corcodusa

Magazine biciclete in Bucuresti

Recommended Posts

Salut! Vreau si eu sa imi iau o cursiera. Pe net, legat de Bucuresti, mare lucru nu am gasit... As vrea si eu sa rog pe cei care cunosc cat de cat sa spuna si ei magazinele din B cu biciclete (adresa, sau o strada macar...).

Ma gandesc ca nu o sa vina unul acuma sa imi insire 30 magazine (nici nu se merita saracu' sa scrie atat), dar spunand fiecare ce stie poate se va creea o baza de selectie cat de cat bunicica... asta in cazul in care nu este deja asa ceva pe forumul acesta (caz in care va rog sa ma indrumati spre ea). N-ar trebui sa neglijati nici persoanele fizice care se ocupa cu asa ceva (un second hand imi surade chiar cel mai mult in acest moment).

Astept indicatiile voastre

Merci!

DECI

undeva in pantelimon magazinul Magellan de unde iti poti lua cursiere Merida foarte bune.

pe dorobanti langa benzinaria Petrom magazinul asa zis "a lui Bebe" se gasesc cursiere acolo dar preturile pe care le-am vazut sunt de la 500 de euro in sus...dar calitatea pe masura

pe Salaj ceva magazin .. biciclete ieftine aduse din elvetia dar e tot ce iti poti dori daca nu vrei sa dai mai mult de 7 milioane

cam atat stiu...ah si evident... nu cumpara ceva din magazinele mari , hipermarketurile: :wink:

traian? vezi in aprtea stanga sus ceva albastru? orbea .. si ceva -10%.... incearca ... n-ai sa fi dezamagit

Momentan, sunt foarte foarte foarte multumit de Giant TCR Alloy pe care il "calaresc". Dar chestia aia care flutura acolo e o inivtatie pt multi... :D

Nu am stabilit o data limita pentru reducerea la Orbea.

Sper sa dureze cat mai mult pentru ca este in avantajul tuturor.

Oricum...in viitor o sa cumparam si noi romanii tot mai multe produse de pe net. Un magazin virtual are avantajul ca poate sa ofere preturi mici(nu are cheltuieli cu angajatii, nu plateste chirie).

Eu sper sa profite cat mai multa lume de faptul ca in acest moment se pot achizitiona bitze bune la un nivel de pret acceptabil.

Am gasit pe un alt site, enumerate, toate magazinele de biciclete din Bucuresti.

http://www.bikexcs.ro/index.php?option=com_smf&Itemid=14&?topic=642.msg4039;topicseen

Sper sa fie de ajutor, poti vedea locatia si pe harta.

Si am mai gasit unul:

http://www.sportbikecenter.ro/ Am vizitat personal magazinul lor de pe Bd. Ion Mihalache, fostul 1 Mai. Cele mai ieftine costau 9-10 milioane.

later edit: La cel de-al doilea link, dupa ce apasati "intra", s-ar putea sa va dea initial o eroare (mie cel putin asa mi s-a intamplat). Dati refresh si o sa mearga.

Salutare

S-a mai deschis un magazin interesant in Bucuresti!!La Razoare, in spatele statiei de tramvai de pe "Trafic greu", langa un magazin de nautice. Este deschis de cateva zile, au un service interesant, o curte mare si se pare ca in curand va fi pe acolo si un barulet.... Pare a fi locul ideal de intalnire a celor din Dr Taberei si nu numai. Numele magazinului este ceva Terra Bike. Au si cateva servicii interesante: Spalatorie de biciclete, preluarea bicicletei de acasa, repararea si returnarea tot acasa pentru cei care nu au timp...

Mai aveti si alte informatii interesante???

Ceva mai multe detalii despre acest nou magazin? Poate chiar tarife. Suna extrem de interesant mai ales spalatoria si partea cu preluarea. Dar acum sa vedem si cum se vor repara cele preluate de acasa, avand in vedere ca proprietarul nu este langa ele sa vada cu ochii lui ce si cum. Spre exemplu la scuterul pe care l-am avut am avut ceva probleme la unu din cele mai mari service-uri din capitala. Mi-au zis sa-l las pana a doua zi ca nu au timp, mi-au pus pe factura ulei plus manopera schimb, si uleiul "nou", gasit in scuter dupa aia arata mai rau decat cel folosit in prealabil. Deci sa vedem daca oamenii de aici sunt de cuvant si presteaza servicii de calitate

Da, magazinul de la Razoare este deschis de curand, nu au nici firma pusa.Erau in organizari ,amenajari.Au Ideal si Scott,de toate:mtb, sosea,city.Ce mi-a placut e ca ne-au invitat cu biciletele inauntru fara sa mai cerem voie ;)

Salutare

S-a mai deschis un magazin interesant in Bucuresti!!La Razoare, in spatele statiei de tramvai de pe "Trafic greu", langa un magazin de nautice. Este deschis de cateva zile, au un service interesant, o curte mare si se pare ca in curand va fi pe acolo si un barulet.... Pare a fi locul ideal de intalnire a celor din Dr Taberei si nu numai. Numele magazinului este ceva Terra Bike. Au si cateva servicii interesante: Spalatorie de biciclete, preluarea bicicletei de acasa, repararea si returnarea tot acasa pentru cei care nu au timp...

FRATIOARE pai magazinul este chiar al tau. RUSINICAAAAAA:)))

FRATIOARE pai magazinul este chiar al tau. RUSINICAAAAAA:)))

Aoleo ,da e chiar al lui..rusine mare :D Mor de ras : by catalin_mantescu "Mai aveti si alte informatii interesante???"

Lucrezi acolo dar nu esti sigur daca magazinul se cheama Terra Bike? (citez: "Numele magazinului este ceva Terra Bike") si ceri altora informati interesante? E o atitudine penibila, am mai vazut-o si la un alt user "inocent" care de fapt era angajat sau patron la BikeXCS. Daca credeti ca exagerez probabil ca sunteti obisnuiti cu stilul de marketing mioritic si anume de a trata consumatorii ca pe niste retardati.

Salutare

Pe ce strada si la ce numar mai exact,ca sa poata ajunge si provincialii mai usor.

Catalin, daca tot esti de pe acolo, zi-ne domnule si noua ceva program, tarife, etc ca sunt mai mult ca sigur ca, exact ca in toata tarisoara asta minunata, nimeni nu se adapteaza la programul clientului, client care la 18:00 abia iese de la munca......dovedeste-mi ca ma insel =))

Sau macar un site / mail de contact unde putem sa sarim cu intrebari...

Haideti sa clarificam lucrurile pentru ca o cam luam pe aratura si se ajunge le jigniri nefondate. Tot ce am scris si voi mai scrie sub userul meu este in nume propriu si nu reprezinta pozitia angajatorului meu!! Cand voi obtine acceptul, magazinul va avea un user propriu si va face anunturile si comentariile lui in functie de politica sa. Daca va mai amintiti, pe vremuri, cand inca eram pe bikeworld.... la fel am procedat si cu atelierul care era al meu si care intre timp s-a inchis. De altfel cei care ati trecut pe la magazin aveti cartea mea de vizita pe care nu cred ca scrie "managing partner" sau ceva similar... asa ca rusinica pentru voi ca acuzati nefondat iar altii preiau informatia deformata si incep sa fabuleze in continuare.....

In privinta comparatiei cu "ADI" te rog sa te informezi si sa iti ceri scuze in public.

In alta ordine de idei in Bucuresti sunt x magazine si service-uri de profil si cu toate astea forumurile sunt pline de nemultumiti si strazile de biciclete stricate. Oare in acest context aparitia unui nou magazn ar trebui pusa la zid???? In tot ce am scris nu am mintit cu nimic. Cred ca este a zecea oara cand in loc sa fim constructivi ne contram si ne certam pentru exprimari lasand continutul si lucrurile importante deoparte. Oare rolul forumului nu este acela de informare. Aveti nevoie de servicii????

Magazinul este chiar in intersectia de la Razoare, la intrarea pe "Trafic Greu" in spatele statiei de tramvai.

Sa aveti o zi buna si sa fiti fericiti

Catalin, daca tot esti de pe acolo, zi-ne domnule si noua ceva program, tarife, etc ca sunt mai mult ca sigur ca, exact ca in toata tarisoara asta minunata, nimeni nu se adapteaza la programul clientului, client care la 18:00 abia iese de la munca......dovedeste-mi ca ma insel =))

Sau macar un site / mail de contact unde putem sa sarim cu intrebari...

Majoritatea detaliilor vor fi stabilite pana saptamana viitoare (din acest motiv am folosit acea exprimare cu "CEVA"). In acest moment programul este pana la 19:00 dar exista posibilitatea de a veni cineva de la magazin sa ridice bicicleta si sa o returneze dupa reparatie (contracost bineinteles)

Site-ul va fi gata in curand iar pana atunci pot sa va raspund la intrebari pe catalin@terrabike.ro sau la 0788840830

Catalin, nu te acuza nimeni,si nu te jigneste nimeni, dar cu anuntul tau prin care cereai informatii despre magazinul la care lucrezi, ai creat aceasta situatie.Este binevenit inca un magazin de biciclete in Bucuresti.Spor la vanzare si o zi buna!

www.BikeZone.ro

E pe str. Cutitul de Argint , chear la intrarea in Parcul Carol.

program 12.00-18.00 L-V

11.00-16.00 S

Mi s-au parut seriosi baietii de acolo. Eu am avut probleme cu o cheie de angrenaje de la ei, s-a rupt cand am tras de ea (probabil ca avea un defect ascuns). M-au intrebat daca vreau alta sau sa imi returneze banii - si nici nu aveam bonul la mine. Mi-au placut baietii, se ocupau frumos de cei care intrau pe acolo. Am vazut multi cu BMX-uri pe la atelier.

Intr-adevar, sunt niste baieti de nota 11 cei de acolo si sunt multumit d.p.d.v. calitativ de serviciile lor. Spre deosebire de alte magazine, Ionut niciodata nu m-a pus sa ma car cu vraful de acte dupa mine mereu cand ma duc la reglaje/revizii/etc.

PS: C H I A R ?