ovidiu

04.06.2011 - Maratonul Vinului - Urlati, Prahova - Recomandat Ciclism.ro

Recommended Posts

Ha, ha, very funny. Ai uitat cât de „mic” sunt? N-o să vă ajungă toate gelurile din buzunare și o zi întreagă să mă ocoliți :P Plus că, dacă mă opresc la o poză, o țigară banană, pun dop la traseu. :D

Tocmai de aia nu te opresti... Tragi tare si termini in fata :D

pentru cine a vazut tot traseul (scurt): se poate face (rezonabil) si cu ciclocrosul?

Desi nu e recomandat de organizatori, parca ar fi pacat de ratat evenimentul doar pentru un motiv atat de nesemnficativ (lipsa mtb).

Trevizes, daca vrei sa il faci, cred ca se gasesc bicle de inchiriat. Stiu ca Hypersportul avea ceva intr-o vreme. Si sigur mai sunt si altele care inchiriaza (in Bucuresti). Insa nu stiu scoruri...

pentru cine a vazut tot traseul (scurt): se poate face (rezonabil) si cu ciclocrosul?

Desi nu e recomandat de organizatori, parca ar fi pacat de ratat evenimentul doar pentru un motiv atat de nesemnficativ (lipsa mtb).

Sa stii ca sunt niste coborari destul de grele si lungi pe traseul (mai ales pe traseul lung). Eu as inchiria un MTB! E mult mai sigur http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/cool.gif

PS: uite-te la filmulet pe site si tragi concluzii!

Am incercat sa inchiriez si pentru cupa emmedue mai ales ca se promovau serviciile de aducere a bicicletei la start si de preluare dupa cursa, dar m-au lasat cu ochii in soare.

La Emmedue a fost o faza tare la start... Cu vreo 2-3 minute inainte de start, cineva s-a dus la DJ si l-a rugat sa anunte ca a ramas fara bicla si daca are careva una de imprumut... Culmea, s-a gasit una... In mai putin de 5 minute... Poate o fi si asta o solutie :)

Mai sunt 67 de locuri. Eu zic sa lasati strategiile si sa va inscrieti:)

Mause, dai o bere la maratonul vinului?:)

Cum sa nu dau sefule.Rece de la gheata...

care sunt categoriile de varsta, ca nu le gasesc?

pentru cei care au fost. cât de nerecomandate sunt slickurile? eu fiind unul dintre cei care pe traseu ar prefera mai degrabă să admire turturele, mormoloci și căprioare decât să-și rupă bicla în două la fugăreală. (pentru cei care nu văd dincolo de cuvinte, glumeam.)

pentru cei care au fost. cât de nerecomandate sunt slickurile? eu fiind unul dintre cei care pe traseu ar prefera mai degrabă să admire turturele, mormoloci și căprioare decât să-și rupă bicla în două la fugăreală. (pentru cei care nu văd dincolo de cuvinte, glumeam.)

Cu slick-urile va fi cam criminal la coborâri; ai nevoie de aderență mai bună de atât.

Si cum o sa fie cu slickurile pe urcari Dr. Puterfixer? :D

Informatii de pe site-ul competitiei:

Datorită numărului mare de cereri am hotărăt să suplimentăm cu 100 numărul participanţilor la Maratonul Vinului.

Nu uita că 31 mai este ultima zi în care te poţi înscrie online.

Taxa de participare trebuie achitată până pe 31 mai. Dacă n-ai plătit taxa de participare nu vei putea ridica pachetul de concurs pe 1 sau 2 iunie la Clubul Ţaranului.

Îţi mulţumim pentru interes!

Trevizes, pe site-ul de la Skoda Velo Challenge (http://www.activeromania.ro/skoda-velo-challenge/) am luat o liste unde poti inchiria biciclete:

Sper ca te ajuta!

R

Eu pe 1-2 iunie s-ar putea sa nu imi pot ridica pachetul de concurs. Poate sa mi-l ridice altcineva si daca da cu ce trebuie sa se prezinte?

m-am inscris azi,maine platesc.am confudat cu emmedue,azi ma dumirii ce si cum,era pacat sa nu merg la urlati,mai ales ca ma simt in bulan,cum se zice.deci voi lega 3 unul dupa altul,comana,urlati,medias.am mai zis ca am 61 ani si fara falsa modestie,ma simt tare confortabil ca pot sa fac asa ceva.dupa garboavele si p.e voi ajunge la cota 5,mi-am propus anul asta minim 8.simt ca traiesc o a doua tinerete ceea ce doresc si altora trecuti de juma de secol.ce pacat ca in urma cu 30 ani nu exista net-ul...

krazyeone, presiunea e o alegere personală în funcție de mulți factori: cauciucuri, traseu, greutate, etc. Doar din experiență poți găsi cât îți place ție mai mult. Io merg cu 3,5 pe asfalt și pământ bătătorit, dar 2-2,5 pe traseu mai accidentat. Mi-ar fi mai bine să le umflu mai tari pentru urcări și apoi să le dezumflu la coborârile mai intense, dar lenea asta ;)

Dr. Goofy: cu slick-urile pe urcări va fi... smooth :D

Dan, s-a putut într-o singură zi, pe 19...

Guest
This topic is now closed to further replies.