Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

ovidiu

16.07.2011 - DHS Corvin MTB Maraton - Hunedoara

Recommended Posts

Cum/unde pot sa rezolv si eu o defectiune tehnica la bicla sambata seara in Hunedoara ?

hai ca am pierdut notiunea timpului . vineri seara (probabil in jur de ora 17 ) ajung in Hunedoara si am o problema la schimbatorul de foi ramasa de la Azuga ...

Ma gandesc ca or sa fie niste standuri tehnice pe acolo... Cam pe la toate concursurile au existat standuri tehnice de la magazine. Daca ii rogi de dimineata, ma gandesc ca te ajuta cu problema.

Ma gandesc ca or sa fie niste standuri tehnice pe acolo... Cam pe la toate concursurile au existat standuri tehnice de la magazine. Daca ii rogi de dimineata, ma gandesc ca te ajuta cu problema.

sa nu fie ceva mai complicat ... dimineata startul e si foarte devreme (ora 9)

sa nu fie ceva mai complicat ... dimineata startul e si foarte devreme (ora 9)

Nu te baza pe o reparatie sambata dimineata. Probabil treci prin Sibiu. Te sfatuiesc sa opresti pe acolo, daca n-ai timp sa mergi la un atelier in Bucuresti.

Salutare,

Ridicarea pachetelor de start (cu chip-uri) pentru inscrisii confirmati online se poate face incepand cu ora 17:00, 15 iulie 2011 pana la ora 02:00 (noaptea), 16 IULIE 2011.

Regimul inscrierilor la fata locului ramane neschimbat in programul afisat pe site.

P.S. NU UITATI FARURILE SI CASTILE.

Multumim @radu_has, ajungem si noi (5 insi) pe la miezul noptii, foarte bine ca putem ridica pachetele in noapte sa nu congestionam sambata dimineata, cand veti avea de lucru oricum :)

Pentru cei ce vin cu mașina dinspre Sebeș spre Hunedoara: ATENȚIE la drum pe segmentul Sebeș-Orăștie-Simeria! Drumul a fost recondiționat, însă asfaltul are aderență foarte foarte proastă. Deja au fost zeci de accidente, inclusiv accidente în lanț, încât Poliția și administrația drumurilor au cerut firmei să refacă lucrarea. Conduceți preventiv ca să aveți spațiu de manevră.

Apelez din nou la voi :)

Va rog frumos, cine nu participa dintre voi la concurs si are masina si ma poate duce imediat dupa concurs pana in Deva sau Simeria? Pentru ca vreau sa prind trenul de 11:50 Deva-Sibiu.

Salutare,

Ridicarea pachetelor de start (cu chip-uri) pentru inscrisii confirmati online se poate face incepand cu ora 17:00, 15 iulie 2011 pana la ora 02:00 (noaptea), 16 IULIE 2011.

Regimul inscrierilor la fata locului ramane neschimbat in programul afisat pe site.

P.S. NU UITATI FARURILE SI CASTILE.

Sper sa ajungem pana la 2 ! :)

O sa plecam in jur de 18:30 din Bucuresti. Vreo 8 bucati :)

Nu ma injurati tare, va rog mult, dar de la o varsta incolo te sclerozezi, asta e. Deci: pachetele se ridica de la Castel sau din alta parte? Multam.

Din fantana castelului :)

Stam deja de vreo 2 ore in caciulata intr-un blocaj care nu se mai termina. Cica se lucreaza la un pod 10 km mai sus. Am facut juma de km in 2 ore. Speram sa ajungem pana la start maine dimineata.

Mai ai ceva de stat... :D Si dupa aia mai pune 2 ore pana la HD :D Daca nu o luarati pe Valea Jiului, ce sa va fac fratilor...

E frumos la bucuresti? :D

Bestial... Sa vezi tu cum o sa fie maine la HD :)

Ajungem undeva la limita cu ora 2. Sper sa apucam sa luam numerele.

Super cursa. Am venit la cazare Sa ne spalam si tira inapoi! :)

Felicitari organizatorilor si tuturor participantilor!

Un eveniment bine organizat care ridica standardul competitilor din Romania.

Excelenta organizare, jos palaria!

Din pacate a trebuit sa revenim in Timisoara si nu am stat si la festivitatea de premiere si la after-party, dar sunt convins ca n-am fi regretat daca puteam sta.

Cat despre poze, daca nu-mi uitam aparatul acasa, as fi postat destule ;)

Felicitari organizatorilor si sponsorilor!

P.S. pana si tunelul a fost "la inaltime" :))

Noi am ajuns azi noapte la ora 4. Plecati din Bucuresti de la 5.30 punct. Blocaje peste blocaje, dar a meritat. Cursa a avut de toate:coborari in viteza(mi-a ramas in computer un 58,6 km/h), coborari tehnice, urcari de facut pe bicla, pe langa bicla si sub bicla. Tura lunga a luat-o Alex ciocan,cea medie frunzeanu si tura mica cineva de la tibiscus daca nu ma insel. Organizare de nota 10, un maaaaare plus ptr cele 6 furtune de apa cu care puteai sa iti speli bicicleta. Nu a fost noroi, dara afost praf suficient cat sa-ti doresti ceva picaturi de ploaie. Tunelul a fost bestial. Cu toate frontalele tot la dibuiala trebuia sa mergi. Era prea puternic socul de la soare in bezna. Primele 2 ore de traseu a fost inorat cam 60 la suta din timp, deci un timp perfect ptr biciclit. Oare am zis de organizare ca a fost super?! Da, dar mai zic o data! Organizarea a fost super! Am facut si eu scaiva poze dupa ce am ajuns o sa le salt cand ajung in bucuresti. Maine o sa bagam o transalpina :D . Asteptam pozele de la Ioana Simen, ca am reperat-o azi prin multime. Sunt convins ca sunt la inaltimea asteptarilor, asa cum ne-a obisnuit. Multumim Ioana!

Un link cu poze de la sosire cu cei mai intarziati (sosire intre ora 14-15:45)

http://www.flickr.com/photos/andreistirb/sets/72157627084440195/

Intr-adevar, organizare de nota 10. Iar la marcaj, ce sa zic? Impecabil.

Deci cu putina bunavointa se poate si de la prima editie. Totusi, nu trebuie trecut cu vederea faptul ca echipa de organizare a fost uriasa. La niciun concurs nu am vazut atat de multi oameni pe traseu (intersectii, PA).

am si eu ceva poze .....din pacate nu sunt prea reusite dar va dau oricum link-urile:

https://picasaweb.google.com/108025800128098415943/Jul162011MaratonDhsHunedoaraContinuarePoze

https://picasaweb.google.com/101465669732633180753/Jul162011MaratonDhsHunedoara?authkey=Gv1sRgCOLo44H9hd2hOA

sunt cu cei de la race si elite, pozele sunt facute la coborarea din Ghelari.

Ma bucur enorm ca aceasta prima editie a fost atat de bine organizata,ca a fost dedicata lui Bartha Attila pe care am avut deosebita onoare sa-l cunosc si pe care Dumnezeu l-a vrut linga el poate tocmai pentru ca a fost cel mai bun dintre noi.Nota zece cu plus Radu!Aceeasi nota intregii echipe care a organizat un eveniment deosebit!A fost cel mai bine organizat maraton la care am fost pana acum.Felicitari tuturor participantilor si puteti fi siguri ca deja numar zilele ramase pana la editia a doua!Felicitari in mod deosebit celor doi concurenti (tata si fiu,cred ca avea 10 ani baiatul,cred ca erau din Ungaria)care sant un exemplu pentru noi toti despre modul in care trebuie promovata aceasta "nebunie"numita Mountain-Bike!

Guest
This topic is now closed to further replies.