Leviathan

Biciclete Lowrider

Recommended Posts

Salutare,

Nu am crezut ca sunt asa de multi impatimiti la capitolul Low-Rider.

Magazinul Rulez de pe Stirbei Voda 87A (Bucuresti) a adus bicicletele de lux PIMP GARAGE (GER) cu posibilitatea de a achizitiona piese de cea mai buna calitate. Ideea e ca fiecare client poate sa isi faca bicicleta cum doreste. Cea mai ieftina bicicleta Pimp Garage se invarte ca pret pe la 500 euro.

Pentru a va alege tot ce piese pentru low roder-ul vostru tebui sa intrati pe site-ul

www.pimpgarage.com si apoi sa mergeti la RULEZ sa le comandati.

Cu rescpect

Andrei Lupescu aka LUPU

www.rulez.ro

Super tari bicicletele alea. Daca as avea unde sa tin una mi-as lua fara sa ezit. Dar cred ca sunt mai lungi decat garsoniera mea :D

SI eu care aveam impresia ca stiu ce misca pe forumul asta :)

Nu stiam ca a fost deschis un topic despre low ride.

Am avut ocazia sa ma dau pe un cruiser si a fost super. Pe lowride nu am incercat dar asa cum este scris si in articolul de pe prima pagina cred ca pegasul meu din copilarie era un lowride 100% :)

Guest levynolimits

Da de vre 5 ani visez sa-mi consruiesc o asemenea bicicleta dar cum nu prea am timp pt asa ceva cred ca imi voi cumpara unul poate chiar cel din poza cu care ma mai dau cind ma pictisesc la magazin...

Imagine postatăImagine postată

Imagine postatăImagine postată

ID MESS: levy_nolimits

Avem si noi in Sibiu "cruzere"...dar nu se comparacu ce au aia prin Germania.As fi tentat sa imi iau unul...dar nu prea am bani.Oricum merita incercat.

PS:eu as prefera unu cu motor http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/tongue.gif

Edit by admin: Si eu sunt sibian dar la noi pe strada nu se vorbeste in limba cotocrlogastelor. La urmatorul mesaj scris in alta limba decat cea oficiala a tarii (romana) actionez butonul "delete" fara alte atentionari.

Bicicletele astea sunt strict "de oras", iar daca ne referim la Bucuresti, utilitatea lor nu poate fi decit plimbarea de fitze de weekend prin parc, cot la cot cu trotinetestii si triciclistii cu media de virsta sub 8 ani.

Sigur, cu aprobarea Politiei, fericitii detinatori pot evolua defilind in deschiderea asteptatului Gay Parade anual.

Am vazut una si mai ... in prin oras, daca mai dau peste ea o fotografiez.

Am avut si eu un GIANT Stiletto de toata frumusetea!

Cintarea vre-o 35 kg si la dealuri era cam dificil de urcat.

Pe loc drept si la vale e foarte stabil, dar vaile se termina repede, si atunci...

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

ce hidosenii... chiar am fost intruna din zilele astea la hoby bike in cj si am ramas surprins ca aveau asa ceva acolo si mi-a spus omu ca a si vandut doua chiar scumpe din cate am aflat, bine inteles unor ganstri de parada care nu au nici o legatura cu ciclismul si mai degraba cu "blink blink-ul" specific gan`sterist si manelist.

poate uni le considera chestiile astea piese de arta, la fel cum unii considera ca orange county chopers fac motociclete faine... se zice ca nu te poti... in gusturile omului.

bafta!

nu hidoase, ci doar ca nu sunt la fel de practice & eficiente. Sunt doar de parada. Oare se fac si cu subwoofer & neoane? :D

Intr-adevar bicicletele gen "chopper bikes" au aparut datorita unor tineri care nu aveau varsta legala pt un motor(cred, corectati-ma daca gresesc).Nu consider chestia asta drept "pt manelari sau gangsteri" deoarece ei au masinile lor si e cam greu sa pedalezi cu burta.Mie unu mi se pare interesant faptu ca poti sa iti modifici bicicleta dupa propriul gust, nu miar place ca cineva sa aiba o bicla identica cu a mea, dar e parerea mea.

Sal,

am si eu o intrebare. de mult timp vreau sa imi iau un lowride. am vazut de curand ca pe myvideo(Profil - SportExtrem - MyVideo România) e un concurs unde se poate castiga un lowride san diego..eu as fi preferat un urban(tot de pe lowriders.ro care sunt si sponsorii concursului). un san diego costa aprox 330 euro..bani sa imi iau un lowride acum nu am, sau nu ii pot investi chiar acum in asta(mai bine zis)..si mi se pare o chestie tare sa o castig..dar nush daca toata chestia e pe bune..spune-ti-mi si mie ce credeti despre lowride-uri..are careva un lowride? impartasiti

Ca sa nu ma zbat degeaba cu concursul

va multumesc tuturor..

Jam-Jam

Desigur ca as merge pe asa ceva, doar este o 'alternativa' la un adevarat chopper iar mie imi plac la nebunie dar pana atunci e buna si o 'bicla'. Scuzati redundanta, am mai postat si pe un alt topic poze cu bicla mea, dar atasez si aici o poza...

PS: facuta hand-made si este chiar comod de mers pe ea, aici ma refer si la viraje care se pot lua destul de usor.

nu hidoase, ci doar ca nu sunt la fel de practice & eficiente. Sunt doar de parada. Oare se fac si cu subwoofer & neoane? :))

Daca o iei asa, nici sa mergi cu MTB in oras nu-i practic, ca sa nu mai vorbim de trial sau alte chestii de genul asta. De fapt, nici cursiera nu-i practica, pentru ca nu poti sa cari sifoane pe ea. Pe criteriul asta nu s-ar face decat biciclete de oras sau touring.

Fiecare cu gusturile si excentricitatile lui, sunt de sigur ca oamenii aia nu fac naveta 10km pe zi pe chopper :)

nu se pot compara celelalte tipuri de biciclete cu aceste "tiruri" pe 2 roti.cum a zis cineva mai sus nu sunt eficiente ci sunt doar pentru a atrage atentia.cu un chopper bike nu poti merge cu viteza,nu te poti strecuri in trafic iar pentur a lua un viraj mai strans e destul de incomod.ma gandesc cum ar fi o cobarare pe trans cu asa ceva:)) de catarat nu mai pomenesc:-"

Asfalt uscat%%-