dhl.

Cam in cat timp ajung pachetele in Romania?

Vin la posta sau cu Cargus?

Merci

Ai rabdare ca o sa se vada si in DHL; in tara vine ori cu DHL ori cu Cargus; suni la ei dupa ce intra in tara.

Continuam cu lista :

1. enderb

2. sole42

Problema sta in felul urmator : dupa vreo 48 ore de la preluarea coletului de catre DHL , urmarirea acestuia inceteaza in centrul  lor de export (FEUCHT parca). Mai astepti inca 24 de ore. iar apoi intri pe site-ul Cargus si tastezi in casuta NT numarul urmaririi compus din 12 cifre (cel de pa factura sau de pe site-ul DHL). De la preluarea DHL pana ajunge in orasul tau trec in total 4-5 zile. Exemplu : comandat joi seara, emis factura vineri pe la pranz, aparut in sistemul DHL vineri seara, ajuns la destinatie (centru SIBIU) marti dimineata, venit curierul cu pachetul marti pe la pranz. O sa vez din noui activitate pe site-ul DHL (daca te mai intereseaza) cam cand ajunge coletul in statia terminus.

Subscriu la ce a scris @@enderb : rabdare, fara tutun. Mie personal, vreo 10-12 comenzi in total de la ei au ajuns fara absolut nicio problema.

Merci. am rabdare, doar ca arata cam ciudat tracking numberul: P200.... lung de tot. pana acum primeam de la celelalte siruri cu DE123, sau prin dhl express alt forma JJ...

In general apareau in 4-5 ore de la primirea emailului pe dhl.

Numa bine

Eu duminica pe 16 am dat comanda si miercuri pe 19 mi-au trimis-o si am primit mail cu pdf-ul si un tracking number de 12 cifre, fara litere.

Pe 20 seara am reusit sa vad comanda pe site-ul dhl. Vineri pe 21 a intrat in tara la Oradea si am putut vedea pe site-ul Cargus comanda cu acelasi tracking number de la DHL, sambata a ajuns in Bucuresti si luni mi-au adus-o acasa.

@@crocodilul_roz

Am selectat dhl, ca altfel ma ardeau la bani. :)

A fsot o confuzie, am folosit linkul de dhl direct din email, care are un tracking number ciudat.

Acuma am vazut in pdf ca e altul, si pachetul deja e spre romania.

Multumesc pt ajutor

Vineri dau comanda ! Cine mai doreste sa se inscrie; preferabil fara produse bulky, sa fie pe stoc.

1. enderb

2. sole42

Mai e valabil discauntu' de 10% pentru comenzi de +150e? Sau alta strategie imbietoare la cumparaturi? Nu vad nimic pe site...