corrado

Comenzi bike-discount.de

Recommended Posts

M ar interesa si pe mine , daca se mai poate , multumesc

Vreau sa dau o comanda rapida, chiar luni seara daca s-ar putea, maxim 2-3 persoane, maruntisuri care sunt in stoc, daca va intereseaza. Banii prefer sa-i primesc direct in cursul zilei de luni.  

Salutare, e prima data cand vad acest site si sunt curious.

Se poate comanda un cadru? Cam cat costa transportul?

Salutare, e prima data cand vad acest site si sunt curious.

Se poate comanda un cadru? Cam cat costa transportul?

Am luat eu cadru pentru fiul meu. Transportul este 8 euro ca și pentru orice comandă

Sunt interesat de o viitoare comanda..Poate ne adunam 3-4 persoane sa dam o comanda

1 rapsohigh83

2 gerula

3 Tudorss

Daca se mai alatura cineva bine,daca nu din partea mea este ok. Lasa un nr de tel pentru contact

in cat timp ajung comenzile? eu nu ma pot alatura pt. ca sunt din Iasi dar sunt curios in cat timp se face librarea

plata banuiesc sa se face in avans, corect?

In 5-7 zile de la plasarea comenzii. Plata se face cu cardul.

in cat timp ajung comenzile? eu nu ma pot alatura pt. ca sunt din Iasi dar sunt curios in cat timp se face librarea

plata banuiesc sa se face in avans, corect?

Am facut comanda marti si a ajuns azi = 3 zile, totul a fost pe stoc. Daca nu au ceva pe stoc atunci bineinteles ca va trebui sa astepti ceva timp.

cand se mai da comanda pe bike-discount.de particip si eu. Vreau un lant.

Stiti cumva daca Bike-Discount.de mai accepta plata cu VISA Electron. Eu am la ei zeci de comenzi cu acest card, dar saptamana trecuta pur si simplu nu se incarca pagina de securitate 3D Secure si nu am putut plati. Am platit in schimb cu PayPal, dar mi-au transferat din cont o suma cu aproximativ 6% mai mare, vreo 377eu pe extrasul de cont, la o factura de 353eu, deci un comision ENORM. Vreau sa stiu daca e cazul sa imi fac VISA Classic sau a fost numai o problema temporara.

In momentul platii ce computer foloseai (de acasa, de la birou)? Eu  de exemplu de la birou nu pot face plati pe unele platforme pentru diverse utilitati, magazine online din cauza unor setari de securitate in schimb cu PayPal merge.

LE. La ce banca ai cardul? te intreb pentru ca pe site-ul magazinului nu scrie nimic de nici un cost suplimentar in cazul folosirii PayPal, deci mai degraba e "mana" bancii la care ai cardul. A patit-o si un coleg de al meu cu un card la ING (imi pare rau ca le fac reclama proasta, dar astea sunt faptele :( ) pentru o plata pe sportsdirect.com, unde si eu am platit de fiecare data cu PayPal fara nici un cost suplimentar.

Cardul este intr-adevar la ING, plata a fost facuta ca de obicei, de acasa. Faza cu PayPal este ciudata, pt. ca la platile facute pe ebay platesc la un curs mai mare, dar suma transferata, din cate stiu eu, nu difera. Si imi amintesc de asemenea ca tot pe Bike-Discount, am facu o plata cu PayPal acum 2 ani si am paţit exact acelasi lucru. Diferenta a fost ca atunci era infividualizata clar diferenta in euro peste valoarea facturii si descrisa ca "PayPal tax", sau ceva de genul asta. Chiar de atunci am inceput sa nu mai folosesc PayPal la magazinele online din Europa. Acum, in schimb, era numai suma totala in descrierea tranzactiei.

Mare atentie la optiunile de livrare, prin DPD sau DHL. Va recomand DHL care este sinonim cu faptul ca vi se vor livra de Posta Romana. 

Degeaba se completeaza in formular numarul de telefon si alte detalii pe bikediscount.de, acestea nu ajung pe formatul final de eticheta tiparit in Germania, daca se alege DPD.  

Cei de la DPD Romania (Buftea, mai precis) nu au obiceiul sa insiste, daca suna la interfon si in clipa aceea nu esti atent, nu auzi, ei zboara ca vantul si te trezesti cu status online pe track-id ca "destinatarul nu e de gasit" si se justifica prin faptul ca nu au avut nr. de telefon pe pachet (greseala germana).

Noroc ca in Buftea mergea mailul, la linia telefonica suni degeaba, dupa ce asteapta apelul tau 15 min, esti rejectat si o iei de la capat.

Pina la urma, cineva raspunde pe mail si poti sa rezolvi problema. 

Daca nu esti atent sa urmaresti pe net, procedura lor se rezuma la doua vizite si dupa aia pa, pachetul se returneaza. 

Cu DHL-ul vine pana la granita noastra. Mie mi-au fost livrate de Cargus. Alte pareri ?

Asa este. Si la mine de fiecare data cand am optat pt. DHL, comanda venit cu Cargus. Partea buna este ca intr-adevar, la Cargus prinzi foarte usor legatura telefonica. La DPD dureaza cam 10 minute, ceea ce practic pare o vesnicie. In ultimul an am optat doar pt. DPD, fiindca de obicei coletul ajunge cu o zi mai repede decat in combinatia DHL+Cargus. Si oricum si aia de la Cargus sunt nesimtiti. Tot asa, suna la sonerie, stau 30s si pleaca...

Ok, super !

1.enderb

2. ScorpionRider

Lista ramane deschisa ; as vrea ca  Miercuri sa facem comanda.

Si eu vreau , daca in momentul comenzii o sa mai fie in stoc ceea ce vreau sa cumpar