corrado

Comenzi bike-discount.de

Recommended Posts

Vineri 21.06. as vrea sa dau o comanda. E valabil pt Bucuresti, taxa ar fi de 8 euro parca. Cine vrea ceva sa ma contacteze pe PM. Banii personal sau in cont ING.

ma bag si eu

Intrucat ceea ce vroiam sa cumpar e lipsa stoc momentan, pana pe 26 zic ei, prelungim inscrierile la aceasta comanda cam pana saptamana viitoare. Deci cine mai vrea ceva rog PM sa-i transmit datele.

Se face comanda sigur cel tarziu vineri. Pana joi cine mai doreste se poate inscrie. Momentan am fi 4.

Imi pare rau dar am dat comanda vineri. Am zis sa fiu contactat pe privat ca nu stau sa dau refresh la topic sa vad daca mai vrea cienva.

Va salut domnilor, daca mai da cineva o comanda, as dori si eu :

http://www.bike-discount.de/shop/a57572/nexus-schalt-bremsgriff-sb-8s20-8-fach-silber.html

http://www.bike-discount.de/shop/k353/a98119/strap-bindit.html

Pentru ca sunt nou pe forum, pot plati in avans celui ce lanseaza comanda. Multumesc.

Davos, in mod normal se dau banii in avans la orice comanda, indiferent ca esti nou pe forum sau foarte vechi.

Nu e prea de bun simt ca o persoana care se ofera sa adune oameni, sa creeze o lista de cumparaturi, sa trimita e-mail-uri/ mesaje de confirmare, sa vorbeasca si prin telefon la eventuale probleme, sa urmareasca un tracking number, sa urmareasca banii transferati sau sa se intalneasca personal cu cei care se organizeaza pentru o comanda, primeste comanda la curier, te anunta personal c-a venit comanda, e disponibil sa te indrume sau sa stabileasca o intalnire cu tine pentru a-ti inmana pachetul, sa mai si plateasca in avans din banii lui produsele dorite de tine.

Da, bineinteles. Eu fiind membru si pe un forum de "cafengii" am mai comandat din afara diferite maruntisuri pentru aparatele noastre de cafea. Pentru valori mai mici, 10-20 euro am incasat banii cand am primit produsele. De aici si afirmatia din prima mea postare. Scuze.

Intentia mea a fost sa fiu credibil si ferm in ceea ce priveste comanda. Platesc si eventualul deranj nu e nicio problema. Multumesc pentru lamuriri. Toate cele bune.

Eu, ţi-am dat PM. Mersi

Salut!

Am dat si eu ieri o comanda de la bike-discount ,am platit cu cardu,am selectat transportul prin DHL,si cu totul m-a costat pretul comenzii+8euro delivery.

Pana acum nu am primit decat un mail instantaneu in care se afla comanda mea si o instiintare ca aceasta a fost trimisa la bike-discount.de,si as dori sa stiu care este cursul normal al acestei intregi afaceri,la ce sa ma astept si daca o sa mai primesc mailuri ,si cum ar trebuii sa procedez.

Multumesc anticipat!

Dupa 1-2 zile primesti un mail care contine un atasament cu factura fiscala. Deschizi pdf-ul (factura) si apoi in partea de sus vei gasi nr. d

Scuze, am piredut conexiunea si a fost salvata doar o parte din postare. Reiau : in partea de sus a facturii vei gasi in stanga nr. de urmarire si pe acelasi rand in dreapta "routing" pe care dai clic si te va trimite catre curierul DHL. Urmarirea pe DHL se va opri pe la 60%, in momentul in care coletul iese din tara. Dupa inca 2-3 zile cauti pe site-ul lui Cargus cu acelasi nr. de urmarire. Se poate ca actualizarea starii sa nu fie foarte exacta, insa vei afla cu siguranta in ziua in care ajunge pachetul in orasul tau. Livrarea se face la domiciliu. De cand pimesti mailul cu factura pana la receptia ta trec de regula 6-7 zile.

Cei de la bike-discount, DHL si Cargus s-au depasit pe ei insisi. Luni dimineata am plasat comanda, iar astazi,joi, coletul a ajuns in statia terminus (SIBIU). E cea mai rapida livrare de pana acum, si am ales varianta ieftina (8 euro).

Cei de la bike-discount, DHL si Cargus s-au depasit pe ei insisi. Luni dimineata am plasat comanda, iar astazi,joi, coletul a ajuns in statia terminus (SIBIU). E cea mai rapida livrare de pana acum, si am ales varianta ieftina (8 euro).

Superb si transport si tva de 19% .si produse cu mult mai ieftine ca pe bike 24

Daca mai da cineva comanda sunt si eu interesat de ceva maruntisuri