corrado

Comenzi bike-discount.de

Recommended Posts

Poate e de interes general.

Se ia-n calcul ziua in care se face comanda? Adicatelea fac comanda de 155e sambata asta si ma costa piesele 139.5e??? :D

1. enderb

2. sole42

Nu se mai bga nimeni? Hai ca vrem sa dam comanda!

Comanda data duminica a ajuns astazi. Totul a fost in regula.

Se pare ca s-a cam dus boieria cu cei 10 euro in weekend. Daca imi este permis acest lucru, ce parere aveti de noua interfata a site-ului, mai ales de functionalitatile lui ? Eu personal il preferam pe cel de dinainte. O zi minunata.

Erai obisnuit de ceva timp cu el si de asta ti se parea mai prietenos. Sunt sigur ca au bagat functii superioare in favoarea lor, de sugestie produse si alte elemente de marketing online.  Posibil sa revina la acel discount sau alte promotii. Oricum sunt foarte profi si cele mai bune preturi. Pana se aduna comenzile si vor baga tva-ul romanesc.

Eu nu pot sa ma loghez :|

Hai ca dupa plangerea scrisa pe topicul asta, la a 10-a-ncercare a mers. Doar ca tre' sa inrosesc dictionaru' german acu' :))

Aveti grija ca e varza situl:

- nu pot sa generez retour label la posta-romana, am vazut ca merge numai pt germania *hermes)

- brese de securitate: pot sa vad toate cererile de retur generate pe situl nou, inclusiv: nume, adresa, email, cont bancar, ce a comandat omul

Cam penibil. le-am dat mail si nu s-au sinchisit sa raspunda

De la ei de pe site:

4. Privacy policy   We use and save your data in accordance with the "Bundesdatenschutzgesetz" (German Data Protection Act) and only if this is necessary to process your order correctly. If necessary, the required data will be forwarded to service providers for this reason. All individual-related data will of course be treated strictly confidentially.

E de cacao. As putea sa ii dau in judecata deja.

Comanda data Vineri a ajuns astazi ! Foarte prompti de data asta.

Daca vrea cineva sa comande biciclete de la bike-discount, va pot ajuta cu transportul. Plec o data pe luna in Germania si pot aduce biciclete daca sunteti interesati de ceva.

@@enderb, ai primit si al 2-lea mail cu pdf-ul cu linkul spre tracking? Eu inca nu. Comanda facuta sambata... :-s

Băieţi şi fete, am o întrebare: cam în cât timp sosesc coletele de la Bike-Discount? Eu am făcut luni prima comandă la ei şi încă n-am primit nicio înştiinţare cum că ar fi fost expediată.

Comandat         18.02 ora 14

Plecat cu dhl     19.02

Sosit in depozit  22.02 sambata

Livrat luni           24.02

@@enderb, ai primit si al 2-lea mail cu pdf-ul cu linkul spre tracking? Eu inca nu. Comanda facuta sambata... :-S

Salut,

am primit linkul si toate informatiile aproape instant ! Daca te alaturai la comanda le aveai azi :)>-

Foarte multumit de promptitudinea lor de aceasta data.

Băieţi şi fete, am o întrebare: cam în cât timp sosesc coletele de la Bike-Discount? Eu am făcut luni prima comandă la ei şi încă n-am primit nicio înştiinţare cum că ar fi fost expediată.

Minim 4 zile, maxim 7 zile(comanda facuta pe 3 ian a durat 7 zile), de obicei cam 5 zile calendaristice. Cauta si in spam mailul de la ei, asa l-am primit de vreo 2 ori.

Deci suntem 2 in situatia asta.

• Prima oara a durat foarte putin.
  • A 2-a oara deja era de rasu' plansului, trecusera 3 saptamani si eu eram calare pe telefoane si mailuri zilnic, iar piesa era un cadou de aniversare ce se apropia. Faza-i ca ei au rubrica pentru telefon, insa sunt mari sanse s-o omita, ceea ce mi s-a si-ntamplat. D-aia-i foarte sanatos sa se integreze telefonul in adresa undeva.
  • A 3-a oara mi-am invatat lectia si au ajuns foarte repede si fara greseala.
  • Ultima oara e acum, cand habar n-am ce se-ntampla. Da' macar nu ma grabesc de data asta.

enderb, prefer sa platesc transportul ala de 8 euro decat sa ma plimb prin Bucuresti cu masina sau bicicleta. Chiar am oroare :">

Cu ce se livrează în ţară? Eu am lăsat prima opţiune, aia implicită, DPD. În ţară vine cu Cargus ca şi comenzile de la Bike-Components?

enderb, prefer sa platesc transportul ala de 8 euro decat sa ma plimb prin Bucuresti cu masina sau bicicleta. Chiar am oroare :">

Sunt atatia care nu au oroare sau daca au oroare exista si metrou sau mers pe jos. Dar sunt chestii de optiune personala :)

Cu ce se livrează în ţară? Eu am lăsat prima opţiune, aia implicită, DPD. În ţară vine cu Cargus ca şi comenzile de la Bike-Components?

Daca alegi DHL se livreaza cu Cargus in tara; la DPD nu stiu.

Eu am lăsat prima opţiune, aia implicită, DPD.

Uite aici cred c-am gresit si eu ultima oara, mama ei de limba.

Ma tem ca trebuia bifat DHL, iar in tara se face transferul la Cargus.

Noi, alegand DPD... enigma. Sa zici aici daca afli ceva te rog.

enderb, n-am metrou in Soseaua Fundeni. Sunt dependent de masina sau... masina. In Piatra Neamt merg cu mare drag pe jos. Aici pur si simplu mi-e sila. Bucurestenii sa nu se simta ofensati, aia de care mi-e sila mie n-au cont pe forumul asta ;)

Intotdeauna bifati DHL oriunde aveti ocazia. Sunt cei mai ieftini si ok care livreaza cu tracking la tine acasa. DPD au aparut relativ recent la noi si sunt cam varza, eu am avut tot felul de intarzieri la ei pentru comenzi la emag care cu fan-ul au venit mereu la timp.

DHL-ul la bike-discount livreaza in 3 zile lucratoare, daca este piesa pe stoc. Am avut vreo 4-5 comenzi la ei si toate au respectat regula asta.

• Upvote 1

DPD au aparut relativ recent la noi si sunt cam varza, ...

Cu o astfel de clientela (references) trebuie sa fi varza  ;) 

La noi tot timpul e "altceva" fata de afara, chit ca e coca cola, mcdonalds, etc.

• Upvote 3

Azi după ce am plecat de la lucru a sosit şi la mine mailul de confirmare c-a plecat comanda. Sunt curios când soseşte.