corrado

Comenzi bike-discount.de

Recommended Posts

2 hours ago, kheptan said:

pai deocamdata doar eu sint in lista, da inca nu am dat comanda :) 

Am transmis mai departe. Mersi! 

În cazul în care se face o comandă în următoarele zile sunt interesat.

Thanks!

ok, sintem doi, astept pina miercuri daca mai apare careva, daca nu dam comanda miercuri seara sau joi

Din pacate produsul pe care il cautam a disparut din stoc, deci nu mai am obiectul muncii.

Sunt nevoit deci sa ma retrag deocamdata din asociatie, imi pare rau.

Pregatesc o comanda noua pe bike-discount, astept doritori, dau comanda duminica, 16.05

Salutare, 

Dacă pregătiți o comandă, as vrea și eu câte ceva. 

Salut, mai e vreo comanda deschisa? As vrea sa dau comanda

In principiu eu aș ceva de la ei ce nu am găsit pe Bike24. Dacă ne adunăm, de ce nu. 

Salut Mircea! Eu ma bag și in doi daca esti dispus (am doua produse mici de 47eur).

m-as baga si eu pt vreo 10 lanturi dar as vrea sa mai iau niste anvelope disponibile abia la jumatea lui august...

Eu nu ma grabesc, dar ca sa ajunga comanda pe 15.08, atunci ar trebui data doar cu cateva zile inainte. Cu alte cuvinte, in 2 saptamani :)

Pt mine e mult doua saptamani. Ce-mi trebuie mie au doar doua bucati pe stoc si exista riscul de a nu mai gasi produsul meu. Eu sunt interesat de o comanda saptamana asta, cu cat mai repede, cu atat mai bine.

am gasit si eu aici ce cautam initial pe bike24. m alatur comenzii daca o dam saptamana asta.

e o diferenta de pret intre b24 si BD, ati mai folosit optiunea BEST PRICE inquiry ?

Eu nu.

Cand va hotarati sa dam comanda, ma bag, cat de repede puteti voi.

am sa renunt la anvelopele la care ma gandeam ca ar fi potrivite... terreno zero si wtb horizon cica nu ar fi mai bune decat almotion pe asfalt. almotion am sa iau ceva mai tarziu, de la r2 sau rosebikes.

ar urma sa iau 9-19 lanturi de 8 viteze de la bike-discount (de fapt folosesc ssp) si cam atat. ma oftic ca am bagat chiar azi o comanda la bikeinn (pt almotion) pe care am anulat-o imediat si acum abia ca am bani pt 9 lanturi, nu mai mult. cica tb sa imi intre banii inapoi in cont in 2-3 zile (de la bikeinn, e vorba de vreo 700 lei). daca se poate cumva, ori imprumut de la vreun om de bine (adica sa platesc jumi juma, 50% inaintea comenzii, 50% lunea viitoare) ori timp de asteptare astea 2-3 zile ca sa ajung sa iau lanturili... foarte multumesc.

o sa am bani de incasat din curierat... lunea viitoare. din curierat castig de 2-3 ori mai mult decat din salariul job-ului stabil ca sa zic asa. vineri fac o luna de cand m-am apucat...

nota explicativa pt astea 9-19 lanturi YBN... care sunt in stoc BTW.

e 12 euro un lant deci ar fi 228 euro (din care am acum - in seara asta adica - 110) pt 19 lanturi care mi-ar ajunge pe urmatorul cincinal. faza e ca nu voi putea sa le folosesc alungindu-le prea mult pt ca merg pe magic gear singlespeed (vertical dropouts), de-asta imi trebe asa multe. naiba stie daca s-o epuiza stocul, vreau sa am stoc acasica, sa le iau de acum si sa le folosesc (curatat, gresat, montat) in rotatie. la 3000-5000 km (pt un lant adica) va fi alungire de 1mm asa incat ceva mai tarziu le voi folosi cu o alta combinatie foaie-pinion, trecere de la 49:20 la 52:21.

vorbit la telefon cu un prieten adineauri, ar urma sa imi vireze un imprumut asa incat sa pot da maine banii pt comanda... deci socotiti-ma ca inscris la comanda.

ce am de luat:

https://www.bike-discount.de/en/buy/time-atac-13-17-cleats-689918

1x

https://www.bike-discount.de/en/buy/ybn-8-speed-e-bike-chain-s8e-s2-136-links-542288

18x

(posibil sa mai adaug cateva din astea pana maine daca mai strang ceva la cheta)

@AdrianPetre te-am adaugat in discutia privata. Astazi plasez comanda.

Mircea s-a retras, am ramas doar 3, Poseidon si noi 2.