ovidiu

11.06.2011 - Maraton Medieval Medias - Recomandat Ciclism.ro

Recommended Posts

Tamas, sa speram ca de data asta sa n-ai dreptate, ploile sa fie scurte, iar soarele puternic sa poata usca solul.

Oricum eu imi pregatesc si gumele de noroi :)

Atasat gasiti lista participantilor la MMM2011

Pentru a va prelua numerele mai usor puteti sa identificati numarul de concurs si puteti verifica si daca sunteti incadrati in categoria corecta.

Ne vedem la start. Cine vrea o pozitie buna in clasament vine cu o bere:::))

Vlad, la tine organizatorul a trecut categoria 30-39 ani. Nu sunt sigur ca este corect!

Lista participanti MMM 2011.pdf

Pai chiar nu e corect. Nici nu ma incadrez in categoria respectiva, nici nu cred ca arat asa batran. Sper sa se poata modifica ceva :)

Cred ca eu m-am trecut cu Sabau George Vlad si ei au preluat doar Sabau George. Poate Vlad Sabau o fi altcineva :)

Cred ca eu m-am trecut cu Sabau George Vlad si ei au preluat doar Sabau George. Poate Vlad Sabau o fi altcineva :)

Mai exista inca un Vlad Sabau, a participat si la CWR prin 2007-2008 (Daca iti aduci aminte, Vlad). El e la 30-39.

Aceiasi problema si la mine, am 18 ani si sunt la categoria 19-29

Sper ca, cu un buletin sa se rezolve

IO sper sa nu fie prea mare mocirla, ca aia sigur nu o sa se poata rezolva cu nici un buletin.

In rest sa fim sanatosi :)

• Upvote 1

Maiculita!citi suntem la semimarathon,fara numar ca la manelisti.daca ma clasez onorabil promit sa dau eu berea aceea...din prima pensie ce se apropie(as mai avea 4 ani daca nu-mi da un shut in dos cineva...sunt prima serie ce va iesi la pensie,la 65 ani)in ce ma priveste,trebuia trecut nu 4099 ci 40119 ca sa fie ca in ci.

Referitor la vreme,acum citeva minute m-am uitat pe meteoblue.com.simbata la medias va fi o zi super,fara ploaie,imi e teama sa nu fie cald ca la urlati.voi accesa si in urmatoarele zile acest site dar astia nu prea gresesc.

Daca cineva nu are cazare inca ,mai puteti gasi 3 camere libere la Casa Honterus tel:0269/833833

Referitor la vreme,acum citeva minute m-am uitat pe meteoblue.com.simbata la medias va fi o zi super,fara ploaie,imi e teama sa nu fie cald ca la urlati.voi accesa si in urmatoarele zile acest site dar astia nu prea gresesc.

Meteoblue e singurul care zice ca nu ploua. Accuweather e optimist cu temperatura, wunderound zice ca o sa vina din nou Potopul, meteo.ro zice si el ca ploua, foreca e constant: numai ploaie la orizont. Eu zic sa adaugam la echipament si colacul de salvare...ca rotile sunt mai greu de pus la centura ;)

Pentru ca nu exista categoria elite, amatorii se vor bate cu profesionistii... fata de prognoza meteo aici e mai usor de ghicit cam cine va triumfa... Arunc o minge la fileu si va intreb din cei pretendenti la podium, oare care nume va fi scris pe caldaramul din cetate? Oare cine se va bate in plutonul fruntas? Ciclismul asta prin padure in care se poate intampla sa fie si noroi e plin de neprevazut , dar totusi astia de la elite, fac ce fac si tot se duc in fata...

Si eu sunt incadrat gresit (40+). Softul folosit pt inregistrare nu a fost scris corect. Am observat la inscrierea online dar mi-a fost lehamite sa dau un mail...

Si eu sunt incadrat gresit (40+). Softul folosit pt inregistrare nu a fost scris corect. Am observat la inscrierea online dar mi-a fost lehamite sa dau un mail...

Artist:)

Vali, zi-mi si tu mie cine vine la Medias si traieste doar din ciclism, daca tot esti mare detectiv. Aia inseamna sa fii profesionist.

Si la mine e categoria gresita (3039 in loc de 1929) dar nu ma deranjeaza sunt mai multi la 3039 :) Inca ramane valabila invitatia pentru cine vrea sa dea o tura mica de recunoastere vineri in jur de ora 11.30!

Am vorbit cu organizatorul si se pare ca acolo unde categoria este gresita problema apare de la CNP-ul introdus gresit. Softul lor preia din CNP data nasterii.

Cine vede greseli poate sa vina la mine in ziua cursei si facem modificarea.

In alta ordine de idei sunteti invitati duminica, ziua de dupa concurs, la o plimbare cu bicicletele pe un traseu foarte frumos pe care Dragos Costea intentioneaza sa organizeze un 24H Race.

Se va pleca la ora 10 din dreptul liniei de start.

Vali, zi-mi si tu mie cine vine la Medias si traieste doar din ciclism, daca tot esti mare detectiv. Aia inseamna sa fii profesionist.

Sunt cativa (dar sunt foarte putini) care traiesc doar din ciclism si unii vin si la Medias.

In alta ordine de idei sunteti invitati duminica, ziua de dupa concurs, la o plimbare cu bicicletele pe un traseu foarte frumos pe care Dragos Costea intentioneaza sa organizeze un 24H Race.

Se va pleca la ora 10 din dreptul liniei de start.

Ce lungima are acest traseu? E important pentru noi cei din Moldova sa stim cat dureaza.

10 km. Va fi o plimbare de maxim o ora.

Cei care doresc sa faca o tura mai lunga pot face si acest lucru.

Sunt cativa (dar sunt foarte putini) care traiesc doar din ciclism si unii vin si la Medias.

Cateva exemple, te rog...

Daca vrea cineva, eu imi cedez locul, cu conditia sa achite taxa de inscriere lui Elisei. Din pacate eu nu mai pot face deplasarea din cauza unui examen programat azi pentru sambata de la care nu am cum sa lipsesc...

Pentru detalii va rog sa ma contactati pe PM sau mail.

Primul venit, primul servit.

Multumesc

Vinzi locul Vlade ? Esti profesionist... :D :D :D

Pai altfel trebuie sa-l platesc eu. Si daca tot nu particip... macar atat...

Bine ca nu cer extra :))

Guest
This topic is now closed to further replies.