ovidiu

04.06.2011 - Maratonul Vinului - Urlati, Prahova - Recomandat Ciclism.ro

Recommended Posts

Foarte interesant ce a spus Jan (?) la B1 TV, "Romania este o tara cu potential deosebit pentru ciclism" (citat aproximativ)

pai si n-are dreptate? Cu totii o stim, numa' ca trebuie sa ne schimbam mentalitatea si sa incercam sa dezvoltam acest potential.

Ce potential avem noi si nu au altii ? Potential au toti , oamenii fac diferenta,

Iar din punctul asta de vedere mie mi-a placut atitudinea primarului care era intr-adevar interesat de organizarea si pe viitor a unor astfel de evenimente.

O intamplare hazlie de la toaletele ecologice: iese un domn pilit bine pe usa din dos a primariei, cu un teanc din ziarul local pe brat. Incepe sa imparta in stanga si in dreapta ziare, desi toti ii ziceau ca n-au ce face cu el si unde sa-l tina. Omu era foarte insistent si spunea ca fiecare ciclist trebuie sa primeasca cate un ziar :)) Bineinteles ca articolul de pe prima pagina era cu maratonul.

Spuneau ca o sa apara o lista cu obiecte pierdute ... ???

Scuze de intarziere cu acest mesaj. Unu dintre organizatori a fost plecat din tara, si speram ca mai are ceva in masina... Din pacate nu am gasit multe lucruri. Doar un fleect Salomon (polar) a fost gasit si recuperat. Toate telefoane, bidoane, etc, nu am gasit, sau sunt sub iarba care a crescut enorm de mult in ultimele saptamani!

Joia trecuta am facut incaodata traseul lung impreuna cu Marco si Jan. Traseul, dupa ploia si soare, este absolut superb (si extrem de cald). Merita sa il faceti incaodata!

Guest
This topic is now closed to further replies.