ovidiu

10.07.2011 - Surmont MTB Challenge - Azuga - Recomandat Ciclism.ro

Recommended Posts

am fost azi pe traseu mediu si e destul noroi as zice e ciclabil 70 la suta. si ca totul sa fie bine m-am intalnit si cu mistretii la lacul gavan dupa care a inceput si ploaia :))) si acum ploua de rupe.deci pregatiti-va moral ca n-o sa fie usor.sanatate la toata lumea!

Iar ploua? Noi am fost duminica, asa cum spunea si Viorel, traseul este ciclabil in proportie de 90-95% daca ploua insa va scade tramatic la 60-70% dupa ce vor trece 30-40 de concurenti.

Sper macar sa nu ploua duminica, nu din din cauza noroiului ci a frigului. Coborarile pe forestiere se fac in viteza mare (cel putin 45-55km/h), asa ca va trebui sa aveti ceva haine de cu windstopper.

Fara a comenta despre prognozele cu 4 zile inainte eu am vazut numai soare pe foreca, meteoblue si wunderground. Ploaie mai e noaptea aceasta max, cel putin teoretic. Cu temperatura minim spre 15 si maxim spre 25+.

Eu sper sa fie frumos si uscat. Nu mai vreau sa imi rup schimbatorul sau lantul.

Speranta moare ultima .Nu ca nu as spera si eu ,insa cu timpul te inveti cu noroiul ca magaru cu bataia .

Ca sa citez dintr-un coleg forumist in viata care zicea ''se merita...bla bla ?'' as zice ca astea despre vreme tre' sa inceapa cam asa : 'se spera oare sa fie soare?'

Sau : esti pe urcare ,si depasesti autobuzul fruntas.Schimbi o vorba cu ei :'ce face baietiiii?' Ei zice : 'se spera soare' :P

Hai gata cu palavrageala ca vine vara ,avem 2 luni de 'caligula' ,pana pe 5 septembrie o sa va vaitati de sete. http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/cool.gif

...ma uitam acum la neste filmuletze facute de cei care au fost in recunoastere si kam bajbaiau pe traseu mai ales la o coborare. Sper makar markajul sa fie de nota 10.

Marcajul este impecabil, cel putin la traseul lung facut acum ceva timp! Doar la ultima coborare prin padure, cum a zis si cineva mai sus, ar trebui "ingradita" delimitata cu benzi.

Coborarile sunt majoritatea fie foarte tehnice si foarte abrupte, fie in mare viteza.

Din pacate,nu putem permite nimanui sa merga pe trasee in afara concursului, din mai multe motive: cel principal ar fi ca traseul scurt se intoarce in sens invers urcarii celui lung si mediu si exista un risc mare de accidente pentru cei plecati mai tarziu pe acest traseu. Pe langa celelalte chestiuni de fair play fata de concurentii care au platit pentru buna organizare ...

Daca ar fi o coborare ca aceea pe un traseu de xc :rolleyes: ...sa tot stai acolo ca spectator si sa vina incontinu oameni care cad tura de tura http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/laugh.gif

Dupa ce pleaca toti concurentii ca sa nu incurc pe nimeni , pot sa plec si io pe traseu fara numar ?

Fara a comenta despre prognozele cu 4 zile inainte eu am vazut numai soare pe foreca, meteoblue si wunderground. Ploaie mai e noaptea aceasta max, cel putin teoretic. Cu temperatura minim spre 15 si maxim spre 25+.

Eu sper sa fie frumos si uscat. Nu mai vreau sa imi rup schimbatorul sau lantul.

cum aflam si noi cei care venim duminica starea traseului sambata (asa incat sa ramanem doar cu riscul ca da o ploaie duminica)?

Faceți chetă pentru fondul de bere pentru ca să-i convingeți pe cei ce merg de sâmbătă să parcurgă traseul și să revină cu impresii ;)

AI ghicit ...:))

el, BESTYA, e la tura mare, nu? :)

Stai linistit ca nu ploua..cica

cum aflam si noi cei care venim duminica starea traseului sambata (asa incat sa ramanem doar cu riscul ca da o ploaie duminica)?

Lasam organizatorii sa decida ce si cum le este mai bine participantilor....asa ca sa fim sanatosi cu totii si sa terminam intregi BAFTA!!!

Marcajul este impecabil, cel putin la traseul lung facut acum ceva timp! Doar la ultima coborare prin padure, cum a zis si cineva mai sus, ar trebui "ingradita" delimitata cu benzi.

Coborarile sunt majoritatea fie foarte tehnice si foarte abrupte, fie in mare viteza.

Sincer nu prea imi place sa franez imi place viteza si adrenalina la maxim. Abia astept aceste portiuni tehnice si de viteza.

Are cineva loc in masina si pentru mine? Multumesc!

Are cineva loc in masina si pentru mine? Multumesc!

Te pot ajuta eu. Daca mai e valabila cererea, da-mi PM.

Ma gandesc ca lumea si-a cam rezolvat drumul, dar am si eu in masina 3-4 locuri + biciclete, plecare duminca la 7:00, intoarcere dupa sosire, cost total maxim 120 RON care vor fi impartiti intre noi - momentan sunt doar eu. hcampian@yahoo.com

S-a anuntat canicula pt. weekend :)

Te pot ajuta eu. Daca mai e valabila cererea, da-mi PM.

Nu i-ai cerut poza fetei, da?

S-a anuntat canicula pt. weekend :)

Venim cu bicicletele curate acasă?! :( Atunci o să pedalez în costum și cravată, vedeți voi...

Duminica vor fi 25 grade si este mai bine decat sambata cand sunt 31. Va fi o zi zi excelenta de pedalat. Oricum suntem la adapostul si racoarea padurii...:rolleyes:

Cateva imagini din tura de weekendul trecut montate de Valentin Pasa. Ambele trasee (mediu si lung) au fost super ok dupa o ploaie de 5 ore.

Problema lui Campean ca nu poate spala geamurile sau ca nu e destul de sexy cu tricoul de la PE nu as fi vrut sa o discut caci ma asteptam sa inteleaga mai mult din ceea ce inseamna organizarea si posibilele probleme aparute la un astfel de eveniment mai ales ca vine la mai multe concursuri in ultimul timp. Nici noi nu am vrut sa iasa asa, a fost o greseala la grafica si in cele cateva zeci de saci cu 2000 de tricouri s-a strecurat un lot dintr-un material mai slab. Am putut doar sa facem duminica dimineata alte 100 de bucati in rest am incercat sa ne concentram pe restul problemelor aparute din cauza vremii schimbarii traseului politiei, schimbarilor de la astoria etc... Scuze pt offtopic

• Upvote 1

Scuze de intarziere.Luam legatura.0722504553.

salut

nu am mai putut astepta si am gasit alt mijloc de transport.

Multumim

salutare ! am un suport liber si loc in masina pentru duminica dimineata. cine este interesat sa ma sune la 0726365826 si stabilim detaliile la telefon. primul venit,primul servit!

Daca cineva nu a gasit mijloc de transport am libere doua locuri in masina si suporti pt biciclete.Plec din Bucuresti la 07.30 si ma intorc dupa premiere.

Daca cineva nu a gasit mijloc de transport am libere doua locuri in masina si suporti pt biciclete.Plec din Bucuresti la 07.30 si ma intorc dupa premiere.

tel.0722504553

Vreme superba la Azuga!

Pana la ora 17.00 au fost preluate peste 250 de pachete de inscriere si numere de concurs.

Ne vedem maine la linia de start!

Guest
This topic is now closed to further replies.