Sign in to follow this  
red_dragon

Anunt:Neuzer Bike Party - duminica 7 octombrie 2007 Tg-Mures

Recommended Posts

Asteptam Riderii duminica 7 octombrie 2007 la Neuzer Bike Party la Tg.-Mures.

Inscriere duminica 8.00-9.45 -Platoul Cornesti ( linga ZOO )

Probe : Marathon XC : 50 km - diferenta de nivel 1060m,

25 km - diferenta de nivel 556m,

10 km - dif. de nivel 125m

+ + + + + + + Mini Downhill

* * * * * * * * Gulyas si bere (suc )

Share this post


Link to post
Share on other sites

O opinie asa, "la cald", cu noroiul inca pe picioare: a fost SUPERB!!! Un traseu splendid prin padure, traseu de rulaj, fara cocoþãri sau prãbuºiri aberante, printr-un decor minunat de toamna, la o temperatura setata parca cu termostatul - 15 grade fara vant, perfect pentru pedalat... lume putina (in jur de 80 de concurenti) insa bine dispusa, a fost un adevarat party, cu muzica buna si gulas la discretie, bere si toate celelalte ingrediente necesare bunei dispozitii post-cursa.

Revin in curand cu niste poze simpatice http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Suntem bucurosi daca v-a placut traseul, pentru ca am lucrat mult la ea.

Totodata va rog pe toti cei care au participat si au ceva de adaugat, sa ne scrie, ca la anul sa avem un bike party si mai bun. Si ne cerem scuze pentru greselile comise.

La probele maraton au fost 76 de concurenti + la down-hill inca 37. In total 113.

In curand voi reveni cu clasamentul final.

Inca odata va multumim! http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iata si pozele promise:

Inscrierea:

Imagine postată

Imagine postată

Startul s-a dat pe o panta abrupta, aici plutonul fruntas a avut posibilitatea sa se detaseze

Imagine postată

A urmat in prima parte o alternanta de padure si drumuri pe camp sau prin livezi

Imagine postată

Imagine postată

Iar a doua parte a fost cam total prin padure, un deliciu:

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

La sosire gulasul era deja pe foc

Imagine postată

in boxe tuna "Whiskey in the Jar", iar berea si palinca erau pregatite 8)

Imagine postată

Asa ca ne-am petrecut timpul cu tot felul de jocuri de societate, gen "cine se da pe cea mai traznita bicicleta"

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

Una peste alta, o experienta super; felicitari inca o data organizatorilor, care au fost la inaltime!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

CLASAMENT FINAL MARATON

10 km

Categoria 13-15 ani Baieti nr.con. timp

1 Szolosi Penzes Ors 117 01:12.55

2 Farr Vincze 122 01:20.15

3 Vintila Alexandru 104 01:35.01

4 Rotsching Robert 102 01:35.04

5 Szakacs Szilard 124 01:35.09

6 Rotsching Cristofor Jr 103 01:35.18

7 Nagy Ors Tamas 109 01:37.08

8 Feraru Stefan 107 01:52.13

9 Losonczi Cristian 123 02:38.45

10 Nagy Szabolcs 114 Abandon

Categoria 13-15 ani Fete

1 Feraru Silvia 108 02:05.09

2 Erdos Orsolya 120 02:28.12

Categoria 16-18 ani Baieti

1 Vigh Matyas 115 01:05.15

2 Egyed Alpar 111 01:07.11

3 Daniel Nandor 116 01:09.45

4 Bardoczi Lehel 118 01:18.23

Categoria 16-18 ani Fete

1 And one Iulia 112 01:38.12

Categoria 19-23 ani Baieti

1 Sebestyen Otto 113 01:05.10

Categoria 36-45 ani Barbati

1 Nagy Tamas 110 01:37.03

2 Feraru Daniel 106 02:05.15

3 Erdos Zsolt 119 02:28.15

Categoria 36-45 ani Femei

1 Vintila Elena 105 02:02.10

2 Rotsching Elena Carmen 101 02:02.50

25 km

Categoria 13-15 ani Baieti nr. con. timp

1 Szabo Tamas 56 01:30.15

2 Szabo Norbert 99 01:43.40

3 Laszlo Gabor 84 02:06.10

4 Siko Tamas 121 02:43.10

Categoria 13-15 ani Fete

1 Katona Kinga 82 02:23.17

Categoria 16-18 ani Baieti

1 Muresan Cristian 44 01:35.50

2 Mult Csaba Szabolcs 51 01:48.12

3 Klosz Endre 58 02:07.12

4 Janka Attila 78 02:13.45

5 Berchesan Claudiu Andrei 72 03:04.10

6 Ostace Adrian Octavian 73 03:04.34

7 Buga Lucian 74

Categoria 19-23 ani Baieti

1 Ferenci Gyorgy 65 01:30.18

2 Oprisor Daniel 64 01:42.03

3 Torok Balint 66 01:43.03

4 Mindac Lorand 60 01:45.13

5 Torok Szabolcs 57 01:45.19

6 Magdas Istvan 55 01:54.10

7 Magdas Levente 59 02:13.46

Categoria 19-23 ani Fete

1 Szabo Anita 77 01:59.10

Categoria 24-35 ani Baieti

1 Fabian Gabriel 69 01:32.40

2 Laposi Norbert 79 01:36.05

3 Mircea Otto 80 01:36.07

4 Chifu Mihai Daniel 75 01:42.10

5 Chis Calin Iulian 70 01:48.05

6 Miklos Robert 54 01:48.10

7 Verdes Iancu Ion 71 01:50.00

8 Tanase Mihai Horea 68 02:16.23

9 Hajdu Olimpiu 67 02:16.28

10 Stanculescu Liviu 63 03:44.13

11 Ilies Razvan 61 03:54.15

12 Kelemen Sandor 81 Abandon

Categoria 36-45 ani Barbati

1 Katona Andrei 83 02:23.19

2 Rotsching Cristofor 52 02:47.10

3 Vintila Marius 53 02:47.16

4 Lacatus Mircea victor 62 03:44.10

5 Fieroiu Mihai Valentin 76 03:44.12

50 km nr. con.

Categoria 16-18 ani Baieti

1 Szentes Norbert Tibor 32 02:43.55

2 Toth Attila 22 03:00.10

3 Schoberl Erich 4 03:05.00

4 Teban Horea 5 03:15.34

5 Scumpu Horatiu 1 Abandon

Categoria 19-23 ani Baieti

1 Carsteanu Dombi Andras 6 02:46.17

2 And one Octavian 3 03:23.15

Categoria 24-35 ani Baieti

1 Apa Laszlo 10 02:46.15

2 Caba Dan Sorin 2 03:17.20

Categoria 36-45 ani Barbati

1 Klosz Peter 49 03:26.10

1 Klosz Viktor 48 03:26.11

3 Costea Dragos 8 Abandon

4 Ursu Gheorghe 9 Abandon

Categoria 36-45 ani Femei

1 Juga Eva 47 03:53.10

Categoria >45 ani Barbati

1 Coldea Ioan 7 03:06.13

CLASAMENT FINAL Down-hill

Nume Prenume Timp 1 Timp2 Best time

Categoria amatori

1 Balint Bela 01:00.58 01:04.78 01:00.58

2 Gavrila Eduard 01:07.41 01:02.62 01:02.62

3 Szakacs Nimrod 01:06.78 01:02.87 01:02.87

4 Liszai Gabor 01:09.00 01:04.03 01:04.03

5 Bogati Tihamer 01:04.12 01:08.31 01:04.12

6 Nagy Karoly 01:04.37 01:06.84 01:04.37

7 Haiduc Cristian 01:04.41 01:07.94 01:04.41

8 Borsos Tamas 01:19.25 01:06.97 01:06.97

9 Solyom Attila 01:07.56 01:08.31 01:07.56

10 Pepela Botond 01:18.66 01:07.99 01:07.99

11 Radovici Tudor 01:12.97 01:11.57 01:11.57

12 Barbieru Vlad-Cristian 01:14.35 01:11.75 01:11.75

13 Fabian Gabor 01:21.69 01:12.18 01:12.18

14 Todoran Vlad-Cristian 01:19.03 01:12.75 01:12.75

15 Nyulas Janos 01:13.03 01:13.03

16 Nagy Nimrod 01:13.59 01:14.10 01:13.59

17 Peter Szabolcs 01:16.12 01:13.94 01:13.94

18 Nagy Szabolcs 01:25.65 01:17.01 01:17.01

19 Curca Leonardo 01:17.46 01:24.22 01:17.46

20 Mihaly Laszlo 01:20.00 01:19.81 01:19.81

21 Peter Andor 01:24.65 01:21.29 01:21.29

Categoria fete

1 Bernstein Noemi 01:13.75 01:26.41 01:13.75

Categoria pro

1 Szekely Zoltan 00:55.72 00:52.94 00:52.94

2 Gyorgy Tamas 00:55.06 00:54.06 00:54.06

3 Fodor Tibor 00:56.07 00:58.47 00:56.07

4 Seicianu Ovidiu Florian 00:56.47 00:56.44 00:56.44

5 Reichenberger Tamas 00:57.78 00:57.04 00:57.04

6 Moldovan Alexandru Ci. 00:57.53 01:01.87 00:57.53

7 Condurache Robert 00:59.91 00:59.01 00:59.01

8 Kiss Botond 01:04.69 01:01.03 01:01.03

9 Kiss Berdat-Vilmos 01:02.72 01:01.88 01:01.88

10 Draghici Flaviu 01:08.96 01:02.03 01:02.03

11 David Gheorghe-Simion 01:05.63 01:02.25 01:02.25

12 Ferenczi Gyorgy 01:02.60 01:10.79 01:02.60

13 Szilaghi Adrian Andrei 01:04.12 01:04.46 01:04.12

14 Nicusan Dumitru 01:06.81 01:34.75 01:06.81

15 Chis Romeo Gabriel 01:09.34 01:07.01 01:07.01

16 Minor Lehel 01:15.75 01:10.03 01:10.03

CLASAMENTUL FINAL GENERAL MARATON

10 km

Nr. / Numele / Prenumele / Locul / Locul in Cat. / Categorie /Timpul

113 Sebestyen Otto 1 1 19-23 01:05.10

115 Vigh Matyas 2 1 16-18 01:05.15

111 Egyed Alpar 3 2 16-18 01:07.11

116 Daniel Nandor 4 3 16-18 01:09.45

117 Szolosi Penzes Ors 5 1 13-15 01:12.55

118 Bardoczi Lehel 6 4 16-18 01:18.23

122 Farr Vincze 7 2 13-15 01:20.15

104 Vintila Alexandru 8 3 13-15 01:35.01

102 Rotsching Robert 9 4 13-15 01:35.04

124 Szakacs Szilard 10 5 13-15 01:35.09

103 Rotsching Cristofor Jr. 11 6 13-15 01:35.18

110 Nagy Tamas 12 1 36-45 01:37.03

109 Nagy Ors Tamas 13 7 13-15 01:37.08

112 And one Iulia 14 1 16-18 F. 01:38.12

107 Feraru Stefan 15 8 13-15 01:52.13

105 Vintila Elena 16 1 36-45 F. 02:02.10

101 Rotsching Elena Carmen 17 2 36-45 F. 02:02.50

108 Feraru Silvia 18 1 13-15 F. 02:05.09

106 Feraru Daniel 19 2 36-45 02:05.15

120 Erdos Orsolya 20 2 13-15 F. 02:28.12

119 Erdos Zsolt 21 3 36-45 02:28.15

123 Losonczi Cristian 22 9 13-15 02:38.45

114 Nagy Szabolcs 23 10 13-15 Abandon

25 km

Nr. / Numele / Prenumele / Locul / Locul in Cat. / Categorie / Timpul

56 Szabo Tamas 1 1 13-15 01:30.15

65 Ferenci Gyorgy 2 1 19-23 01:30.18

69 Fabian Gabriel 3 1 24-35 01:32.40

44 Muresan Cristian 4 1 16-18 01:35.50

79 Laposi Norbert 5 2 24-35 01:36.05

80 Mircea Otto 6 3 24-35 01:36.07

64 Oprisor Daniel 7 2 19-23 01:42.03

75 Chifu Mihai Daniel 8 4 24-35 01:42.10

66 Torok Balint 9 3 19-23 01:43.03

99 Szabo Norbert 10 2 13-15 01:43.40

60 Mindac Lorand 11 4 19-23 01:45.13

57 Torok Szabolcs 12 5 19-23 01:45.19

70 Chis Calin Iulian 13 5 24-35 01:48.05

54 Miklos Robert 14 6 24-35 01:48.10

51 Mult Csaba Szabolcs 15 2 16-18 01:48.12

71 Verdes Iancu Ion 16 7 24-35 01:50.00

55 Magdas Istvan 17 6 19-23 01:54.10

77 Szabo Anita 18 1 19-23 F. 01:59.10

84 Laszlo Gabor 19 3 13-15 02:06.10

58 Klosz Endre 20 3 16-18 02:07.12

78 Janka Attila 21 4 16-18 02:13.45

59 Magdas Levente 22 7 19-23 02:13.46

68 Tanase Mihai Horea 23 8 24-35 02:16.23

67 Hajdu Olimpiu 24 9 24-35 02:16.28

83 Katona Andrei 25 1 36-45 02:23.17

82 Katona Kinga 26 1 13-15 F. 02:23.19

121 Siko Tamas 27 4 13-15 02:43.10

52 Rotsching Cristofor 28 2 36-45 02:47.10

53 Vintila Marius 29 3 36-45 02:47.16

72 Berchesan Claudiu Andrei 30 5 16-18 03:04.10

73 Ostace Adrian Octavian 31 6 16-18 03:04.34

62 Lacatus Mircea victor 32 4 36-45 03:44.10

76 Fieroiu Mihai Valentin 33 5 36-45 03:44.12

63 Stanculescu Liviu 34 10 24-35 03:44.13

61 Ilies Razvan 35 11 24-35 03:54.15

81 Kelemen Sandor 36 12 24-35 Abandon

74 Buga Lucian 37 7 16-18 Descalif.

50 km

Nr. / Numele / Prenumele / Locul / Locul in Cat. / Categorie / Timpul

32 Szentes Norbert Tibor 1 1 16-18 02:43.55

10 Apa Laszlo 2 1 24-35 02:46.15

6 Carsteanu Dombi Andras 3 1 19-23 02:46.17

22 Toth Attila 4 2 16-18 03:00.10

4 Schoberl Erich 5 3 16-18 03:05.00

7 Coldea Ioan 6 1 45< 03:06.13

5 Teban Horea 7 4 16-18 03:15.34

2 Caba Dan Sorin 8 2 24-35 03:17.20

3 And one Octavian 9 2 19-23 03:23.15

49 Klosz Peter 10 1 36-45 03:26.10

48 Klosz Viktor 11 1 36-45 03:26.11

47 Juga Eva 12 1 36-45 F. 03:53.10

8 Costea Dragos 13 4 36-45 Abandon

1 Scumpu Horatiu 14 5 16-18 Abandon

9 Ursu Gheorghe 15 1 36-45 Abandon

CLASAMENT FINAL GENERAL DOWN-HILL

Solyom Attila 151 01:07.56 01:08.31 01:07.94

Barbieru Vlad-Cristian 152 01:14.35 01:11.75 01:13.05

Pepela Botond 154 01:18.66 01:07.99 01:13.32

Mihaly Laszlo 155 01:20.00 01:19.81 01:19.90

Borsos Tamas 157 01:19.25 01:06.97 01:13.11

Nagy Szabolcs 162 01:25.65 01:17.00 01:21.32

Nagy Karoly 164 01:04.37 01:06.84 01:05.61

Nyulas Janos 165 01:13.03

Peter Andor 166 01:24.65 01:21.29 01:22.97

Haiduc Cristian 167 01:04.41 01:07.94 01:06.17

Todoran Vlad-Cristian 173 01:19.03 01:12.75 01:15.89

Radovici Tudor 174 01:12.97 01:11.57 01:12.27

Gavrila Eduard 175 01:07.41 01:02.62 01:05.02

Curca Leonardo 177 01:17.46 01:24.22 01:20.84

Fabian Gabor 187 01:21.69 01:12.18 01:16.93

Peter Szabolcs 190 01:16.12 01:13.94 01:15.03

Szakacs Nimrod 193 01:06.78 01:02.87 01:04.83

Balint Bela 194 01:00.58 01:04.78 01:02.68

Bogati Tihamer 197 01:04.12 01:08.31 01:06.22

Liszai Gabor 198 01:09.00 01:04.03 01:06.51

Nagy Nimrod 200 01:13.59 01:14.10 01:13.84

Bernstein Noemi 170 01:13.75 01:26.41 01:20.08

Ferenczi Gyorgy 153 01:02.60 01:10.79 01:06.69

Condurache Robert 156 00:59.91 00:59.00 00:59.45

Nicusan Dumitru 158 01:06.81 01:34.75 01:20.78

Seicianu Ovidiu Florian 159 00:56.47 00:56.44 00:56.45

Moldovan Alexandru Ciprian 160 00:57.53 01:01.87 00:59.70

Draghici Flaviu 161 01:08.96 01:02.03 01:05.49

Reichenberger Tamas 163 00:57.78 00:57.04 00:57.41

Szilaghi Adrian Andrei 168 01:04.12 01:04.46 01:04.29

Chis Romeo Gabriel 169 01:09.34 01:07.00 01:08.17

Kiss Botond 178 01:04.69 01:01.03 01:02.86

Minor Lehel 179 01:15.75 01:10.03 01:12.89

Gyorgy Tamas 191 00:55.06 00:54.06 00:54.56

Fodor Tibor 192 00:56.07 00:58.47 00:57.27

David Gheorghe-Simion 195 01:05.63 01:02.25 01:03.94

Kiss Berdat-Vilmos 196 01:02.72 01:01.88 01:02.30

Szekely Zoltan 199 00:55.72 00:52.94 00:54.33

si filmuletele promise:

(bicicleta de la "fun race" n-are suspensii!! si totusi asa se misca parca ar avea.... daca vreti sa aflat care e senimentul cand mergi cu un "special bike" la anul va asteptam si pe voi...[ pentru cine n-a fost la aceasta editie :D ])

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravo voua!

Vad ca ati fost mult mai multi decat am crezut eu ca vor participa la acest concurs. Va doresc sa organizati si anul viitor un concurs, la care imi voi incerca si eu norocul, dupa ce rezolv niste mici probleme tehnice. Am vrut sa urc pana la platou, dar am vazut norii de pe cer, si nu aveam chef de dus! Ati avut noroc cu vremea pana la urma!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vin si eu cu niste comentarii despre concurs. Nu de mult am primit niste poze de la marathon de la un prieten si mi-am amintit ca am participat si eu….

Traseul a fost ales intr-o zona superba cam 70 % in padure si atat de bine marcat incat semnele te duceau de mana : la max. 300m dar erau locuri unde erau la 50m.

( ...aaa - am fost si la Cluj unde si am pedalat cca. 4 km in + din lipsa de marcaj, in rest a fost ok,)

A fost o adevarata petrecere…gulas, bere, si un tricou cu emblema cocncursului… si toate acestea numai pt 5 lei. Si sa nu uitam ca toata lumea a primit diploma de participare + au fost cate 6 categorii (+ inca 3 la femei…) pe fiecare distanta …mmda , si daca ma gandesc mai bine la care concurs mai erau atatea categorii?…pai nu prea stiu…

Singurul lucur care nu mi-a placut era ca startul a fost dat de pe o panta de 15% cca 500m…

Nu stiti ce ati pierdut daca n-ati participat... ne intalnim la anul...eu 100% ca o sa vin :)

Imagine postată

Imagine postată

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this