Sign in to follow this  
DaniNadal

Criterium Dauphine

  

26 members have voted

  1. 1. Cine va castiga a 4-a competitie ca importanta din ciclism?

    • Nicholas Roche
      0
    • Cadel Evans
      9
    • Samuel Sanchez
      1
    • Konstantin Sivtsov
      1
    • Ivan Basso
      0
    • Jurgen Van den Broeck
      2
    • Alexandre Vinokourov
      3
    • Robert Gesink
      3
    • Luis Leon Sanchez
      0
    • Janez Brajkovic
      5
    • Altul
      2


Recommended Posts

AG2R La Mondiale Christophe Riblon (Fra)

Anthony Ravard (Fra)

Mathieu Perget (Fra)

Jean-Christophe Peraud (Fra)

Sébastien Minard (Fra)

Blel Kadri (Fra)

Maxime Bouet (Fra)

Nicolas Roche (Irl)

x Rinaldo Nocentini (Ita)

x David Lelay (Fra)

x Sébastien Hinault (Fra)

x Guillaume Bonnafond (Fra)

BMC Racing Team Michael Schär (Swi)

Ivan Santaromita (Ita)

Manuel Quinziato (Ita)

Taylor Phinney (USA)

Steve Morabito (Swi)

Amaël Moinard (Fra)

Karsten Kroon (Ned)

Cadel Evans (Aus)

x Greg Van Avermaet (Bel)

x John Murphy (USA)

x Alexander Kristoff (Nor)

x Yannick Eijssen (Bel)

Cofidis, Le Credit En Ligne Nicolas Vogondy (Fra)

Tristan Valentin (Fra)

Damien Monier (Fra)

David Moncoutie (Fra)

Leonardo Fabio Duque (Col)

Samuel Dumoulin (Fra)

Mickaël Buffaz (Fra)

Rein Taaramae (Est)

Euskaltel-Euskadi Gorka Verdugo Marcotegui (Spa)

Iván Velasco Murillo (Spa)

Pablo Urtasun Perez (Spa)

Amets Txurruka (Spa)

Egoi Martinez De Esteban (Spa)

Mikel Landa Meana (Spa)

Peio Bilbao (Spa)

Samuel Sanchez Gonzalez (Spa)

x Gorka Izagirre Insausti (Spa)

x Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa)

FDJ Jérémy Roy (Fra)

Thibaut Pinot (Fra)

Rémi Pauriol (Fra)

Francis Mourey (Fra)

Arnold Jeannesson (Fra)

Pierrick Fedrigo (Fra)

William Bonnet (Fra)

Sandy Casar (Fra)

x Anthony Geslin (Fra)

x Arnaud Gerard (Fra)

x Mickaël Delage (Fra)

x Steve Chainel (Fra)

HTC-Highroad Gatis Smukulis (Lat)

Kanstantsin Sivtsov (Blr)

Frantisek Rabon (Cze)

Craig Lewis (USA)

Bert Grabsch (Ger)

Jan Ghyselinck (Bel)

John Degenkolb (Ger)

Tony Martin (Ger)

x Patrick Gretsch (Ger)

x Caleb Fairly (USA)

x Lars Ytting Bak (Den)

Katusha Team Yuriy Trofimov (Rus)

Egor Silin (Rus)

Alexandr Kolobnev (Rus)

Serguei Ivanov (Rus)

Vladimir Isaichev (Rus)

Mikhail Ignatyev (Rus)

Vladimir Gusev (Rus)

Vladimir Karpets (Rus)

x Alexandr Pliuschin (Mda)

x Alexander Mironov (Rus)

x Aliaksandr Kuchynski (Blr)

x Petr Ignatenko (Rus)

Lampre - ISD Aitor Perez Arrieta (Spa)

Przemyslaw Niemiec (Pol)

Marco Marzano (Ita)

Adriano Malori (Ita)

Enrico Magazzini (Ita)

Vitaliy Kondrut (Ukr)

Andrey Kashechkin (Kaz)

Grega Bole (Slo)

x Balint Szeghalmi (Hun)

x Oleksandr Kvachuk (Ukr)

x Vitaliy Buts (Ukr)

x Matteo Bono (Ita)

Liquigas-Cannondale Cameron Wurf (Aus)

Maciej Paterski (Pol)

Paolo Longo Borghini (Ita)

Kristijan Koren (Slo)

Mauro Finetto (Ita)

Maciej Bodnar (Pol)

Francesco Bellotti (Ita)

Ivan Basso (Ita)

x Cristiano Salerno (Ita)

x Fabio Sabatini (Ita)

x Mauro Da Dalto (Ita)

x Valerio Agnoli (Ita)

Movistar Team Francisco Perez Sanchez (Spa)

Carlos Oyarzun (Chi)

Angel Madrazo Ruiz (Spa)

Ignatas Konovalovas (Ltu)

Javier Iriarte (Spa)

José Ivan Gutierrez Palacios (Spa)

Imanol Erviti Ollo (Spa)

Rui Alberto Faria Da Costa (Por)

x Enrique Sanz (Spa)

Omega Pharma-Lotto Frederik Willems (Bel)

Jelle Vanendert (Bel)

Jurgen Van De Walle (Bel)

Jurgen Roelandts (Bel)

Óscar Pujol Muñoz (Spa)

Gert Dockx (Bel)

Bart De Clercq (Bel)

Jurgen Van Den Broeck (Bel)

Pro Team Astana Andrey Zeits (Kaz)

Tomas Vaitkus (Ltu)

Fredrik Kessiakoff (Swe)

Maxim Iglinskiy (Kaz)

Andriy Grivko (Ukr)

Dmitriy Fofonov (Kaz)

Rémy Di Gregorio (Fra)

Alexandre Vinokourov (Kaz)

x Paolo Tiralongo (Ita)

x Yevgeniy Nepomnyachshiy (Kaz)

x Robert Kiserlovski (Cro)

x Allan Davis (Aus)

Quickstep Cycling Team Julien Vermote (Bel)

Jan Tratnik (Slo)

Kevin Seeldraeyers (Bel)

Francesco Reda (Ita)

Nikolas Maes (Bel)

Addy Engels (Ned)

Marc De Maar (AHo)

Dario Cataldo (Ita)

x Guillaume Van Keirsbulck (Bel)

x Kevin Van Impe (Bel)

x Davide Malacarne (Ita)

x Marco Bandiera (Ita)

Rabobank Cycling Team Maarten Tjallingii (Ned)

Luis Leon Sanchez Gil (Spa)

Grischa Niermann (Ger)

Paul Martens (Ger)

Juan Manuel Garate (Spa)

Lars Boom (Ned)

Carlos Barredo Llamazales (Spa)

Robert Gesink (Ned)

x Maarten Wynants (Bel)

x Coen Vermeltfoort (Ned)

x Laurens Ten Dam (Ned)

x Sebastian Langeveld (Ned)

Saur - Sojasun Ludovic Turpin (Fra)

Yannick Talabardon (Fra)

Julien Simon (Fra)

Guillaume Levarlet (Fra)

Sébastien Joly (Fra)

Fabrice Jeandesboz (Fra)

Jonathan Hivert (Fra)

Jerome Coppel (Fra)

x Jean-Marc Marino (Fra)

x Laurent Mangel (Fra)

x Anthony Delaplace (Fra)

x Cyril Bessy (Fra)

Saxo Bank Sungard Brian Vandborg (Den)

Nicki Sörensen (Den)

Chris Anker Sörensen (Den)

Rafal Majka (Pol)

Lucas Sebastian Haedo (Arg)

Juan José Haedo (Arg)

Volodymir Gustov (Ukr)

Laurent Didier (Lux)

x André Steensen (Den)

x Jaroslaw Marycz (Pol)

x Jonas Aaen Jörgensen (Den)

x Jesús Hernandez Blazquez (Spa)

Sky Procycling Xabier Zandio Echaide (Spa)

Rigoberto Uran Uran (Col)

Geraint Thomas (GBr)

Michael Rogers (Aus)

Edvald Boasson Hagen (Nor)

Simon Gerrans (Aus)

Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa)

Bradley Wiggins (GBr)

x Thomas Lövkvist (Swe)

x Dario David Cioni (Ita)

x Michael Barry (Can)

x Davide Appollonio (Ita)

Team Europcar Pierre Rolland (Fra)

Alexandre Pichot (Fra)

Christophe Kern (Fra)

Vincent Jerome (Fra)

Cyril Gautier (Fra)

Sébastien Chavanel (Fra)

Yukiya Arashiro (Jpn)

Thomas Voeckler (Fra)

x Perrig Quemeneur (Fra)

x Tony Hurel (Fra)

x Jerome Cousin (Fra)

x Giovanni Bernaudeau (Fra)

Team Garmin-Cervelo David Zabriskie (USA)

Ramunas Navardauskas (Ltu)

Daniel Martin (Irl)

Daniel Lloyd (GBr)

Andreas Klier (Ger)

Tyler Farrar (USA)

Julian Dean (NZl)

Christophe Le Mevel (Fra)

x Sep Vanmarcke (Bel)

x Johan Van Summeren (Bel)

x Gabriel Rasch (Nor)

x Michel Kreder (Ned)

Leopard Trek Oliver Zaugg (Swi)

Fabian Wegmann (Ger)

Joost Posthuma (Ned)

Bruno Pires (Por)

Anders Lund (Den)

Stefan Denifl (Aut)

Brice Feillu (Fra)

x Davide Vigano (Ita)

x Thomas Rohregger (Aut)

x Martin Pedersen (Den)

x Dominic Klemme (Ger)

Team RadioShack Haimar Zubeldia Agirre (Spa)

Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por)

Jason McCartney (USA)

Geoffroy Lequatre (Fra)

Markel Irizar Aranburu (Spa)

Ben Hermans (Bel)

Matthew Busche (USA)

Janez Brajkovic (Slo)

Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team Frederik Veuchelen (Bel)

Mirko Selvaggi (Ita)

Rob Ruijgh (Ned)

Pim Ligthart (Ned)

Michal Golas (Pol)

Maxim Belkov (Rus)

Santo Anza (Ita)

Lieuwe Westra (Ned)

x Joost Van Leijen (Ned)

x Ruslan Pydgornyy (Ukr)

x Martijn Keizer (Ned)

x Borut Bozic (Slo)

Merg pe unul din Vino,Van den Broeck sau Gesink.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pe Tony Martin de ce nu l-ai pus? Contratimpul de la Grenoble e perfect pentru el.

pai da,o fi perfect,da pe collet d'alevard pierde 15 minute.e o catarare foarte dura:11,2 km,8.4% panta medie.eu l-as lua la victorie si pe cadel,el e rutieul perfect pentru curse de o saptamana.acum depinde si in ce forma va fi.si janez brajkovic trebuie luat,e totusi castigatorul de anul trecut.si in functie de cum va decurge TT-ul,l-as pune si pe jerome coppel.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai da,o fi perfect,da pe collet d'alevard pierde 15 minute.e o catarare foarte dura:11,2 km,8.4% panta medie.eu l-as lua la victorie si pe cadel,el e rutieul perfect pentru curse de o saptamana.acum depinde si in ce forma va fi.si janez brajkovic trebuie luat,e totusi castigatorul de anul trecut.si in functie de cum va decurge TT-ul,l-as pune si pe jerome coppel.

Pe Cadel nu l-am pus langa Vino,Gesink si Van den Broeck deoarece chiar nu mi-as dori sa castige aici.Nu m-ar supara deloc daca ar veni undeva in jurul locului 15-20.Sper de la el sa mearga bine in TdF.Coppel intr-adevar are sanse.Anu trecut a mers excelent pe Alpe d'Huez.Chiar el a spus ca si-ar dori sa castige.Sa vedem daca si poate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

cadel,wiggins sau coppel,oricum un om care sa fuga iute in contratimp si dupa sa se tina bine pe catarari.bietu cadel tinteste de mult timp dauphineu,acum nu mai e nici alberto,nici alejandro...e liber.

l-as mai vedea si pe kashechkin facand o surpriza.vino o victorie de etapa mai mult ca sigur.

parcursul,glumind putin,e mai bun decat al taticului le tour:

P.Saint-Jean-de-Maurienne - 5.4 km

Imagine postată

1.Albertville - Saint-Pierre-de-Chartreuse - 144 kmImagine postată

2.Voiron - Lyon - 179 km

Imagine postată

3.Grenoble - Grenoble - 42.5 km

Imagine postată

4.La Motte-Servolex - Mâcon - 173.5km

Imagine postată

5.Parc des Oiseaux - Villars-les-Dombes - Les Gets - 210 kmImagine postată

6.Les Gets - Le Collet d’Allevard - 192.5 km

Imagine postată

7.Pontcharra - La Toussuire - 117.5 km

Imagine postată

intr-adevar,cam asa ar trebui sa arate un dauphine adevarat,echilibrat si foarte spectaculos.pe col du glandon o sa fie interesant...

Share this post


Link to post
Share on other sites

4 finaluri in catarare + ITT ... se anunta spectacol total!!!

chiar 5 finaluri...desi la lyon e o catarare usoara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. BOOM Lars 83 RABOBANK CYCLING TEAM 06' 18"

2. VINOKOUROV Alexandre 11 PRO TEAM ASTANA 06' 20" + 00' 02"

3. WIGGINS Bradley 121 SKY PROCYCLING 06' 23" + 00' 05"

4. DEGENKOLB John 22 HTC - HIGHROAD 06' 24" + 00' 06"

5. KADRI Blel 64 AG2R LA MONDIALE 06' 26" + 00' 08"

6. POSTHUMA Joost 185 TEAM LEOPARD-TREK 06' 27" + 00' 09"

7. EVANS Cadel 71 BMC RACING TEAM 06' 27" + 00' 09"

8. RIBLON Christophe 68 AG2R LA MONDIALE 06' 27" + 00' 09"

9. LEMOINE Cyril 46 SAUR-SOJASUN 06' 28" + 00' 10"

10. COPPEL Jérôme 41 SAUR-SOJASUN 06' 29" + 00' 11"

M-am luat cu alte treburi si nu am vazut etapa.Daca a vazut cineva etapa imi poate spune de ce a mers Tony Martin a mers atat de slab.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a fost un rezumat de 30 de minute,si chiar si ala cu greseli de transmisie(cadel a fost aratat la sfarsit si pe urma iarasi pe traseu) deci n-ai pierdut mare lucru

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rezultatele de azi:

1. VAN DEN BROECK Jurgen 31 OMEGA PHARMA - LOTTO 3h 36' 42"

2. RODRIGUEZ OLIVER Joaquim 141 KATUSHA TEAM 3h 36' 48" + 00' 06"

3. EVANS Cadel 71 BMC RACING TEAM 3h 36' 49" + 00' 07"

4. VINOKOUROV Alexandre 11 PRO TEAM ASTANA 3h 36' 49" + 00' 07"

5. ROCHE Nicolas 61 AG2R LA MONDIALE 3h 36' 49" + 00' 07"

6. HAGEN Edvald Boasson 124 SKY PROCYCLING 3h 36' 49" + 00' 07"

7. PINOT Thibaut 157 FDJ 3h 36' 55" + 00' 13"

8. RUIJGH Rob 216 VACANSOLEIL-DCM 3h 36' 55" + 00' 13"

9. VOECKLER Thomas 131 TEAM EUROPCAR 3h 36' 57" + 00' 15"

10. BRAJKOVIC Janez 1 TEAM RADIOSHACK 3h 36' 57" + 00' 15"

11. WIGGINS Bradley 121 SKY PROCYCLING 3h 36' 57" + 00' 15"

.......

25. MARTIN Daniel 116 TEAM GARMIN - CERVELO 3h 37' 36" + 00' 54"

.......

38. SANCHEZ Samuel 101 EUSKALTEL - EUSKADI 3h 37' 40" + 00' 58"

.......

48. GESINK Robert 81 RABOBANK CYCLING TEAM 3h 38' 13" + 01' 31"

......

93. MARTIN Tony 21 HTC - HIGHROAD 3h 39' 22" + 02' 40"

......

117. BASSO Ivan 91 LIQUIGAS-CANNONDALE 3h 39' 51" + 03' 09"

GC

1. VINOKOUROV Alexandre 11 PRO TEAM ASTANA 3h 43' 09"

2. VAN DEN BROECK Jurgen 31 OMEGA PHARMA - LOTTO 3h 43' 14" + 00' 05"

3. EVANS Cadel 71 BMC RACING TEAM 3h 43' 16" + 00' 07"

4. WIGGINS Bradley 121 SKY PROCYCLING 3h 43' 20" + 00' 11"

5. HAGEN Edvald Boasson 124 SKY PROCYCLING 3h 43' 22" + 00' 13"

6. ROCHE Nicolas 61 AG2R LA MONDIALE 3h 43' 26" + 00' 17"

7. BRAJKOVIC Janez 1 TEAM RADIOSHACK 3h 43' 29" + 00' 20"

8. RODRIGUEZ OLIVER Joaquim 141 KATUSHA TEAM 3h 43' 32" + 00' 23"

........

15. SANCHEZ Luis-Leon 87 RABOBANK CYCLING TEAM 3h 43' 53" + 00' 44"

........

22. SANCHEZ Samuel 101 EUSKALTEL - EUSKADI 3h 44' 13" + 01' 04"

........

43. GESINK Robert 81 RABOBANK CYCLING TEAM 3h 44' 47" + 01' 38"

Din cei care vor fi in TdF cel mai bine au aratat Van den Broeck,Cadel si Vino.Pt GC am 6 oameni carora le mai dau sanse:Cadel,Vino,Van den Broeck,Luis Leon Sanchez,Wiggins si Sami Sanchez in aceasta ordine.Cadel are o sansa foarte buna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Joaquim Rodriguez este,dupa parerea mea,unul dintre cei mai buni cataratori din pluton,dupa Andy si Contador..mare,mare pacat ca nu are calitati de contra timp-ist,altfel ar fi avut in palmares cateva mari tururi.Surprinzator a venit Boasson Hagen astazi.In orice caz,risc sa il dau drept castigator pe Jani :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Joaquim Rodriguez este,dupa parerea mea,unul dintre cei mai buni cataratori din pluton,dupa Andy si Contador..mare,mare pacat ca nu are calitati de contra timp-ist,altfel ar fi avut in palmares cateva mari tururi.Surprinzator a venit Boasson Hagen astazi.In orice caz,risc sa il dau drept castigator pe Jani :D

Cred ca ai mai mult sanse daca spui ca Jani va castiga TdF decat acest Dauphine.Omu e cum a fost de ex Menchov anu trecut in Dauphine.Menchov a fost slab in Dauphine dar in TdF a fost foarte bun.Jani presimt ca nu intra in primii 5 in Dauphine dar pun pariu ca in TdF acest nou LA al lui Bruynell va termina primul dintre oameni care participa aici.Sau daca nu primul in primii 3.Numai Evans si un Basso in forma maxima ar putea sa-l bata.

La cum a aratat azi maine merg pe Edvald Boasson Hagen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

cam super ce a facut jurgen...cum a plecat a doua oara chiar din fata lor.merita in sfarsit o victorie.

din ce am vazut din primele doua etape,se pedaleaza deja intr-un ritm inalt,s-au facut diferente deja aici.sunt curios cat o sa le poata lua purito in etapele montane pentru ca e clar ca e la un nivel de forma peste toti ceilalti.

basso va fi ok in iulie,mai e pana atunci.la fel zic eu si tony martin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

chiar in forma maxima e mult spus......basso intr-o forma... buna, il bate pe Brajkovic

Tinand cont ca Jani o sa-i ia vreo 3 minute la Grenoble plus un minut la TTT-ul pe echipe....4 minute e cam mult pentru Basso care se stie ca nu are deloc explozie.Cum zicea si Alex:"Basso este un motor diesel.El nu ataca niciodata si castiga timp doar tin acea trena sustinuta pe care o tine."Sunt curios daca Szmyd va fi la forma maxima in Tdf.S-ar putea ca Evans sa aiba din nou probleme la trena pe care o va tine polonezul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. DEGENKOLB John 22 HTC - HIGHROAD 4h 02' 39"

2. DUMOULIN Samuel 53 COFIDIS LE CREDIT EN LIGNE 4h 02' 39" + 00' 00"

3. HINAULT Sébastien 63 AG2R LA MONDIALE 4h 02' 39" + 00' 00"

4. MARTENS Paul 85 RABOBANK CYCLING TEAM 4h 02' 39" + 00' 00"

5. RODRIGUEZ OLIVER Joaquim 141 KATUSHA TEAM 4h 02' 39" + 00' 00"

6. VOECKLER Thomas 131 TEAM EUROPCAR 4h 02' 39" + 00' 00"

7. VANENDERT Jelle 37 OMEGA PHARMA - LOTTO 4h 02' 39" + 00' 00"

8. BOLE Grega 202 LAMPRE - ISD 4h 02' 39" + 00' 00"

9. ROCHE Nicolas 61 AG2R LA MONDIALE 4h 02' 39" + 00' 00"

10. WEGMANN Fabian 187 TEAM LEOPARD-TREK 4h 02' 39" + 00' 00"

11. RUIJGH Rob 216 VACANSOLEIL-DCM 4h 02' 39" + 00' 00"

12. LEQUATRE Geoffroy 5 TEAM RADIOSHACK 4h 02' 39" + 00' 00"

13. WIGGINS Bradley 121 SKY PROCYCLING 4h 02' 39" + 00' 00"

14. VINOKOUROV Alexandre 11 PRO TEAM ASTANA 4h 02' 39" + 00' 00"

ceilalti favoriti au veni la 6 s cu exceptia lui Luis Leon Sanchez,Basso si Gesink.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hai ca la Basso ma asteptam,e accidentat e alea alea,dar Gesink,Luis Leon.....adica stiu ca nu era o etapa pt Gesink ,dar putea sa vina si el la 6 sescunde ca Evans,Van den Broeck(care a si spart)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rezultate ITT Grenoble 42.5 km

1. MARTIN Tony HTC - HIGHROAD 00:55:28

2. WIGGINS Bradley SKY PROCYCLING 00:00:11

3. HAGEN Edvald Boasson SKY PROCYCLING 00:00:43

4. ZABRISKIE David TEAM GARMIN - CERVELO 00:00:58

5. BRAJKOVIC Janez TEAM RADIOSHACK 00:01:17

6. EVANS Cadel BMC RACING TEAM 00:01:20

7. THOMAS Geraint SKY PROCYCLING 00:01:35

8. RIBLON Christophe AG2R LA MONDIALE 00:01:37

9. TAARAMAE Rein COFIDIS LE CREDIT EN LIGNE 00:01:55

10. FARIA DA COSTA Rui Alberto MOVISTAR TEAM 00:01:59

Martin a fost pe traseu inainte sa inceapa ploaia, asa ca victoria lui de azi nu ma entuziasmeaza deloc! Invingatorul moral pentru mine este Wiggins!

Clasament general:

1. WIGGINS Bradley SKY PROCYCLING 8h 41' 37"

2. EVANS Cadel BMC RACING TEAM + 01' 11"

3. BRAJKOVIC Janez TEAM RADIOSHACK + 01' 21"

4. VINOKOUROV Alexandre PRO TEAM ASTANA + 01' 56"

5. FARIA DA COSTA Rui Alberto MOVISTAR TEAM + 02' 12"

6. THOMAS Geraint SKY PROCYCLING + 02' 25"

7. VAN DEN BROECK Jurgen OMEGA PHARMA - LOTTO + 02' 28"

8. RIBLON Christophe AG2R LA MONDIALE + 02' 45"

9. HERMANS Ben TEAM RADIOSHACK + 02' 46"

10. COPPEL Jérôme SAUR-SOJASUN + 02' 52"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wiggins a mers foarte bine.E fraier daca nu castiga turul asta.Oricum nu prea vad cum sa piarda in munti peste un minut fata de Evans.Poate totusi face Van den Broeck ceva si castiga turul asta.Mi-a placut mult ce-a facut acum 2 zile.Imi place ca Hermans e in top 10.Sper sa mai urce 3 locuri(peste Thomas,Rui Costa si Riblon).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wiggins pot pune pariu ca nu se va clasa in Top 3..turul va fi castigat de Brajkovic sau Evans.Pe ultimul loc de pe podium as merge pe Van den Broeck,desi nu stiu cum merge vinokurov pe catarari de categoria 1/HC,dar ma indoiesc ca va tine pasul cu cei 3.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wiggins pot pune pariu ca nu se va clasa in Top 3..turul va fi castigat de Brajkovic sau Evans.Pe ultimul loc de pe podium as merge pe Van den Broeck,desi nu stiu cum merge vinokurov pe catarari de categoria 1/HC,dar ma indoiesc ca va tine pasul cu cei 3.

brajkovic nu va castiga turul asta,obiectivul lui e le tour,deci nu va forta.vino n-are sanse prea mari nici el,se poate tine pe la toussuire,dar in nici un caz pe collet d'allevard.wiggins are sanse bune.avansul sau e destul de bun,sambata daca ramane langa ceilalti castiga turul.

favoriti la victorie sunt van der broeck,evans,riblon,coppel si rodriguez,in ordinea asta.nu l-am pus pe evans primul pentru ca nu stiu cat de mult isi doreste sa castige aici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

brajkovic nu va castiga turul asta,obiectivul lui e le tour,deci nu va forta.vino n-are sanse prea mari nici el,se poate tine pe la toussuire,dar in nici un caz pe collet d'allevard.wiggins are sanse bune.avansul sau e destul de bun,sambata daca ramane langa ceilalti castiga turul.

favoriti la victorie sunt van der broeck,evans,riblon,coppel si rodriguez,in ordinea asta.nu l-am pus pe evans primul pentru ca nu stiu cat de mult isi doreste sa castige aici.

Vino e mult mai bun decat Riblon.Riblon e in primii acum dar o sa piarda mult.Nu-l vad terminand in top 10.Favoritii dupa mine sunt in ordinea asta:

1.Wiggins(avans destul de mare.Are sanse mari sa castige)

2.Evans(a mers ok pana acum.Probabil ca nu va incerca sa castige dar daca Wiggins n-o sa mai poata tina ritmul cred ca el va castiga)

3.Van den Broeck(ce a fost mai greu pt el a trecut.Pe collet d'allevard alaturi de Rodriguez cred ca ii va lua lejer un minut unui Evans nu intr-o forma grozava si aproape 2 lui Wiggins care e clar ca nu face fata pe asemenea pante)

Share this post


Link to post
Share on other sites

wiggins mi se pare foarte puternic,ma indoiesc ca poate fi detronat.singurii care se vor omori sa-l bata sunt evans(un al 4-lea loc 2 in dauphine la general ar fi deja prea mult),rui costa si purito dar care e cam departe deja,totusi el n-are de mers in le tour,poate da totul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this