corrado

Comenzi bike-discount.de

Recommended Posts

Nu intru in polemica, dar fiecare are dreptul sa se razgandeasca. Dpmdv comanda e ferma cand banutii sunt in contul celui care lanseaza comanda.

Consider dorința de participare la comanda in momentul când trimiti mesaj privat persoanei care se ocupa de comanda cu produsele aferente doleanțelor celui interesant. Caci are și el niște calcule de făcut, liste de făcut, etc. Te-ai mira sa vezi ce mesaje primesc chiar și de la unii care au mai dat comanda :) uneori indescifrabil și trebuie sa repet fiecăruia sa fiu sigur ca ceea ce a transmis e ceea ce dorește. Sau ca uita nr de bucăți, preț, etc.

Eu zic ca avem și ceva onoare in noi sau cuvânt dat, nu este necesar sa fim obligați sa ne respectam cuvântul doar pentru ca cel care da comanda are banii noștri depuși in contul lui.

Pana la ultima comanda, cea de la BD, nu am avut probleme. Decât un caz izolat in care i-am spus omului de 5 ori, telefonic și in scris, dacă e ceea ce vrea, caci una scrisese și alta vorbise. Bineînțeles ca a venit produsul și a făcut tot el tam-tam :)

Iar când fac comanda, cer anumite detalii, de 2-x ori, astfel încât, dacă nu le primesc, ignor persoana in comanda și ii și spun lucrul acesta, caci astfel evit neplăceri și timp pierdut reciproc.

Iar@traveller are dreptate. Din nou.

On 1/26/2019 at 7:01 PM, MariusL said:

As vrea sa dau o comanda pe bike-discount.de, cine se inscrie? :) se fim macar 3 

Salut, nu am mai luat niciodata impreuna cu cineva, cum facem? Am nevoie de astea https://www.bike-discount.de/en/buy/rockshox-seals-for-dart2-dart3-sid-judy-pilot-36683

Voi da o comanda maine seara ( 12 feb ). Daca mai doreste cineva ceva,sa-mi scrie,transport 5 euro de pers. Mai am un prieten interesat.

A făcut cineva retur la bike-discount pentru garanție?

Am downloadad Return Form (cel cu roșu unde e trecut produsul și ce defecte reclam), dar nu am eticheta de transport ce se folosea pentru Poșta Română. Prin ce serviciu se trimite coletul?

Eu am facut saptamana trecuta un retur pentru doua produse (un tricou si o pereche de manusi) mici, ca marime. Valoare de 70 euro. TRANSPORTUL NU E GRATUIT.

Am ambalat produsele , dupa ce am intodus in colet formularul descarcat, datat si semnat. La Posta ti se da un formular (exclusiv pentru expedieri internationale) pe care-l completezi acolo (nu ti-l da acasa) . M-a costat 48 de lei. Am primit si numar de urmarire. Ajunge cam in 10 zile. Eu am solicitat banii inapoi in cont. Nu stiu cum e cu garantia. Da-le un email.

E cea mai ieftina modalitate. Poti si prin curier rapid, dar cred ca te costa cel putin dublu.

On 04.03.2019 at 9:18, paulrad said:

A făcut cineva retur la bike-discount pentru garanție?

Am downloadad Return Form (cel cu roșu unde e trecut produsul și ce defecte reclam), dar nu am eticheta de transport ce se folosea pentru Poșta Română. Prin ce serviciu se trimite coletul?

Asta toamna le-am trimis mail cu o pereche de incaltari cu probleme.

Au zis sa le returnez cu posta, pe banii mei.

Cand dupa cateva luni mi-au virat banii in cont, au virat in plus cu o suma echivalenta cu transportul. Nu stiu daca a fost o eroare la ei, nu cred.

@iulian_florea: Cum adica ti-au virat banii dupa cateva luni ???  Dureaza 3-4 zile de cand iti confirma ca produsul (ele) au ajuns in posesia lor.

Le-am scris email că am găsit de downloadat doar Return Form nu și Shipping Label, că zice pe site că nu-i disponibil serviciul DHL în România.

Mi-au trimis eticheta aia pentru Poșta Română, transport gratuit. :)

Salut,

Dacă ne mai strângem mă bag și eu la comandă.

Numai bine!

Adrian

• Like 1

Și eu sunt interesat, însă depinde când se da comanda ca apare pe site ca produsul pe care îl vreau eu e disponibil începând cu 20.07.2019

2 hours ago, alexadi said:

Și eu sunt interesat, însă depinde când se da comanda ca apare pe site ca produsul pe care îl vreau eu e disponibil începând cu 20.07.2019

pe bike-components.de nu il au ca dau eu o comanda luni acolo.

Am cautat și am găsit acel produs și acolo poți sa ma adaugi și pe mine la comanda.