koboldjanos

05.06.2011 - MTB Maraton Saint George

Recommended Posts

Ma duceam la Skoda dar directorul nu a aprobat inscrierea. imi facusem echipa cu tata si inca doi baieti... Era tare... la maratonul vinului nu am apucat inscrierea ca m-am trezit tarziu si uite asa... Chiar si aici m-am inscris online pe ultima suta de metrii cu cateva minute inainte sa se inchida inscrierea online :)) Doamne ajuta sa avem parte de vreme buna la concurs.

Daca eram director nici eu nu aprobam.Cum sa vii cu tata si cu 2 baieti.Era grav(erai super pazita) .Trebuia sa vii cu inca 3 fete si aprobam imediat. ;)

• Upvote 1

Pai daca nu au primit-o la Skoda cu tata si 2 baieti, vine la Sf Gheorghe cu o prietena. Norocosilor...

Ajung si eu sambata seara la Sugas Bai cu cortul. Ne vedem pe-acolo :)

De fapt asta seara, si sambata pe la 7-8 planuiesc sa fac o tura pe la Sfanta Ana, daca mai doreste careva sa ne sincronizam cumva.

Starea traseului care mai e? Eu si cu prietenul meu intentionam sa ne retragem fortati de atata ploaie :( Vreme ciudata de zona tropicala :(

Nu trebuie sa va speriati de putin noroi, nu a ploat foarte mult in zona. Au fost niste ploi, dar nu mari.

Si prognoza se anunta destul de promitatoare :rolleyes: ( chiar astazi a fost schimbata ). Cativa baieti ( poate si eu) vor parcurge astazi traseul scurt, ei poate ne pot oferi niste detalii.

Eu zic sa veniti ca va fi OK si distractie ;). Si temperatura se anunta a fi ideala, 23 de grade.

Multumim Eszetevan pentru incurajari, insa am hotarat sa nu batem atata drum ca sa ne chinuim pe teren dificil. Ne-ar fi placut un maraton acolo, natura si traseele sunt frumoase. Venim la urmatoarele concursuri organizate in zona cu multa placere (daca si vremea va fi uscata).

Bafta celorlalti concurenti.

PS: trebuie sa facem ceva special ca sa ne stergem de pe lista celor inscrisi? Sa va spunem numerele de ordine de exemplu.

Traseul este uscat,n-a plouat ieri prea mult,astazi deloc,deci...

Pot sa confirm cea ce a scris Tibi, sunt cateva portiuni cu noroi, umede, dar destul de practicabile. Am ajuns acasa fara pete de noroi pe haine :rolleyes:.N-a ploat foarte mult in zona in ultimele zile si daca maine va fi cald, traseul se mai usuca.

Daca vremea tine cu noi, o sa avem un concurs frumos. Sper sa fim cati mai multi!

Cum a fost azi? Prognozele arata soare si pe azi si pe maine la SF. Gheorghe, aici insa a tras o rafala, e drept pe offroad nu e mare scofala nici aici, se usca repede.

In schimb situatia a fost foarte fierbinte azi, m-am apucat sa schimb manetele si schimbatoarele, nestiind de raportul Sram versus Shimano, era sa o iau in barba, pana la urma am gasit un X3 de spate si am rezolvat problema. Bicla va fi gata de concurs :)

pleaca cineva din bucuresti maine dimineata, care sa aiba un loc in masina ? mie imi suna tare faina cursa

E innorat,dar nu a plouat in oras,sa speram ca nici la padure.traseul scurt era uscat,si putina ploaie nuare cum sa strice drumul.

Perfect, eu de pe Postavaru am vazut destul de innorat inspre Sfantu' ; in Bv a turnat nitel cred, Pe Postavaru insa destul de zdravan; multumim de informatii, sa na vedem cu bine la Start !

Am participat si la a doua editie, dar de data asta ca fotograf:

StGMtbM2011

Fotografiile se incarca si in prezent, sunt 182 la nr. si cam 1 Gb.

• Upvote 2

Multumim frumos pentru fotografii ! Mai vrem !

Deci avem poze de la privitori ... Ceva impresii despre concurs de la participanti? Traseu, organizare, arbitraj, alea, alea. :)

Salut la toti.

Multumesc organizatorilor pentru minunata zi de duminica, desi pot spune ca nici unul din gasca noastra nu a terminat fara peripetii. In afara de marcajul deficitar al traseului nu am ce reprosa, traseul a fost foarte greu pentru mine cel putin, dar ma bucur ca am terminat cursa. Asta e si scopul pentru care am inceput sa particip la concursuri, acesta fiind al doilea pentru mine. Totodata imi cer scuze de la domnisoara cu care ne-am agatat chiar la prima coborare, aceea foarte abrupta de la ~km 5. Acolo mi-a zburat si kilometrajul, dar am realizat tarziu ca imi lipseste, nu m-am intors.

Colegii mei, unul si-a pierdut camera de filmat, a mers 1.5 km pe jos pana a gasit-o, apoi a facut pana, apoi a tras o tranta :) Szili si-a rupt schimbatorul, a trebuit sa abandoneze. Attila a terminat fara peripetii si a luat locul 2 la categoria lui. Tombola a fost bestiala, ma bucur ca am castigat si eu o pompa BP.

Multumim Jaxtrem, Jacko sport si tuturor celor implicati, sper ca la anul sa fie mai cu noroc si traseul mai bine marcat.

Organizare buna insa marcajul a lasat putin de dorit. Eu m-am ratacit putin dar am avut noroc ca cei cu care m-am ratacit si-au dat seama ca suntem pe langa :)), altfel cred ca ma duceam ca bou' inainte si ajungeam la Tusnad dar cursa tot n-o terminam.

Si mai e o chestie care nu mi-a placut, plimbarea de la inceput a unuia dintre organizatori cu Honda CBR printre concurenti....trebuia sa plece inaintea noastra si sa ramana acolo nu sa ne sperie ca pe hotii de cai.

Una peste alta mi-a placut si le dau nota de trecere.

Poze: https://picasaweb.google.com/114619864527714623520/SaintGeorgeMTBMaraton2011# (inca se incarca) si aici: https://picasaweb.google.com/misa12211/MTBmaraton2011?feat=content_notification#

Va fi si un filmulet despre concurs, (nu prea am timp liber ptr. ca sunt in sesiune dar incerc sa finalizez in 1-2 saptamani)

Nu promit dar sper ca pana maine seara vor aparea rezultatele pe site!

Multumesc ptr. intelegere!

Eu am inceput asa: https://picasaweb.google.com/114619864527714623520/SaintGeorgeMTBMaraton2011#5615094418139640946 http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/cool.gif

Si am terminat asa: https://picasaweb.google.com/114619864527714623520/SaintGeorgeMTBMaraton2011#5615099204223826194 http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/unsure.gif

Si cumva am reusit si sa ma ratacesc, desi marcajul mi s-a parut mai bun ca anul trecut cand nu au fost probleme. Tricoul la fel de fain ca anul trecut (model+material) si super faina miniatura aceea alba din pvc. Hotdogul nu l-am incercat, m-am dopat la ambulanta cu alte minuni (salam si bere) :D

Guest
This topic is now closed to further replies.