ovidiu

26.06.2011 - Maratonul Tarii Gugulanilor

Recommended Posts

Poezia evenimentului:

http://maratontarcu....oncursului.html

La concurs

Moş Ciupearcă, din Borlova, s-o gângit să-ş ia biţâglă

C-o primit ge la veşinu' nişce bani pră nişce ţâglă

S-ombrăcat c-o bluză d'aia, cum îi zâşe ?... parcă Lycra

Şâ pră cap are-o feşcilă, marca Petzl, model Tikka

Că s-o dus sara la Măru'

În Poiană, la concurs

Prăstă gial, pră la Bătrânu

Nu i-o fost frică ge urs

S-o înscris la start cu prunşii

Şâ să-nfoaie ca ciurcanu'

Vrie să urşe sus pră podium

Că-i fălos ca gugulanu'!

(*)orice asemanare cu personaje reale este întâmplătoare.

Imagine postată

Balul Izmenelor 2011 - foto Oliver Florea

• Upvote 1

M-am inscris la Tarcu ieri, crezand ca se afla in apropiere de Brasov, mai exact la Rasnov.(nu ma intrebati de ce am crezut asta)

Tocmai m-am uitat mai atent si am vazut unde se afla, si nu stiu daca am bani de benzina sa ajung pana acolo =))))))

Buna Adolfica,

Stim de ce confuzia asta: exista Poiana Marului in judetul Brasov. :)

Noi speram sa-ti gasesti colegi si sa veniti mai multi in Banat. O sa va placa, si o sa afli mai multe despre Muntii Tarcu ....

De la Bucuresti sunt 450km prin Valcea - Bumbesti Jiu - Petrosani - Hateg.

Mai sunt care vin din Bucuresti

In caz ca nu reusiti sa va organizati, vedem cum facem si iti rambursam taxa (- comisioane bancare).

Sanatosi sa fim, unele intamplari dintr-astea sunt haioase :)

Alin Ciula

www.tarcu.ro

Deci nu-s chiar atat de aiurit :)))

O sa fac tot posibilul sa ajung.

Ne vedem la concurs.

Uite si un film facut cu ceva timp in urma - cand cautam o varianta de traseu pentru maraton.

Nu e facut profi si nici nu asta era intentia, dar poate reuseste sa va convinga sa veniti la start.

Alex

• Upvote 2

Eu am iesit la incalzire ...La ce ora e startul?

Imi pare rau sa te anunt dar inscrierile la acest concurs, daca nu ma insel, au inceput de mai bine de 1 luna. Si oricum,la fel daca nu ma insel, este singurul concurs din acel weekend, deci nu ai de unde alege. Asta daca vrei neaparat concurs.

Te inseli:)) mai e o tentativa de concurs la Orastie pe 26 :))

Luni se mai pot face inscrieri la magazinul DHS din Timisoara?

Sper sa imi intre bursa pana atunci :D

Ar trebui sa ne trimiti formularul de inscriere mai devreme, chiar daca platesti abia luni la magazin. Pretul e tot ala.

Vom da comanda pentru tricouri si alte materiale la inceputrul saptamanii viitoare, deci o lista cat mai completa ne-ar ajuta si pe noi.

Eşti pregătit să ataci premiile?

Ne apropiem de momentul 0, deja socotelile sunt facute.Eventualele ajustari vor fi doar în sus, deci... nimic de pierdut ci doar de câştigat.

Avem premii ce se dau pe noroc, premii ce se dau pe merit, premii de participare şi premii de consolare:

http://maratontarcu.blogspot.com/2011/06/premiile.html

• Upvote 1

dati premii si pentru mosi?adica...un baston ptr.noroi sau o palarie bbb?ca sa stiu ptr.ce ma pregatesc...

as lua doi amatori din buc.ptr.a imparti costul transportului.

Domunle rock, suntem doi doritori din bucuresti. Ne spuneti va rog daca mai este valabila oferta dumneavoastra pentru drumul la maraton :)

Multumim!

Salutare, suntem 3 persoane care plecam din Sibiu sambata, ar mai fi un loc, daca se gasesc doritori pot sa-l contacteze pe Florin - 0722.230.379(el e soferul, inca n-am stabilit ora de plecare si restul).

Momentan avem varianta cortului pt.cazare, dar eu sper sa gasesc si o camera ceva ca sa impartim si acolo costul, daca ne punem toti de acord.

Gugulanilor, venim!! http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/cool.gif

Salutare, suntem 3 persoane care plecam din Sibiu sambata, ar mai fi un loc, daca se gasesc doritori pot sa-l contacteze pe Florin - 0722.230.379(el e soferul, inca n-am stabilit ora de plecare si restul).

Momentan avem varianta cortului pt.cazare, dar eu sper sa gasesc si o camera ceva ca sa impartim si acolo costul, daca ne punem toti de acord.

Gugulanilor, venim!! http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/cool.gif

Dodolica, rezerv eu locul pana maine dimineata. Maine stiu sigur ;)

Ok, vorbesc cu Florin mai tarziu, sa vad daca s-a mai anuntat cineva. Si maine da un semn cu DA ori BA :)

Pana la urma veti comasa categoriile dupa cum scrie in regulament (cele care nu aduna cel putin 10 participanti)? Pentru ca vad ca este cazul multor categorii. De exemplu, ce veti face cu fetele de la 75 care sunt doar 2?

Domunle rock, suntem doi doritori din bucuresti. Ne spuneti va rog daca mai este valabila oferta dumneavoastra pentru drumul la maraton :)

Multumim!

da,oferta este valabila dar as vrea sa stiu din timp.eu pot pleca din gr direct gaiesti si iesit in autostrada,numai daca mai merge cineva din buc ,intru prin oras si apoi pe autostrada.basca faptul ca daca merg singur,ca la medias,bicla o bag in masina nu mai pun suportul pe haion.la medias au zis doi baieti ca merg si nu au mai mers.intentionez sa plec simbata dimineata din giurgiu in jurul orei 5.sunt totusi cam 500km pina la poiana marului.

Pana la urma veti comasa categoriile dupa cum scrie in regulament (cele care nu aduna cel putin 10 participanti)? Pentru ca vad ca este cazul multor categorii. De exemplu, ce veti face cu fetele de la 75 care sunt doar 2?

In cazul fetelor situatia e cam ...delicata. Sunt putine si nu vrem sa le demotivam. Speram si noi sa fie mai multe... poate se vor inscrie la fata locului.

Vom lua o hotarare dupa ce ne consultam cu cluburile implicate.

Discutia asta are loc aproape de fiecare data. Este normal sa se comaseze categoriile conform regulamentului asa cum este el intocmit si la Tarcu si la alte competitii - nu sunt X participanti intr-o categorie se comaseaza la categoria urmatoare. Perfect normal.

In schimb este o ineptie si macar sa iti pui problema sa desfintezi o categorie - gen masculin sau feminin la 80km. Hai sa ne balacim toti in tura de 50 de km, eventual si acolo sa ne taram. Poate sunt unii care pot mai mult si au si muncit pentru asta.

Alex

Pai e normal sa comasezi categorii de varsta, dar nu si feminin cu masculin, totusi. Iar de cele cateva fete care se inscriu la tura lunga, eu nu m-as lega, ca ele va fac pe 90% din cei care scrieti pe aici de nu va vedeti pe orice traseu oriunde si oricand.

Pai e normal sa comasezi categorii de varsta, dar nu si feminin cu masculin, totusi. Iar de cele cateva fete care se inscriu la tura lunga, eu nu m-as lega, ca ele va fac pe 90% din cei care scrieti pe aici de nu va vedeti pe orice traseu oriunde si oricand.

Asa Horatiu..:))

Cred ca nu este vorba de nici o comasare ,pentru ca sunt doar doua fete (maraton).Sigur categia va ramane maraton feminin,cu cate fete vor fi la start.

da,oferta este valabila dar as vrea sa stiu din timp..

Un doritor vine 100% sigur, al doilea (eu) sunt sub semnul intrebarii pana vineri. Pentru intoarcere cand ati vrea sa va inapoiati? Se poate va rog un numar de telefon sa va spunem exact vineri?

Asa Horatiu..:))

Cred ca nu este vorba de nici o comasare ,pentru ca sunt doar doua fete (maraton).Sigur categia va ramane maraton feminin,cu cate fete vor fi la start.

Fetele la maraton vor ramane u siguranta, nu se pot comasa. Dar probabil Elitele (sportivii legitimati) vor merge la ceilalti baieti 75km.

Guest
This topic is now closed to further replies.