ovidiu

05.06.2011 - Skoda Velo Challenge - Bucuresti

Recommended Posts

Eh clasamentele sunt pe echipe.Dar s-au strecurat prin ele si mutanti si stramutanti din Galati.Echipa get beget Galateana nu stiu daca este .

:D Doina sa zica merci ca nu au saltat-o si pe ea. ;)

Eu sunt madru sa fi fost in echipa cu galateanul care a avut cel mai bun timp la individual si care ne-a inpins pe locul 2 la general :D . Tot lui ii datorez si experienta (prima si probabil ultima) de a conduce o cursa de mtb.

Nu stiu ce mancati pe-acolo dar sunteti rachete baieti!

Ei... mai stam la cate un spritz din cand in cand ;) .

A dat iama cumnatul in camara cu miere a domnului Maus!:)

Adevarul este ca imi pare rau ca nu am luat startul in prima runda, sa il incurc putin pe galatean:P

Eh clasamentele sunt pe echipe.Dar s-au strecurat prin ele si mutanti si stramutanti din Galati.Echipa get beget Galateana nu stiu daca este .

:D Doina sa zica merci ca nu au saltat-o si pe ea. ;)

mai stiu eu un galatean in echipa de pe 3 la mixt...plus inca vreo 2 pe 3 la telecom :P (cei drept mai slabuti decat cel prezentat mai sus, pt. ca suntem la categoria "amatori beginners" ...dar avem potential :P)

Galatenii mei ,in care am investit solutii injectabile fara discernamant ,obtinute cu greu de la ministerul sanatatii gratuit , cum s-au clasat? ;) :D

Locul 15 la general si 3 la IT. Cred ca erau expirate solutiile alea de la Maus.... :). Acum, serios vorbind, eu sunt multumit de rezultate pentru o prima participare la un concurs. La anul bagam mai multi kilometri si venim mai sus. Si poate plecam si cu o zi inainte sa nu trebuiasca sa ne trezim iar la 3 dimineata :(

Pai ce, crezi ca numai voi vreti mai sus la anul ? :)

Sunt convins ca nu! Ramane sa vedem daca vor face un podium de 10 locuri :)

Locul 15 la general si 3 la IT. Cred ca erau expirate solutiile alea de la Maus

Pai voi ati crezut ca v-a dat de-alea bune?

Eu ,printr-un noroc m-am lipit de la el de o fiola...la 1,5 litri,calitate extra, ca lui nu-i place rosu sec.

Acu sa vedem daca m-a si ajutat cu ceva, va spun luni dupa triathlon. Deocamdara doar mi-au inghetat picioarele intr-o dimineata si parca mi-a dat si ceva ameteli,nu stiu ce sa zic. http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/unsure.gif

Superbe fotografiile Radu. Si utile, cel putin pentru mine. Una din ele m-a ajutat sa-mi confirm banuiala ca aveam roata moale inca de la start. Am simtit ca e instabila bicla, dar in iuresul plecarii nu m-am prins imediat ce si cum, am vazut dupa vreo 100m si m-am oprit in prima curba sa schimb camera. Initial credeam ca am facut pana in astia 100m, dar se pare ca nu. Cum dracu oi fi reusit sa intep de la intrarea in zona de concurs si pana la start, ramane un mister pt mine, ca am mers pe langa bicicleta.

Cred ca de vina sunt blestemele celor care nu vroiau sa ma lase sa ajung in fata la start, si printre care m-am strecurat cu greu. Nu vroiau in ruptul capului sa inteleaga ca in general cei pe SPD e bine sa plece mai din fata, pt a evita busculadele. Mai bine ramaneam mai in spate, cu karma pozitiva (sau cel putin neutra :) ), si aveam de depasit doar 30-40 de concurenti. Asa, au fost vreo 120 cred :( .

. Cum dracu oi fi reusit sa intep de la intrarea in zona de concurs si pana la start, ramane un mister pt mine, ca am mers pe langa bicicleta.

Cred ca de vina sunt blestemele celor care nu vroiau sa ma lase sa ajung in fata la start, si printre care m-am strecurat cu greu.

Nu-s blesteme... se numesc pioneze. :P

@georged :) deci cu tine am mers pana la jumatatea campului. Am plecat la 20m inaintea ta din curba, tu montai roata, iar eu strangeam la loc sculele foto. Am mers in fata ta pana la intrarea in padure, apoi am facut loc sa treci, ca sa nu te tin, ca banuiam ca ai ceva de recuperat. In padure am mers la 2m de tine pana la iesiea in camp, iar acolo pana la jumatatea lui am stat la vreo 2 biciclisti in spate. Acolo m-am oprit si am facut niste poze :) veam niste oameni pe care ii asteptam.

E o poza la 100m de start in care erai pe janta, nitel mai mult decat "moale". Acum cu pana... shit happens, din pacate.

A dat iama cumnatul in camara cu miere a domnului Maus!:)

Adevarul este ca imi pare rau ca nu am luat startul in prima runda, sa il incurc putin pe galatean:P

Si mie mi-ar fi facut o deosebita placere sa ne alergam.O intrebasem pe Ioana la ce stafeta de bagi, dar nu stia. Oricum, cind te-am vazut cit de relaxat erai am zis ca o sa mergi cu spatele :))

Galatenii mei ,in care am investit solutii injectabile fara discernamant ,obtinute cu greu de la ministerul sanatatii gratuit , cum s-au clasat? ;) :D

Maestre, acu sa recunoastem: m-ai ca lasat de izbeliste in ultima vreme, dar asta cred ca era si strategia, ca sa sedimentez ce am invatat, nu? :)) Adevarul e ca am abordat cursa gindindu-ma ce fac elitele: incalzire temeinica inainte, start din fata si ignore total la dureri. Am ramas fara aer la un mom dat, m-au durut cite unele pe sub coaste, dar n-am schimbat foaia decit la Galati :))

Am facut echipa cu niste baieti care nici ei nu stiau ce motorizare de top au :)). Eu sint mindru de ei si fericit ca au insistat sa facem echipa (cu 2 zile inainte de concurs ne-am hotarit)

@cHris_mirchy :Bine te-am lasat ,dar de ce furi ma?

Acum ca am invatat sa sparg si lacate ai grija unde le ascunzi >:)

Be prepared! be prepared!

Sambata la ora 10:30 in cadrul emisiunii Autoforum, difuzata de Prima TV, va puteti readuce aminte momente de neuitat din timpul competitiei. Emisiunea va fi incarcata si pe site-ul www.autoforumtv.ro imediat ce va fi difuzata la TV (sambata ora 11:00).

Mi-au trebuit vreo 2-3 zile sa ma prind si eu cine-i galateanul de care e asa mandru Maus. :) m-a ajutat si nick-ul de pe forum sa ma prind :)

Apropo, daca stiam ce-i poate capul, nu-l mai lasam sa se bage langa mine in prima linie. Desi ma gandeam ca am facut o cursa buna (al 7-lea timp in prima tura) cand am vazut ca are vreo 4 minute inaintea mea, am realizat ca putea sa se opreasca pe traseu, sa bea o bere si tot primul iesea :))

Cat am fost eu in firma aia, nici urma de biciclisti. Acum, cand am schimbat tabara, vin ei degraba si ies pe locuri fruntase. Ma apuc de cercetat, sa nu patesc si aici la fel. cine stie ce veri mai are Maus si prin firma unde activez acum :))

Concursul din punctul meu de vedere. Din pacate nu e embed pentru ca e vimeo, asa ca urmariti linkul:

Filmul cursei de pe casca mea :)

partea 1

(e cam mult filmat la start asa ca dati mai inainte pe la minutul 13)

partea 2

Scuzati cele cateva injuraturi ...

• Upvote 1

Filmul cursei de pe casca mea :)

partea 1

(e cam mult filmat la start asa ca dati mai inainte pe la minutul 13)

partea 2

Scuzati cele cateva injuraturi ...

Bravo Cataline, imi place cum ai mers.

Merci. In mare parte am mers bine . Imi pare rau de cazaturile care mi-au luat in total cred ca vreo 2 minute , in conditiile in care am pierdut locul 1 la categorie pentru 30 de secunde :)

si de faptul ca nu am plecat din fata .. cred ca ar fi fost o mare diferenta ....

Guest
This topic is now closed to further replies.