ovidiu

11.06.2011 - Maraton Medieval Medias - Recomandat Ciclism.ro

Recommended Posts

Dupa o perioada de incertitudine in care nu se stia daca acest maraton se va organiza am primit in exclusivitate confirmarea ca Primaria Medias a acceptat si in acest an sa finanteze Maraton Medieval Medias.

Dragos Costea si Asociatia Sportiva Ciclomed Medias vor avea un cuvant de spus in organizarea unuia dintre cele mai cunoscute concursuri de MTB Maraton din Romania.

In premiera la un concurs de acest tip inscrierile se vor face exclusiv online. Si in 2011 organizatorul a stabilit o limita de 500 de participanti asa ca va recomand sa va grabiti.

Site-ul competitiei: http://www.m-m-m.ro/

Excelenta veste !

Deocamadata nu vad unde poti sa te inscrii ...

Pai poate pentru ca se deschid inscrierile pe 1 mai? :D

Pai poate pentru ca se deschid inscrierile pe 1 mai? :D

Ah da :)

oricum mai sunt doar cateva ore ;)

Daca nu e un form automat care sa se deschida la ora 0.00, cred ca avem de asteptat pana se trezeste web masterul :D

Probabil ca web masterul e la gratar, ca doar e 1 mai, asa ca vom avea de asteptat pana maine...sper! :D

Referitor la cazare, mai e valabila oferta de anul trecut la hotelul Vila Flora?

e liber la inscrieri ! grabiti-va ca se termina buff-urile :)

Tot respectul pentru organizatori!

Dar este INCREDIBIL ce trebuie sa faci ca sa depui taxa prin BANCA la trezorerie:

La BRD , doar daca am cont pot depune la trezorerie, si doar la agentia unde s-a facut contul!

La ING situatia este si mai dramatica: am si card de credit la ei, dar NU: trebuie sa ai card ALBASTRU de debit, si daca nu ai, nu este doar necesar sa deschizi un cont si sa transferi frumos banii din acel cont catre trezorerie, ci DOAR CU CARDUL -si inca o surpriza cardul este gata in 2 saptamani!

Desigur ca am cedat nervos pentru ziua de azi, incerc si maine la alte banci!

La bomba de "internet banking" am renuntat de mult datorita comisioanelor la fiecare plata catre furnizori.

Daca stiti o cale mai usoara de a plati prin BANCA fiti draguti si spuneti-o!

Oare cei 21 inscrisi cu cine au facut Banking?? :blink::)

@Am@DEUS iti platesc eu taxa daca vrei prin ING :)

comisionul perceput de ING e de 2.51 RON

Eu anul trecut am platit prin home banking dintr-un cont de BRD. Anul asta la fel o sa platesc.

Am platit prin BCR.

Aceiasi regula ca la BRD, trebuie sa ai cont la ei, trebuie sa depui banii la tine in cont si apoi sa scrii un ordin de plata catre MMM. Mi-a luat cam 20 de minute cu tot cu stat la coada. Sunt curios in cat timp vor vedea organizatorii banii in contul lor (e mai greu cu Trezoreria :))

Succes.

Dragos, ceva detalii legate de cazare se pot posta pe site sau aici ???

Dragos Costea a incercat sa convinga primaria sa deschida un cont dar nu a reusit. Anul trecut au fost aceleasi probleme.

Pana la urma maratonul de la Medias merita acest mic efort:)

Dragos Costea a incercat sa convinga primaria sa deschida un cont dar nu a reusit. Anul trecut au fost aceleasi probleme.

Pana la urma maratonul de la Medias merita acest mic efort:)

Un online-banking rezolva aceasta problema. Lasand la o parte ca te scuteste de deplasare si cearta cu functionarul de la ghiseu.

Nu m-a intrebat nimeni vreodata cui si de ce platesc din contul personal.

Prima zi de inscrieri si 30 de persoane in lista. Presimt ca se vor epuiza destul de repede locurile:)

Mdea... Acu tot ce trebe sa mai fac e sa ajung la o banca dispusa sa imi ia banii si sa astept si la coada sa dau banii... Partea mea preferata din viata: sa stau la coada sa dau bani... Noroc ca, asa cum ai zis si tu, MMM e prea frumos si merita...

Oare cei 21 inscrisi cu cine au facut Banking?? :blink::)

Nu doresc sa fac reclama, daca se considera reclama poate fi sters topicul.

Eu cu contul personal, cat si toate societatile comerciale din grupul WarpSost folosim conturi deschise la Banca Romaneasca (referitor la comisioanele pentru e-banking sunt cu 50% mai ieftine decat la ghiseu).

Nu am avut 98% probleme cu incasarea taxelor de concurs la AWR,ASR,AAR ( s-au rezolvat cele 2%) si NICIODATA probleme cu platile.

De 1 an de zile platesc online taxe la concursuri, si indiferent de banca destinatara nu au fost probleme niciodata.

Adica pot plati si online taxa asta? Ca as prefera varianta asta...

Adica pot plati si online taxa asta? Ca as prefera varianta asta...

Adica stai la PC, butonezi niste taste si gata :)

Dincolo era mai scump domle' :))

hai fratilor ca inscrierea e cel mai usor lucru de la un maraton :)

• Upvote 1

Adica stai la PC, butonezi niste taste si gata :)

Dincolo era mai scump domle' :))

Eu vorbeam foarte serios. Am cont de online banking si as prefera varianta asta, evident. Din ce am citit pe site nu am inteles ca s-ar putea si nu as vrea sa arunc cu banii, platind online. Deci se poate au ba?

Normal ca se poate!

Plata se face doar prin intermediul bancilor, NU prin POSTA!

Good. Senc iu, problem solved :)

Eu intelesesem din exprimarea aia ca tre sa te duci fizic la banca, de aia am intrebat, sa fiu sigur, sa nu platesc de 2 ori.

Guest
This topic is now closed to further replies.