Sign in to follow this  
LucianTheOne

Masa Critica Suceava

Recommended Posts

Pe 10 iunie la ora 19, sa veniti cu mic cu mare, cu orice bicicleta si orice echipament, in Parcul Prefecturii la fantana arteziana.

Vom face o plimbare organizata si ordonata prin oras cu scopul de a promova ciclismul, sportul si sanatatea.

Critical Mass-ul este organizat de grupul Facebook Suceava Pedaleaza.

Si pe 5 iunie in Radauti :)

Mi-am facut alte planuri, nu stiu daca voi reusi sa ajung la Radauti.

La ce ora si in ce loc?

Vom pedala pe 10 iunie, ora 19 insotiti de politie si monitorizati de presa locala si TV. Va asteptam sa aratam ca SUCEAVA PEDALEAZA

politie sigur -mergem pe banda1, presa sigur si daca o sa fim suficienti riders vom fi si la TV :)

vreme buna sa avem...

Uaaaa, ne da si la televizor?!?!

Ma bucur ca incepe si in Suceava organizarea Masei Critice. Eu particip de vreo 6-7 luni in Masa Critica in zona in care stau. Noi ne-am facut niste flyere scoase la imprimanta(cam 3-4 pe o pagina si le impartim la trecatorii) care ne vad cind trecem, cu explicatii scurte despre ce este Masa Critica si adresa de facebook. Avem si fluiere sa facem putina galagie, sa ne vada lumea si sa ne facem simtita prezenta printre masini :)

politie sigur -mergem pe banda1, presa sigur si daca o sa fim suficienti riders vom fi si la TV :)

vreme buna sa avem...

Pentru un TV o sa insist si eu, nu promit jurnalele din prime-time :)

Îmi pare foarte rău că am lipsit de la prima ediție a evenimentului, trebuie sa recunosc, m-a speriat ploaia. Data viitoare voi fi prezent. Felicitări organizatorilor, Suceava chiar avea nevoie de așa ceva.

Se continua si anul asta, dar probabil se va tine simbata (ultima simbata din fiecare luna). Prima "ieditie" a fost deja pe... pe... pepepe 31 martie 2012. Ma mir ca nu s-a postat despre asta... sau poate a aparut ceva in alta parte. M-a distrat cind, dupa eveniment, a venit un tip la noi (adica la mine si la frate-meu) si ne-a intrebat: "Dumneavoastra sinteti masa critica?" Nici macar nu facea misto.

Asta-i ultima simbata din luna, dar n-am mai auzit nimic de masa criticala. Se mai tine?