ovidiu

21.08.2011 - GEIGER Mountain Bike Challenge - Sibiu - Recomandat Ciclism.ro

Recommended Posts

Perfect! Poate o sa ii intalnesc si o sa pot sa dau o mana de ajutor.

Vineri o sa fie pe traseu colegii de la Procycling petru a completa marcajul. In principiu vineri traseul va fi marcat in proportie de 80-90%

Geiger si Medias fac parte din cele doua curse pe care sub nici un motiv nu le-as fi ratat.Azi am rezolvat la cube pantelimon(multumesc iulian state)problema cu frina spate fara de care am mers la rinca,de la pestera muierii pina la final. Era o problema care imi crea rezerve in privinta participarii la aceasta cursa etalon.Maine si poimaine voi face si eu ceva antrenamente,peste dunare,macar asa,de conservarea starii fizice intrucit se spune ca cel mai bun antrenament ptr.o cursa viitoare este cea trecuta,daca nici rinca nu a fost antrenament...

Salut,

in urma aparitiei unei situatii deosebite nu putem participa la concurs si putem sa cedam doua inscrieri la traseul semimaraton.

Daca sunt doritori va rog sa ma anuntati prin PM, mail la emil.cseh@gmail.com.

Locurile sunt si platite la 70 ron/ inscriere.

cine merge din timisoara si ar avea un loc pt mine si bicla ? va rog anuntati-ma si pe mine 0747070905 sau comrace93@yahoo.com.

Mai am un loc in masina, din Tg. Mures spre Sibiu prin Medias, pentru o persoana si o bicicleta, plecare duminica dimineata la prima ora! tel: 0743-542 020.

Salutare. Voi participa pentru prima data. Traseele le cunosc doar din imagini. Ce cauciucuri recomandati? Am in dotare Schwalbe Maraton Cross, Racing Ralph, Nobby Nic, Continental Speed King. Multumesc.

fata: Nobby Nic

spate: Racing Ralph sau Speed King(asta cred ca ar fi mai bun daca e noroi)

salutare,am loc in masina pentru simbata dimineata,din bucuresti spre sibiu. eu mai duc o bicicleta la sibiu pe masina,dar mai am un suport gol.cine e interesat sa ma contacteze pe pm sa stabilim detaliile.

M-am gandit sa va intreb. Este printre voi cineva care vrea sa mearga pe transfagarasan dupa geiger ? Eu m-as baga. Avand in vedere ca eu maine plec, si nu voi mai avea acces la net, daca e cineva care vrea sa faca trans'u il rog sa dea un semnal la 0747070905.

• Upvote 1

Am 2-3 locuri disponibile in masina de la Pitesti catre Sibiu si retur.

Nu am bare si suporti pe masina, dar am un portbagaj mare in care mai intra sigur 2 biciclete demontate (ambele roti scoase si asezate pe coarne si sa). Nu am incercat, dar probabil ca intra si a 4-a. Masina este un Fiat Doblo Panorama.

Cine e interesat, sa-mi dea un mesaj privat sau telefon la 0740164541. Voi pleca din Sibiu imediat dupa tombola, daca va fi sa fie.

A fost afisata lista persoanelor inscrise online.

Se mai pot face inscrieri la fata locului doar sambata seara. Mai sunt disponibile peste 100 de locuri asa ca nu cred ca vor fi probleme pentru persoanele care vin sambata.

Persoanele din lista care nu au incadrare in categorie si traseu sunt persoane care nu au completat corect formularul de inscriere (nu au precizat data nasterii). Informatia va fi furnizata la zona de preluare numere.

In aceasta seara fiecare participant care a completat corect adresa de mail o sa primeasca un mail de confirmare a inscrierii, mail care va contine si numarul de concurs alocat. Pentru o mai buna organizare va rugam sa memorati numarul de concurs si sa solicitati exact acest numar in momentul preluarii kit-ului de start.

Banuiesc ca se poate parcurge traseul duminica, chiar daca nu ne inscriem, nu? Aka fara numar de concurs, fara opriri la punctele de control etc.

Are cineva loc de un biciclist + 1 bicicleta ?

Stau in predeal , ne putem intalni in brasov sau predeal .

Banuiesc ca se poate parcurge traseul duminica, chiar daca nu ne inscriem, nu? Aka fara numar de concurs, fara opriri la punctele de control etc.

Nu este recomandat sa parcurgi traseul in timp ce alti oameni sunt in concurs. Poti in orice alt weekend sa iti strangi o gasca de prieteni si sa iesiti la o tura. Acum tine si de bunul simt al fiecarei persoane si de respectul lui pentru concurenti.

Holly shit...pai n-am cum sa ajung sambata sa ma inscriu. :|

Raspunsul e foarte simplu - suna un prieten care te poate inscrie si iti poate plati taxa, urmand ca sa recupereze banii de la tine a doua zi.

Pe la data de 10.08.2011 Am platit pentru fratele meu SZIGYARTO ZSOMBOR taxa de inscriere de 70 RON, si nu figureaza in lista.

Banii erau trimisi din contul meu, dar cu mentiunea " taxa inscriere SZIGYARTO ZSOMBOR "

Probabil ca poti parcurge, dar e o mare nesimtire din partea ta. Participi la un eveniment pentru care alti au platit si mai si impiedici concurentii.

Din pacate la fiecare concurs ne intalnim cu aceasta situatie, ar fi bine sa stati departe pe durata concursului...

• Upvote 2

Vor fi 4 puncte de alimentare, o sa fie detaliate in cadrul sedintei tehnice de sambata si in cadrul unui scurt breefing de cursa inainte de start.

Pe la data de 10.08.2011 Am platit pentru fratele meu SZIGYARTO ZSOMBOR taxa de inscriere de 70 RON, si nu figureaza in lista.

Banii erau trimisi din contul meu, dar cu mentiunea " taxa inscriere SZIGYARTO ZSOMBOR "

Am verificat si este platita taxa. O sa actualizam astazi lista existenta pe site.

Multumim.

Harta, profile si punctele de alimentare

Imagine postată

Am fost ieri pe traseul de 50 de km. Ca si concluzie , daca domnii de la Geiger ne-au iertat anul asta de noroi pe inceputul turei recupereaza pe finalul din padurea de langa Dumbrava, oricum o sa iesim zangaliti pentru pozele de finish in cazul un care va faceati probleme :) ca o sa terminati curati de nu o sa creada nimeni ca ati fost la concurs, dar nu o spun ca rautate, chiar imi place traseul de anul acesta si sunt convins ca o sa fie iarasi toata lumea multumita, eu sunt deja si deabia astept sarbatoare MTB de duminica. Sa ne vedem cu bine!

• Upvote 1

Guest
This topic is now closed to further replies.