ovidiu

05.06.2011 - Skoda Velo Challenge - Bucuresti

Recommended Posts

salut... eu am cauta pe site dar poate imi scapa mie... este pe undeva harta traseului de concurs?

Harta traseului nu e. Oricum, e in padure la Baneasa. S-ar putea sa mi se alinieze astrele si sa particip si eu :)

P.S. Eu pariez pe una dintre echipele Orange ;)

Adevarul Holding s-a inscris. @danbistri - Vreti sa repetati performanta de la Prima Evadare?

Am vazut cel putin 3 echipe mai bune ca noi, si inca nu s-au iinscris toti... :)

Oricum o sa ne straduim sa ajungem cat mai in fata. 35 echipe inscrise :-?

Eu pariez pe echipa Bikexpert, cu conditia sa se inscrie ;) .

Geiger Team, daca nu castiga concursul, cu siguranta vor castiga la capitolul cel mai frumos echipament. Dane, suntem onorati ca ne-ai inclus in lista ta de favoriti, dar, din pacate, nici noi nu avem un lot omogen care sa ne permita sa emitem pretentii la titlu (ne simtim si noi mai sportivi, cand vorbim ca in stirile sportive http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/laugh.gif ).

Traseul cred ca va fi un secret strasnic pazit si nu il vom afla decat in dimineata concursului.

pacat ca sunt doar 10 km / concurent... nici nu o sa apuc sa ma incalzesc... :(

Eu pariez pe echipa Bikexpert, cu conditia sa se inscrie ;) .

Geiger Team, daca nu castiga concursul, cu siguranta vor castiga la capitolul cel mai frumos echipament. Dane, suntem onorati ca ne-ai inclus in lista ta de favoriti, dar, din pacate, nici noi nu avem un lot omogen care sa ne permita sa emitem pretentii la titlu (ne simtim si noi mai sportivi, cand vorbim ca in stirile sportive http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/laugh.gif ).

Traseul cred ca va fi un secret strasnic pazit si nu il vom afla decat in dimineata concursului.

Pai la ei echipamentul firmei e echipamentul de concurs. Si asta cu albastru negru e muuuult mai frumos decat ala verde. Ii mancau vacile prin padure :)

Speram sa publicam pana la sfarsitul saptamanii o harta a traseului, dar oricum, Padurea Baneasa nu rezerva prea multe surprize unui biciclist. Oricum, ne asteptam ca publicul sa faca o atmosfera de milioane.

Ovidiu, Geiger Team va fi indrumata de Tudy? :)

[...]

Pe cat pariem ca o sa fie numai firme mici, propabil multi care lucreaza la magazine de biciclete si echipament sportiv sau de munte.

Si cam mult 85 de lei pt participare la un concurs de amatori. Cu banii astia fac trei sau patru iesiri pe cont propriu.

Te pot contrazice: compania portocalie sponsorizeaza chiar 10 echipe, numai sa fie atatia doritori :)

pacat ca sunt doar 10 km / concurent... nici nu o sa apuc sa ma incalzesc... :(

Ce bine i-mi pare ca sunt doar 10 km de concurent ;) , sa vezi rasturnari de situatii, sunt cateva achipe care au vitezisti de top, sigur acestia vor lasa distanta mare intre ei si ceilanti concurenti pe schimb.

Te pot contrazice: compania portocalie sponsorizeaza chiar 10 echipe, numai sa fie atatia doritori :)

Nu-i rau deloc... 1000 de euro. Asta cat inseamna? 100 de Delfini? :))

Ce generosi sunteti unii dintre voi :) Eu n-as reprezenta angajatorul nici daca in afara de costurile de participare, m-ar plati suplimentar.

Ce bine i-mi pare ca sunt doar 10 km de concurent ;) , sa vezi rasturnari de situatii, sunt cateva achipe care au vitezisti de top, sigur acestia vor lasa distanta mare intre ei si ceilanti concurenti pe schimb.

pai si de ce e bine?... doar pentru moralul lor cred... :P

harta aia e foarte importanta cand stabilesti ordinea in echipa, cred eu...

pai si de ce e bine?... doar pentru moralul lor cred... :P

harta aia e foarte importanta cand stabilesti ordinea in echipa, cred eu...

Vrei sa discutam pe exemplu?

Daca o echipa are un super vitezist si distanta e foarte mare 30-50km nu cred sa mai recupereze nici un adversar oricat de tari/lenti ar fi , dar in cazul unei distante relativ scurte surprizele vor fi mari. Oricum eu as paria pe Toyota la urcarea pe podium, sunt 2 baieti pe care ii cunosc personal si merg al naibi de bine, nu zic, am vazut vitezisti si la alte echipa dar poate ca sunt singuri, iar pe 10 km nu cred ca o sa aiba un avantaj atat de mare incat sa-si permita luxul ca ceilanti coechipieri sa mearga ca la plimbare.

Deci....

Succes si stabiliti strategii :)

Ovidiu, Geiger Team va fi indrumata de Tudy? :)

Neah, vom fi doar 4 angajati ai companiei.
  • Upvote 1

Mai ales ca trebuie sa-si doveseasca puterile in fata marelui sef :) Oare el pedaleaza la fel de bine ca ceilalti din echipa? Ce n-as da si eu pentru un asa sef. :)

Trevizez, daca nu crezi deloc in compania ta, de ce nu iti schimbi jobul? Toti avem unele nemultumiri, dar pana la urma urmei, de acolo reusim sa ne intretim pasiunile.

• Upvote 1

pana una alta... vrem si noi traseul macar pe bikemap...

pana una alta... vrem si noi traseul macar pe bikemap...

Il vom carta in acest weekend. Va fi postat in scurt timp.Va fi o lupta disproportionata la Telecomunicatii: Orange vine cu 12 echipe :D

Am auzit ca a fost bataie mare la inscrieri si din 10 au facut 12 :)

Domne treaba e cat se poate de serioasa... 50 de echipe inscrise. Primul start da fi de 50 de concurenti dupa care urmeaza schimbul 2 in ordinea sosirii, stafeta va consta in cipul de cronometrare(nu-i cam mic???), pe care va trebuii sa-l inmanam prtenerului de schimb pana la al 4-lea schimb... sau cum? daca se pierde pe traseu?...

Daca se pierde pe traseu, ghinion... Daca il pierzi pe traseu cand esti singur in concurs ce faci?:)

Traseul va fi aproximativ acesta: http://www.bikemap.net/route/1000970 Mai mergem maine sa-l reincarcam. Are putin asfalt, single track sherpuitor printre copaci, macadam, drum de tzara, zone valurite, 2-3 balti, copaci cazuti, drum pe iarba, drum pavat, pamant tare si pamant mai moale :) l-am scos si din padure sa ne mai prinda soarele. Ce nu am gasit desi ne-am invartit si ieri toata ziua cu Silviu, Niji, Oac si Florin...nu am gasit dealul ala. Mai incercam o data azi:)

• Upvote 1

Daca nu cautati unde trebuie nu o sa gasiti niciodata dealul. Hai la Sibiu si o sa il gasesti imediat::))

:)) Eu tot caut dealuri pe langa Bucuresti si nu gasesc :D Bafta Dane la cautari !

Dane, nu ii lua in seama, sunt rautaciosi... Sigur tre sa fie un deal in padurea aia... Daca nu, il facem noi din copacei si ce mai adunam de pe drum :) Oricum, faina cautarea de ieri, noroc cu camera de schimb ca o aveam la mine, ca altfel imi amortea mana pe pompa :D

Guest
This topic is now closed to further replies.