ovidiu

16.07.2011 - DHS Corvin MTB Maraton - Hunedoara

Recommended Posts

200 de metrii in cati metrii ?

Putem schimba incadrarea categoriilor participantilor ? Si daca da cum.

Nu vreau sa fiu rautocius dar la varsta mea de 39 de ani am inceput sa suflu si'm iaurt la ce am vazut prin tara asta.

Modificari de traseu,cred ca mai pot aparea si in momentul in care nu se obtin toate autorizatiile de a strabate anumite zone....Cred ca si in cazul in care traseul trece peste o proprietate privata,si acolo cred ca pot aparea probleme.....nu?

Hai,ca sigur o sa fie bine.

Nu trebuie sa va faceti atate griji pentru catararea respectiva vorbesc in cunostinta de cauza am participat cu organizatorii la indentificarea traseelor si sincer eu am vrut o catarare mult mult mai dura dar nu au vrut organizatorii.Este un traseu frumos chiar spectaculos cu trecere prin tunel unde trebuie neaparat sa aveti far sau frontala altfel o sa pierdeti foarte mul timp nu recomand sa incercati fara,aici trebuie sa va faceti probleme pentru ca nu cred ca ati mai intalnit asa ceva la un concurs in romania. Au muncit si inca muncesc mult organizatorii sa gaseasca trasee cat mai atractive si spectaculoase cei ce organizeaza sau participa la organizare stiu ca nu e usor sa organizezi un concurs.Am parcurs traseele de foarte multe ori si parerea mea de ciclist amator e ca merita sa incercati concursul. Te asteptam Lupsa la Hunedoara

Deci daca nu ai frontala nu se vede nimic ?

Doar luminița de la capătul tunelului, la 700+ metri depărtare. Până acolo, mergi pe pipăite. Și s-ar putea ca asta să nu le placă deloc celorlalți concurenți :P

Mie mi-a fost destul de clar din filmulețul în care arată intrarea în tunel că n-ai cum să știi dacă ți-ai băgat sau nu degetele în ochi, așa e de beznă înăuntru. Farul dă spot, o să caut mai bine o frontală cu dispersor.

Daca nu sunt capcane in tunel ,exista o sansa sa iesi teafar fara sursa de lumina. :)

Pai cica a ramas terasamentul, deci ar fi ceva teren pentru capcane... Poate rezolva ceva organizatorii cu o sursa de lumina, cat de vaga, ca numa de frontale nu cred ca are cineva chef...

Eu am fost duminica asta pe traseu si am trecut prin tunel, care m-i sa parut un pic ciudat, ca daca intri in tunel fara sa te opresti un pic la intrare in tunel (sa te obisnuiesti cu "bezna")nu vezi nici luminita din capatul celalalt si pe deasupra, este un loc foarte racoros.

Traseul este bine gandit, ai de toate pentru toti (coborari, catarari, portiuni de tehnica....)in principiu este bine organizat.

Stima si respecte organizatorilor, care si-au dat tot interesul sa iasa bine.

Terasamentul din tunel este in stare buna nu cred ca o sa puna probleme dar fara lumina o sa fie mai greu 750 de metri de bezna nu e usor

Eh, găsești tu o domnișoară drăguță la start, îți dai întâlnire cu ea mai încolo la gura tunelului, și mergeți ținându-vă de mână - ce romantic :)

Doar luminița de la capătul tunelului, la 700+ metri depărtare. Până acolo, mergi pe pipăite.

Off-topic : "Din cauza crizei , luminita de la capatul tuneluilui a fost inchisa!". Sper sa nu se intample asta!

Exista doritori din Bucuresti sa ne asociem la 3+1? Eu ma inscriu la Hobby dupa ce revin in tara (3 iulie), cu inca un prieten.

@bedstefan & everybody

inscrierile online se inchid la data de 08 iulie 2011, ora 23:59.

Daca nu sunt capcane in tunel ,exista o sansa sa iesi teafar fara sursa de lumina. :)

Acuma is si eu carcotas.... :D ....face-ti presing si sigur o sa vina cu un grup electrogen,si doua corpuri de iluminat sa ilumineze partea centrala a tunelului, :D .

Sursele de lumina sa fie protejate putin (carton,tabla),sa nu bata in ochi riderului.

:D Pai decat atata deranj ,as atasa de numar la fiecare lanternute cu led.Poate chiar de la vreun sponsor...

Imagine postată

Nu mai au timp sa le produca... Doar daca au pe stoc :D...

Niste ochelari cu infrarosu, la intraea in tunel si ii predam la iesire?

N-au mai avut niciun tunel sa puna si la Hobby :) asa ca trebuie sa te duci la o tura mai serioasa! :)

Stiu ca sa inchid pe 8, dar ca sa ne inscriem, trebuie sa platim taxa, lucru oarecum peste mana daca nu esti in tara.

Si daca rogi pe cineva sa ti-o plateasca pana te intorci? Ca de banii aia nu cred ca moare nimeni sa ti-i imprumute cateva zile...

Si daca rogi pe cineva sa ti-o plateasca pana te intorci? Ca de banii aia nu cred ca moare nimeni sa ti-i imprumute cateva zile...

Perfect adevarat, buna idee. Multumesc.

@shine Trebuie cineva din Jet Power Team sa reprezinte si categoriile inferioare Imagine postată si sa nu uitam ca la anul trec la categoria 30-39 Imagine postată asa ca o iau mai usor Imagine postată

@yrefbako Multumesc de info

@shine Trebuie cineva din Jet Power Team sa reprezinte si categoriile inferioare Imagine postată si sa nu uitam ca la anul trec la categoria 30-39 Imagine postată asa ca o iau mai usor Imagine postată

Eu zic sa o iei ceva mai tare ca la categoria aia e competitia destul de acerba :)

Eu zic sa o iei ceva mai tare ca la categoria aia e competitia destul de acerba :)

Stau linistit ! Nu-mi ia nimeni locul de la mijlocul clasamentului de la nici o categorie si nici la general :)

Guest
This topic is now closed to further replies.