Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

ovidiu

05.06.2011 - Skoda Velo Challenge - Bucuresti

Recommended Posts

Am putea să facem o ședință scurtă duminică înainte de start, să ne împrăștiem cu aparatele foto pe traseu, nu să stăm toți în același loc ;) Dacă ați văzut traseul și știți ceva zone faine, caut sugestii!

Nu-ti pierde timpul de pomana plasand capcane. La concursul propriu zis nu se castiga nici un premiu(!!!), asa ca motivatia materiala e zero.

Altfel, daca tii cont ca printre cei inscrisi nu se afla nici unul dintre abonatii la podium de la concursurile consacrate(n-am studiat atent lista, dar asa banuiesc), si, in plus faptul ca se concureaza pe echipe omogenizeaza si mai mult situatia, poti considera ca foarte multe echipe din cele inscrise au sanse sa castige. Asa ca nici nu stii pe cine sa sabotezi :) , pt ca cei care vor pleca primii si vor lua in roti cuiele, mai mult ca sigur nu vor fi cei mai buni din echipele respective.

Concursul asta e un fel de teambuilding la care iti platesti singur transportul si masa, iar compania plateste cazarea. Ce rost are in cazul asta sa-ti puna unul cuie in drum, sa-ti strice masina personala http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/laugh.gif ?!

Edit: mai bine pui niste pietris pe poteci, cam la vreo 4-5 basculante asa, sa mai scapam si noi de mocirla. Poate le platesc organizatorii, ca din aproape 60k ron incasari din inscrieri, si-or permite zic...

Am reusiiiiit, am reusiiiiiit! M-am inscris in concurs! deci sa va pozati singuri, ca eu nu am timp. Na! :)

Am reusiiiiit, am reusiiiiiit! M-am inscris in concurs!

Sa inteleg ca organizatorii pot fi mituiti ? :blink: :P

De-ar fi fost asa usor,probabil site-ul random.org ar fi afisat numele meu acolo :P Si ca organizatorii sa fie siguri ca nu incearca nimeni sa ii mituiasca, nu au niciun numar de telefon pe nicaieri. Spaga pe e-mail nu se trimite, ca raman dovezi. Solide. Asa ca din pacate a doua echipa a firmei mele va ramane acasa. Doar ca unul din colegii pe care i-am inscris in prealabil (da, tot eu) a fost de acord sa-mi cedeze locul in echipa inscrisa. Recunosc, l-am ajutat cu cateva poze cu oameni inamoliti prin padurea Baneasa la Prima Evadare :P. Nu l-am mintit cu nimic, doar i-am prezentat worst case scenario! :))

Pai, pune pozele in topic, poate convingem si pe altii sa renunte. :P

Sa inteleg ca organizatorii pot fi mituiti ? :blink: :P

pot fi rugati ;)

Edit: mai bine pui niste pietris pe poteci, cam la vreo 4-5 basculante asa, sa mai scapam si noi de mocirla. Poate le platesc organizatorii, ca din aproape 60k ron incasari din inscrieri, si-or permite zic...

Da' la cheltuieli nu le mai faci socoteala? ;)

Si fata mocirla unde mai e funul?

Eu o stiam pe fata verde din padure. Pe fata mocirla nu o stiam. Dar o sa o intalnesc sigur duminica! :)

Prefer de 15 mii de ori un noroi curativ in locul unui drum pietruit.

A fost o remarca rautacioasa care nu-si avea rostul, vis-a-vis de incasari. Am intrat cam des pe forum in ultima vreme si se simte, m-a luat si pe mine flama http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/laugh.gif . In acelasi regulament in care am citit ca nu exista premii in bani sau produse la concursul propriu zis, mai scria si ca incasarile nu sunt folosite pt profit. Mea culpa.

Dar fratilor, mai usor cu noroiul, ca e penibil. OK, astea sunt conditiile, participam cum o fi, dar deja sa ajungeti sa spuneti ca preferati mocirla drumurilor fara noroi(nu ma refer la asfalt), bate la ochi. Asta primavara cand am inceput sa ies prin paduri, dupa topirea zapezilor si era noroi din greu, n-am gasit nici o urma de bicla. La fel, dupa ploi mai puternice, nu mai intra nici dracu pe drumurile de pamant desfundate, ca faci cativa metri si strigi piua. Asa ca despre ce vorbiti?! Pe unde va dati voi de bunavoie si de placere prin noroi? La ceva concursuri mai ghinioniste si o recunoastere-doua de traseu... Alea intra la forta majora, trebuiesc facute, asa ca le facem.

Shine, sa inteleg ca daca ai de ales intre doua poteci paralele, una uscata si una innamolita, alegi varianta a doua? Si chiar vrei sa te creada cineva?

Spor la pedalat, si sa speram ca nu va fi noroi duminica. Sunt sanse.

Eu deocamdata sper ca nu va fi ploaie duminica si cu noroiul mai vedem la fata locului. Se schimba prognozele pe net ca la 6/49.

Shine, sa inteleg ca daca ai de ales intre doua poteci paralele, una uscata si una innamolita, alegi varianta a doua? Si chiar vrei sa te creada cineva?

Poate nu m-am facut suficient de clar. Nu ma refer la un drum tasat, ci la un drum cu pietris proaspat. Si da, prefer sa fie un strat de noroi decat sa ma dau prin pietre. Poate sunt eu nebun.

Legat de vremea de duminica, eu nu ma iau niciodata dupa prognoze cu 2-3 zile inainte de un concurs. Doar inainte cu o zi ma uit. Si o fac doar ptr a vedea cu ce ma imbrac. Cu toalele bune, de uscat, sau cu alea de mocirleala :))

Pe unde va dati voi de bunavoie si de placere prin noroi?

George, astia se incurajeaza, de fapt. Iti dai seama ca intre un sol uscat si noroi cei mai multi ar alege sa se dea pe uscat.

Dar... daca cineva isi inchipuie ca nu va fi noroi duminica... http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/laugh.gif Nici daca-l aduna cu roaba, nu scapam de el. ;)

Insa eu cred ca nu noroiul o sa-l injuram ci pe domnul Anofel si pe familia lui (lor). ;)

Legat de vremea de duminica, eu nu ma iau niciodata dupa prognoze cu 2-3 zile inainte de un concurs. Doar inainte cu o zi ma uit. Si o fac doar ptr a vedea cu ce ma imbrac. Cu toalele bune, de uscat, sau cu alea de mocirleala :))

Ia-ti costumul de mers la biserica, doar e duminica :D:P

Insa eu cred ca nu noroiul o sa-l injuram ci pe domnul Anofel si pe familia lui (lor). ;)

Asta va fi un bun motivant sa "keep pedaling" :). Daca nu te opresti, nu faci cunostinta cu famelia Anofel :D

Ba faci, și nu-s gustoși deloc...

Asta va fi un bun motivant sa "keep pedaling" :). Daca nu te opresti, nu faci cunostinta cu famelia Anofel :D

Goofy, astia sunt tantari din provincie. O sa vezi ce frustrant e sa te misti din toate piesele si ei sa ignore tot ceea ce faci. Cine e sensibil la tantari, il sfatuiesc sa vina cu doua randuri de haine si manusi. Creme, solutii... nu functioneaza tot timpul. Tantarii astia sunt tineri si infometati.

Hai ca poate mai renunta 3-4...

Hai ca cu tantarii facem noi cum facem, mai o crema, mai o bluza cu maneca lunga...

Dar ce ne facem cu haitele alea de caini de prin padurea Baneasa? acum cateva zile gata gata sa ma insface unul.

Inca 3-4 ... :D

Am auzit ca in urma problemelor cu ursii la munte, acestia au fost stramutati .. in padurea Baneasa.

Slick-uri de cat de putin poate janta :D

Guest
This topic is now closed to further replies.