ovidiu

21.08.2011 - GEIGER Mountain Bike Challenge - Sibiu - Recomandat Ciclism.ro

Recommended Posts

Cu scuzele de rigoare inca o data ca n-am vazut ora 20 de pe site, se poate da un orar oficial intre care e deschis "ghiseul" de inscrieri sambata? Sa stim cum ne facem programul sa ajungem macar atunci la timp :D

Nu vreu sa incep o polemica dar iti explic punctual cum stau lucrurile.

1. Un concurs are costuri fixe si costuri care variaza in functie de numarul de participanti. Nimeni nu vrea sa pregateasca o cursa pentru 1.000 de oameni si sa se trezeasca la start cu 50. La fel si tu ca si concurent nu vrei sa vi la start impreuna cu alti 300 si sa vezi ca organizatorul a pregatit cursa pentru 50 de oameni.

2. Spui ca tu nu sti cu 2 saptamani inainte daca o sa vi sau nu la concurs (poate ploua, poate bate vantul, poate ca apar lucruri mai importante de facut). Din pacate organizatorii de concursuri nu isi permit acest lux, ei trebuie sa mearga inainte indiferent de ce se intampla. Mi se pare o lipsa de respect sa aduci in discutie o chestiune elementara, poti face plata online conform unui regulament sau te inscri la fata locului pe locurile disponibile.

3. Spui ca ai "rezervati banii pe card" dar ca nu ai facut plata. Asta este in mod clar problema ta. Regulamentul este neschimbat de 2 luni asa ca stiai foarte bine ca termenul limita este 15.08.2011. Nu ai stiut ca sunt inchise bancile? Nu ai internet banking? Nu ai putut face plata vineri?

La final te rog sa te abti in a mai face comentarii pe acest topic daca nu discuti despre concurs. Regulamentul si datele limita pentru plata au fost stabilite cu doua luni inainte si sunt fixe. Prelungirea acestei date ar fi o lipsa de respect fata de concurentii care au achitat acum 2 luni taxa de inscriere, fara sa se gandeasca ca poate le moare pisica inainte de concurs si nu o sa poata participa. Ai posibilitatea sa te inscri la fata locului (sunt destule locuri disponibile) asa ca pur si simplu nu inteleg ce atata vorbarie pentru nimic.

Programul pentru ridicarea numerelor se gaseste pe site-ul competitiei:

Sâmbătă 20.08.2011

17:00 – 21:00 – Preluare numere participați înscriși cu plata achitată + înscriere “Family” + înscrieri la fața locului (în limita locurilor disponibile)

Duminică 21.08.2011

07:30 – 09:00 – Preluare numere + înscriere “Family”

Eu din pacate nu cred ca voi mai putea participa, am o problema la genunchi si nu cred ca-mi va trece pana duminica. Este cumva posibil sa cedez locul altcuiva?

Daca azi gasesti pe cineva care iti plateste taxa, putem face modificarea de nume. Pana deseara te rog sa trimiti un mail la Tudy noile date ale persoanei respective.

Iau eu locul daca nu e dat deja...

Traseul a fost stabilit si va fi prezentat la fata locului, atat sambata cat si in ziua concursului.

Ca tot a venit vorba va atrag atentia ca si traseul family este dificil, cu cca 21 km din care o urcare de aproape 3 km.

Salutare! Din diverse motive nu o sa mai pot veni la Geiger. M-am inscris cand taxa era de 50 ron. Vrea cineva locul?

Aveti idee de conditiile din campingul de la Cisnadioara, Ananas ? Pe internet am gasit opinii care se bat cap in cap ...

Sau eventual o recomandare in zona Sibiului.

Padurea Dumbrava

Aveti idee de conditiile din campingul de la Cisnadioara, Ananas ? Pe internet am gasit opinii care se bat cap in cap ...

Am trecut pe acolo in urma cu o luna. Exista dusuri, WC uri, locuri pentru luat masa si un loc de spalat vase.

A fost apa calda tot timpul la dusuri.

Dar mi s-a parut destul de inghesuit. Daca ai ghinionul sa fie si persoane galagioase pe acolo, poti avea ocazia sa nu te poti odihni.

Daca ai experienta campingurilor si ce scrie mai sus e ok, Ananas e o varianta pentru cei care vor sa doarma in natura. O varianta mult mai buna decat padurea Dumbrava.

LE - Noi am stat la casuta de 4 locuri. Pentru coltul de casute, erau 3 dusuri si doua WC uri. Era un grup separat pentru zona de corturi. Nu stiu cum arata. Daca mergeti cu rulota, exista si puncte de alimentare cu curent elecric.

Pentru sambata, din Pitesti, are cineva loc in masina pt un om si o bicicleta, si eventual un loc si la cazare? As prefera sa stau la aceeasi pensiune/camping cu oamenii cu care merg, de aceea intreb si de cazare.

Cine ma poate ajuta sa-mi dea un mesaj privat sau mail (meromanian@gmail.com) impreuna cu numarul de telefon.

Multumesc!

Miercuri sunt in Sibiu si Joi vreau sa fac tura de recunoastere 50km, daca sunt doritori sa mergem impreuna sunati-ma 0731380095, am GPS cu traseul postat pe oficial dar si traseul facut de mine anul trecut. Plecare in jurul orei 11, mers lejer 5-6 ore cu pauze si timp de poza.

Buna intrebare:Fiindca si eu trebuie sa trec pe valea oltului ca sa ajung in Sibiu.

Problemele acute de la viaductul Cârligul Mic s-au rezolvat, reparațiile de structură s-au sistat și a fost refăcut asfaltul.

Se circulă în condiții de lună de vacanță, adică e plin de mașini mici din toate colțurile țării și din unele colțuri ale continentului.

Vinerea trecută (pe la ora 7 p.m.) problema a fost nu pe Valea Oltului ci la ieșirea de pe autostradă la Pitești unde am stat cam o oră la coadă la trecerea peste o cale ferată absolut nefolosită. În sens invers, luni seara la 11 p.m. am stat vreo 10 minute.

Sa inteleg ca nu mai sunt semafoarele si ca se circula pe ambele sensuri pe valea oltului?

Revenind la Geiger vad ca a disparut lista de participanti de pe site, stie cineva de ce?

Pentru sambata, din Pitesti, are cineva loc in masina pt un om si o bicicleta, si eventual un loc si la cazare? As prefera sa stau la aceeasi pensiune/camping cu oamenii cu care merg, de aceea intreb si de cazare.

Cine ma poate ajuta sa-mi dea un mesaj privat sau mail (meromanian@gmail.com) impreuna cu numarul de telefon.

Multumesc!

Am rezolvat cu transportul. Daca cineva si-a rezervat o camera de pensiune si vrea s-o imparta, sa ma contacteze.

Sa inteleg ca nu mai sunt semafoarele si ca se circula pe ambele sensuri pe valea oltului?

Revenind la Geiger vad ca a disparut lista de participanti de pe site, stie cineva de ce?

Nu mai sunt semafoare si se circula normal.

Lista de participanti a disparut pentru ca se lucreaza la inscrieri. Cei care sunt inscrisi si au plata confirmata o sa apara maine seara pe site, cu numar de concurs si incadrare in categorie de varsta.

Merge cineva vineri pe traseul scurt?

O sa fie gata marcajele pana vineri?

Multumesc,

Vineri o sa fie pe traseu colegii de la Procycling petru a completa marcajul. In principiu vineri traseul va fi marcat in proportie de 80-90%

Guest
This topic is now closed to further replies.