ovidiu

05.06.2011 - Skoda Velo Challenge - Bucuresti

Recommended Posts

@RashX, te asteptam cu echipa de medici :) Am decis sa deschidem participarea si pentru cei aflati in situatia voastra. Prea multa birocratie ucide distractia :) Asadar, va asteptam cu echipa doctorilor la Skoda Velo Challenge!

Cred ca e primul concurs care interzice prin regulament folosirea oricarui gadget de ascultat muzica. O fi bine, o fi rau, cred ca pot fi stranse multe pareri atat pro cat si contra. Si fiecare tabara ar avea argumentele ei indreptatite.

Legat de subiectul asta, anul trecut la concursul de la Comana, in calitate de arbitru, am intalnit pe traseu un concurent care avea doua mini-boxe pe ghidon, cu tot cu player. I-am cerut sa-l inchida, din doua motive: primul, ii deranja pe ceilalti concurenti, al doilea, asculta Elton John http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/laugh.gif . Nu s-a conformat, mai mult, chiar a gasit sustinere din partea unui domn mai in varsta care mergea impreuna cu el. Avand in vedere ca erau printre ultimii si nu prea mai era nimeni pe langa ei pe care sa deranjeze, i-am lasat in pace. In plus, vroiam sa plece mai repede de-acolo, ca o dadusera pe 'romante' gen Candle in the wind http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/laugh.gif . Atunci, am simtit nevoie existentei unui astfel de paragraf in regulamentul concursului - interzicerea auditiei de muzica/radio/etc, pe traseu, daca poate fi auzita si de ceilalti concurenti.

Impotriva castilor, n-am nimic, dar cred ca pot intra la categoria material dopant, in functie de ce asculti :) .

• Upvote 3

Va fi cam slabut cu participarea. Sa gasesti printre burtosii din bancile si companiile Romaniei ciclisti, sa se se organizeze cate patru, sa co

sa convinga Resursele Umane sa le sponsorizeze iesirea, sau macar sa le dea acordul pentru participare sub sigla companiei.....greu, foarte greu.

Pe cat pariem ca o sa fie numai firme mici, propabil multi care lucreaza la magazine de biciclete si echipament sportiv sau de munte.

Si cam mult 85 de lei pt participare la un concurs de amatori. Cu banii astia fac trei sau patru iesiri pe cont propriu.

GRESIT, noi la Adevarul Holding suntem 3 peste 40 ani si cantarim peste 300kg , cu cel de al 4-lea membru nu reusim sa depasim 400kg (probabil nici 350), si stiu foarte multi burtosi (din diferite alte domenii)care merg chiar bine pe bicla dar competitiile nu reprezinta o provocare, ei merg doar sa se relaxeze

georged, interzicerea unor astfel de dispozitive mi se pare fireasca. Si spun asta dintr-un motiv foarte simplu: Cand esti obosit si tragi din greu la concurs este foarte greu sa te concentrezi pe ce se intampla in jurul tau daca ai niste casti in care muzica ruleaza la maxim. Este atat de usor in aceste conditii sa te accidentezi pe tine sau pe alti concurenti, incat nu merita riscul. Cand vine vorba de ciclism, cred ca siguranta primeaza.

@danbistri - Sper ca ne vom vedea la concurs!

nu prea am inteles cum e cu premierea, se dau premii la cele 3 categorii (masculin, feminin, mixt) dar daca sunt mai mult de 3 firme inscrise din domeniu IT sa zicem si se face un clasament separat pentru ele, se ofera premii si acolo ?

. Sa gasesti printre burtosii din bancile si companiile Romaniei ciclisti

sa inteleg ca ciclistii sunt someri sau studenti?
  • Upvote 2

nu prea am inteles cum e cu premierea, se dau premii la cele 3 categorii (masculin, feminin, mixt) dar daca sunt mai mult de 3 firme inscrise din domeniu IT sa zicem si se face un clasament separat pentru ele, se ofera premii si acolo ?

Vor fi clasamente si in functie de domeniul de activitate, cum ar fi Industrie, Telecomunicatii, Banci, etc. Inca nu am definitivat toate aceste categorii, dar le vom comunica in timp util.

P.S. La Telecomunicatii va fi bataie mare :)

Ce Telecomunicatii taica, la Constructii deja e cea mai mare concurenta.

Cred ca la acest concurs nu vine nimeni pentru premii dar cred ca ar fi interesanta acordarea unor diplome pe "ramura de activitate". Adica eu vreau sa trag tare sa fim pe podium la categoria Constructii!

Nu pentru valoarea premiului ci pentru simbolistica de a primi ceva ca ai fost in primii 3 din domeniul respectiv :P. Desi la cum par sa se contureze treburile in IT se pare ca o sa fie si aici bataie :D

Salut! Exista premii pentru cel mai bun timp overall pe echipe la cele 3 categorii (masculin, feminin, mixt), iar acolo unde sunt mai mult de 3 firme inscrise intr-un domeniu, se mai face un clasament pentru ele. Cea mai rapida companie din industria respectiva primeste Cupa Skoda Velo Challenge. Este posibil sa existe si aici ceva premii. Te asteptam in concurs!

Pe mine sincer ma motiveaza stafeta, e ceva nou si vreau sa vad cum functioneaza, cred ca va fi distractie si va castiga echipa cea mai bine sincronizata.

Am auzit ceva de telecomunicatii. E clar. Iar participa Romtelecom-ul cu toata gasca. Incep sa ma oftic ca am dezertat de acolo :) Nu sunt ei toti campioni, dar au un "sponsor" la nivel inalt si datorita lui merg pe la multe curse :) Daca nu eram la Duatlonul de la Brasov, faceam si eu lobby pe la mine pe la munca, desi, slabe sanse, ca ne uitam la Roland Garos in 3D :)

Ovidiu, doar sa nu folositi o mistrie sau glet ca sa castigati :)

Cat despre Telecomunicatii, Romtelecom este doar una dintre companii. Padurea Baneasa va deveni si mai verde, si mai portocalie si mai rosie!

Pe mine sincer ma motiveaza stafeta, e ceva nou si vreau sa vad cum functioneaza, cred ca va fi distractie si va castiga echipa cea mai bine sincronizata.

Nu prea vad care e diferenta . Fiecare baga cat de tare poate si asta e :)

Ovidiu, doar sa nu folositi o mistrie sau glet ca sa castigati :)

Cat despre Telecomunicatii, Romtelecom este doar una dintre companii. Padurea Baneasa va deveni si mai verde, si mai portocalie si mai rosie!

Ptiu Drace. Incep sa ma oftic ca nu va fi si bleu. Sau 3D mai nou :)) =))

Am auzit ceva de telecomunicatii. E clar. Iar participa Romtelecom-ul cu toata gasca. Incep sa ma oftic ca am dezertat de acolo :) Nu sunt ei toti campioni, dar au un "sponsor" la nivel inalt si datorita lui merg pe la multe curse :) Daca nu eram la Duatlonul de la Brasov, faceam si eu lobby pe la mine pe la munca, desi, slabe sanse, ca ne uitam la Roland Garos in 3D :)

Stai ma linistit ca nu au stiut pe cine sa pastreze in lot :D

Oricum, mai puternici par a fi aia mici si rosii care au fost si in Olanda la o cursa gen Amstel pentru amatori :)

Kickem, se pare ca ai dreptate. La IT va fi pe viata si pe moarte :D Cine zicea ca programatorii nu stiu cu bicicleta?

Pana acum cele mai tari echipe par a fi Toyota, On Semi Ride si Geiger Team(nu conteaza ordinea)... 27 echipe inscrise deja. O sa fie distractie si rasturnari de situatii la fiecare tur. Se fac ceva pariuri pe undeva?

Abia astept sa inceapa cursa, va fi al doilea concurs de MTB anul acesta imi propusesem Iron Bike Oradea, dar se pare ca a venit mai repede, echipa RTC va veni cu 3 echipe : )

Abia astept sa inceapa cursa, va fi al doilea concurs de MTB anul acesta imi propusesem Iron Bike Oradea, dar se pare ca a venit mai repede, echipa RTC va veni cu 3 echipe : )

cu cine esti in echipa Daniel ? :D

Uite Aici

Ultimul rand din articol cred ca e cel care te intereseaza pe tine ;)

Întrebare pentru organizatori: Am decis înlocuirea unui membru al echipei. Trimitem mail?

Merci!

Întrebare pentru organizatori: Am decis înlocuirea unui membru al echipei. Trimitem mail?

Merci!

Da, te rog anunta-ne de aceasta schimbare. Nu am vrea sa ii incurcam numele, mai ales daca are sanse sa urce pe podium :)

Adevarul Holding s-a inscris. @danbistri - Vreti sa repetati performanta de la Prima Evadare?

Guest
This topic is now closed to further replies.