ovidiu

16.07.2011 - DHS Corvin MTB Maraton - Hunedoara

Recommended Posts

Acum m-am uitat pe filmul lui optar.m-am regasit cam la min 5,08 am dat un stop sa fiu sigur ca sunt eu.Astept pozele Ioanei. O cursa de tinut minte dar ce cursa la care am participat anul asta nu e de tinut minte?Cu riscul de a-mi atrage antipatii,o sa repet,ptr. un "mos" ca mine,concursurile astea printre cei tineri,imi creaza o stare ce nu poate fi descrisa in cuvinte.Cum de la 1 sept. voi fi un tinar pensionar...cursele astea,atmosfera,prieteniile legate cu cei mult mai tineri,sper sa-mi faca ultima perioada a vietii,cit mai fericita .Ca vreau sau nu,trebuie sa fiu realist,iesirea la pensie reprezinta ultimul ciclu al vietii,cit va fi el de lung,doar bunul Dumnezeu poate sti,eu sper sa fie cit mai lung avind in vedere ca fizic si psihic ma simt cam ca pe la 45 ani.ps.la rinca voi participa in premiera la cursa mare,aia de ajunge la peste 2000m inaltime,si daca ies ultimul,cel putin voi avea satisfactia ca o sa fac poze,o sa inspir aer super oxigenat,o sa-mi dau aere...un "mos" pe bicla in paring,ne vedem acolo.

Felicitarile mele pentru ca faceti acest sport la varsta dvs, sunteti un exemplu pentru parintii mei de exemplu si pentru multi altii care prefera sa se uite la stiri si sa se vaite pt sanatatea lor decat sa faca ceva in sensul asta! Jos palaria pentru dvs!

Nu mai are rost sa va spun ca doar daca veti trece linia de sosire veti fi un castigator :)

Sper sa ne vedem la toate 3 :D

Am ajuns inapoi in tara si acum se incerca pozele https://picasaweb.google.com/CiclismRo/20110716DHSCorvinMaraton

Sunt 2 lucruri de care imi pare foarte rau ca acest maraton nu le-a avut. Sosirea trebuie sa fie cu spatele la castel, astfel fiecare participant ar fi avut o poza cu castelul in fundal. La fel si premierea, care s-a facut pe scena, dar in spate era un proiector alb si din nou castelul nu apare nici unde. Fiind in acea locatie e pacat sa nu profiti de ea la maxim.

• Upvote 2

Multumim Ioana, superbe poze! Obiectivul profi isi face meseria in mainile unei fotografe cu talent!

Abia astept si pe cele de la parau (hobby), sper sa apara si alea, daca stie cineva numele fotografei de acolo... :)

Ioana, mulțumim pentru fotografiile în care ne-ai surprins :) Transmit și în numele colegilor/prietenilor ce nu au cont aici, dar sunt foarte încântați pe Facebook.

Felicitari organizatorilor ! Traseul ales foarte bine,marcaje gandite,puncte de alimentare aprovizionate minunat,multi voluntari,voie buna ….tot ce vrei .Inca o data felicitari!

M-am bagat si eu in seama pe forum , desi nu prea o fac,in speranta ca ma lamureste si pe mine unul dintre organizatori. Pana acum nu am vrut sa deranjez cu problema mea , dar cand iti exprimi nelamurirea in fata organizatorilor si ti se spune “ nu am timp, trimite un mail” si trimiti si mail si nu ti se raspunde de o saptamana, esti un pic dezamagit...

Pe scurt, le-am atras atentia organizatorilor ca nu au procedat corect cand au comasat categoriile la traseul race fete deoarece la categoria 26-35 sunt inscrise cu taxa achitata 7 fete. Conform regulamentului aceasta categorie nu trebuia comasata cu cea de 18-25 ani. Insa ei le-au luat in considerare doar pe cele care au terminat ( nu si pe cele care fie au abndonat, fie nu s-au prezentat desi erau inscrise si cu taxa achitata). In plus in momentul in care am trecut linia de finish m-au anuntat pe locul 1 (desi se presupune ca ei stiau deja numarul de concurente din fiecare categorie si deasemenea stiau daca categoria respectiva va fi sau nu comasata) inca de pe atunci trebuiau sa ma anunte ca fiind pe locul 4. Spun acest lucru pentru ca nu e posibil tot timpul sa ramai la premiere desi este frumos, deoarece unii au avut de mers sute de kilometri pana acasa. Eu de exemplu a trebuit sa ma cazez o noapte in plus deoarece am asteptat premierea, mai sunt si alte fete in situatia mea.

"Indianul 2 pene" sau "Inca doua si ma duc....hac"!:)

Of un real cosmar,nu era de ras.Am servit dupa cursa mai mult de 2...ca sa ma rad si eu... ;)

@Patry,

Salut,

Ai dreptate, ceea ce s-a intamplat cu categoria voastra a fost o balba organizatorica, motiv pentru care ne cerem scuze.

Vom gasi o modalitate sa rezolvam aceasta situatie.

Multumim pentru intelegere.

Salutare,

Au aparut pozele de la trecerea prin apa de la Zlasti, prin bunavointa GraphicFront.

http://dhscorvinmtb.ro/stiri.php

Link-ul pentru descarcarea pack-ului (~200poze) este valabil pana la data de 04 august 2011.

• Upvote 1

@radu_has, legat de pozele GraficFront, acolo trebuie sa fie mult mai multe (la apa) sau asta e doar prima parte?

Multumim de poze.

@AirBoy,

eu credeam ca ar fi toate pozele de la trecerea prin apa, am sunat si am aflat ca mai sunt.

cand le primim vom actualiza la STIRI (e bine sa mai verificati din cand-in-cand butonul respectiv)

• Upvote 1

@radu_has, huh, m-ai linistit, in trecerea prin apa intrebasem pe domnisoara care facea poze daca a iesit bine :) , mi-a confirmat ca da. De asta eram nedumerit, daca a iesit, unde-i? :) Si alti concurenti mi-au confirmat lipsa pozelor. Dar asa, stam geana pe stiri :)

Am mai zis-o si o mai zic: multumim!

Intre timp m-au contactat organizatorii si ma bucur sa vad ca si-au recunoscut gresala.Sper ca pe viitor sa nu mai apara astfel de neatentii pentru ca in rest concursul a fost organizat impecabil.

• Upvote 1

Guest
This topic is now closed to further replies.