corrado

Comenzi bike-discount.de

Recommended Posts

DPD au aparut relativ recent la noi si sunt cam varza.

De ajuns au ajuns prea ok, gen azi (vineri), comandate sambata.

Doar ca n-am primit tracking si n-am primit nici sms-ul/apelul din dimineata zilei de livrare. Adica m-a sunat curierul cu 5 minute inainte de a pleca acasa de la munca, ca sa cobor sa-l iau. Am avut noroc ca m-a prins.

Concluzia fiind ca e mai sigur DHL-ul.

Si eu as mai vrea niste nimicuri, pot sa dau eu comanda daca ne se mai strang doritori.

Pai hai sa-ncepem o lista si ne oprim cand zici tu

1.TIONSERGIU

2.Scorpion Rider

3.

Salut,

Posibil sa mai intru si eu cu ceva pe lista. O sa revin cu mesaj sa confirm.

De ajuns au ajuns prea ok, gen azi (vineri), comandate sambata.

Doar ca n-am primit tracking si n-am primit nici sms-ul/apelul din dimineata zilei de livrare. Adica m-a sunat curierul cu 5 minute inainte de a pleca acasa de la munca, ca sa cobor sa-l iau. Am avut noroc ca m-a prins.

Concluzia fiind ca e mai sigur DHL-ul.

Problema mie mi se pare că e de la Bike-discount. Mie mi-au trimis coletul cu adresă incompletă. Noroc că l-am urmărit online şi am sunat la DPD Cluj, şi se va livra mâine la adresa corectă. DPD au fost foarte corecţi, nimic de reproşat.

Faza-i ca ei au rubrica pentru telefon, insa sunt mari sanse s-o omita, ceea ce mi s-a si-ntamplat. D-aia-i foarte sanatos sa se integreze telefonul in adresa undeva.

Detaliez: pe site, cand dai datele tale, ai telefonul intr-o rubrica separata. Rubrica aia, experienta mi-a aratat, e posibil sa n-ajunga la curier. Adica eu aveam coletul in depozitul din Bucuresti de 3 saptamani si ei nu stiau sa-l livreze ca n-au numar de contact.

Asa ca: Radu Vadan, Cluj, Cod 12345, Strada Triatlonului, 0788.654.321

Integrezi numarul de mobil in adresa si esti acoperit ;)

Mie de exemplu la comanda asta mi-au pus pe colet doar strada, fără număr şi apartament....

Salut; si eu ma bag la comanda, hai sa facem lista si sa vedem cine plaseaza comanda. Pot sa ma ofer eu.

Ok incepem lista:

1. enderb

2. catalinm

3. Poseidon

4. Heinz28

5.ScorpionRider

CINE DA COMANDA PANA LA URMA?

CINE DA COMANDA PANA LA URMA?

pot sa o dau eu; astept mesajele private cu produsele si discutam si de restul.

Salut

Am primit informatiile despre produse de la Heinz28 si ingineru. Astept si de la restul cat mai curand ca sa plasam comanda.

La astia functioneaza semnalizarea de produs mai ieftin in alta parte?

da, doar la produsele care au marcajul 38362_img-cert1.png DAR, atentie, ca pretul mai bun inseamna: produs+transport sa fie mai mic decat acelasi produs+transport pe bike-discount.de si nu doar valoarea in sine a produsului.

Foarte seriosi Bike-discount.

Am facut joi dupa pranz comanda la ei in care le-am semnalat ca am si un produs calificat la "Best price" impreuna cu toate detaliile pe care le cereau. Au revenit intr-o ora cu factura finala pe valoare redusa si au tras din cont din cat am aprobat initial doar valoarea redusa. Vineri pe la pranz am primit mail de confirmare a expedierii produselor cu link de urmarire. Luni comanda era in RO si astazi la pranz mi-a fost livrata.

Recomand!

Edited by adi.murariu

Se bagă cineva din Cluj-Napoca la o comandă? Aș face-o săptămâna asta cât mai repede. Aștept PM

Se bagă cineva din Cluj-Napoca la o comandă? Aș face-o săptămâna asta cât mai repede. Aștept PM

Îmi cer scuze, dar trebuie să mă retrag pt moment. Se amână... :(