corcodusa

Magazine biciclete in Bucuresti

Recommended Posts

Dupa excursia de 1mai si namoalele intampinate prin ea, intrand in Bucuresti prin prelungirea Ghencea si coborand pe la Academie, m-am decis sa mai dau o raita si pe la magazinul la care lucreaza Catalin. Stiu, am inceput ca in romane, dar mi-as dori sa-mi expun parerile cu care am ramas..

- Magazinul este situat la intersectia Trafic Greu (mai nou strada Progresului) cu Strada Razoare / Drumul Taberei.

Imagine postată

- Primire calduroasa de catre doamna de la birou, care, cand ne-a vazut arsi de soare si plini de praf, ne-a indicat niste sticle de apa plata si minerala din care ne-a indemnat sa bem.

- Dupa mai multe discutii, am aflat anumite detalii, cum ar fi: magazinul nu are mai mult de doua saptamani asa ca nu va speriati de "goliciunea" sa, stocurile se fac abia acum; de service se ocupa Andrei, un baiat care mie si sotiei ni s-a parut de nota 10 si care mi-a explicat motivul pentru care nu face anumite reglaje, ceea ce i-a adus un mare + in ochii mei. Din ce am inteles si Catalin tot la service este (in momentul ala nu era acolo) asa ca va rog sa ii cereti scuze si sa nu mai ziceti ca ar fi magazinul sau.

- Preturi nu va pot indica, ii rezerv acest lucru lui Catalin pentru ca eu s-ar putea sa dezinformez aiurea, dar va pot spune ca am ramas "blocat" in sensul bun al cuvantului in momentul in care mi s-a spus suma totala de plata pentru reglarea schimbatoarelor de la ambele biciclete, franele de pe una dintre ele, curatat si uns lanturi.

- Am inteles ca pe viitor baietii ar dori sa deschida si acel serviciu (ceea ce auziserati voi ca "spalatorie") de curatat cumplet biciclete si vreau sa va zic de pe acum ca daca se ocupa ca ieri de biciclete, eu mi-as face de pe acum abonament la acel serviciu.

Insa despre preluare de acasa / predare produs dupa reparatii nu am auzit nimic, iar cand am intrebat Andrei nu mi-a putut spune deoarece nu stia nici el despe asa ceva.

Voi reveni cu mai multe impresii dupa weekendul asta cand vreau sa ajung pana acolo sa-mi schimb placutele pentru frane (fiind singurul loc din Bucuresti unde am si gasit placute rasinoase pt Shimano).

Daca nu ati aflat din noul numar MBike, pe blv. Stefan cel Mare s-a deschis un nou magazin de biciclete, MosIonRoata. Adresa de web este www.mosionroata.ro .

Nu am apucat sa intru in magazin si momentan tot ce pot spune despre el, vazut de afara, este ca E MARE. Se aude(tot din MBike) ca au si cafenea inauntru, unde poti astepta sa iti fie reparata bicicleta... ;))

Am fost si eu la pomul laudat de la Razoare...

Dezamagire totala. La ora 10:30 ( in zi lucratoare ! ) cind am fost pe acolo nu era deschis iar accesoriile pe care le cautam oricum nu le-am vazut prin magazin.

E bun proverbul ala cu pomul laudat si sacul...!

Am fost si eu la pomul laudat de la Razoare...

Dezamagire totala. La ora 10:30 ( in zi lucratoare ! ) cind am fost pe acolo nu era deschis iar accesoriile pe care le cautam oricum nu le-am vazut prin magazin.

E bun proverbul ala cu pomul laudat si sacul...!

:-) programul trecut pe usa este de la 11:00 pana la 19:00 ...deci normal la 10:30 sa fie inchis.

..asa ca nu veniti cu sacul , dar o sacosa este bine sa aveti.

salut

Pentru mine foarte OK sunt baietii de la Bike XCS iar magazinul cel nou de la intersectia D-na Ghica cu Lacul Tei ( la LukOil) mi se pare printre cele mai bune de la noi. Mecanici buni preturi Ok si aprovizionat cu virf si indesat aici am studiat toata gama Sram XX care este expusa in magazinul lor si toata gama XTR; ce sa zic mergeti ,comparati, fiti exigenti(si eu sunt) si trageti concluziile.

Eu nu mai merg in alta parte .

PS programul este de la 11-19 dar erau acolo si pe la 9.30 dimineatza si pe la 19.45 seara explicindu-le oamenilor ce si cum fara graba ca se terminase programul.

bafta

Asa e man...si eu ii consider nr 1 pe Bucuresti ca servicii si accesorii pe cei de la BikeXCS insa au o mica problema...nu prea au biciclete bune din gama middle ( 1300-1700 )

Nr 2 ar fi magazinul din Popovat iar nr 3 Veloteca unde sunt axati mai mult pe biciclete la preturi decente decit pe accesorii rezonabile...

Una peste alta e bine ca avem de unde alege iar concurenta e reala si benefica in acest domeniu.

Salutari tuturor membrilor Ciclism.ro,

va anuntam ca exista in Bucuresti si magazinul(ele) Mos Ion Roata (www.mosionroata.ro). Suntem importatori unici FELT in Romania si va asteptam cu intrebari despre bicicletele FELT sau cu sugestii/observatii. Ne gasiti pe Stefan cel Mare nr 15 (intre IGP si aleea Circului) sau pe retelele sociale!

Sarbatori fericite!

Suptscriu. E un magazin ok, esti bagat in seama si ai cu cine discuta, il vizitez cu placere. De curand am fost la un pas sa iau o cursiera felt, era la reducere 20%. Am luat in schimb cu adaos 20% un ciclocomputer sh, afacerea unuia dintre vanzatori, ca sa fiu corect. Nu stiam modelul si am dat cat mi-a zis el, apoi l-am vazut la decathlon mai ieftin, si evident nou. Dar asta in paranteza.