ovidiu

31.08.2008 - Maraton Geiger Mountain Bike Challenge - Sibiu - ed. I

Recommended Posts

Sunt inscris la tura lunga, vreau sa schimb pe cea scurta. Am inteles ca se poate face acest lucru, nu stiu daca a avut un termen, caci am fost in concediu, nu am urmarit forumul vreo 2 saptamani si sper sa nu fi expirat. Multumiri, T.

Totusi, cum e cu modificarea inscrierii referitor la lungimea traseului?

Am luat la cunostinta solicitarea ta.

O sa gasesti pachetul cu numarul personalizat pentru distanta scurta.

Repet. Traseul scurt este pentru domnisoare.

:mrgreen: Poate va treziti si cu mine p-acolo. Nu sunt sigura inca. Se mai poate plati in ziua consursului, nu?

Exista doua sesiuni de inscrieri

Sambata 30.08.2008 intre orele 17.00 -19.00

Duminica 31.08.2008 intre orele 08.00 - 09.45

referitor la cazare, ma gandesc ca fiind vorba de "camping" Dumbrava, se poate pune cortul pe undeva pe acolo :mrgreen: ?!

referitor la cazare, ma gandesc ca fiind vorba de "camping" Dumbrava, se poate pune cortul pe undeva pe acolo :mrgreen: ?!

Eu nu mai aveam unde sa car si un cort. :(

Am vorbit de cazare la o pensiune (sau ce-o fi), Casa Tobias (90 lei/noapte).

Btw, e careva din Sibiu care merge la maraton, care ar fi dispus sa vina cu mine sambata, pe la ora 17 (sau putin mai repede) sa-mi arate cum se ajunge la Camping Dumbrava? Nu prea as avea chef sa ratacesc prin Sibiu sau sa apelez la un taxi. :rolleyes:

Nu e mare lucru de rătăcit prin Sibiu. Din centru, perpendicular pe drumul european, trebuie mers spre Păltiniş până exact la ieşirea din oraş. Sigur sunt indicatoare spre Păltiniş.

Puncte de reper: se merge (mereu înainte) pe Calea Dumbrăvii, se trece de cimitir (e pe stânga), apoi printr-o scurtă zonă de pădure şi se ajunge, înainte de plăcuţa de ieşire din oraş, într-o zonă unde pe dreapta e grădina zoologică iar pe stânga un motel, o parcare, un teren de tenis. Dincolo de terenul de tenis e un dirt-park şi în raza vizuală va fi şi startul.

În cazul tău, din ce găsesc pe net casaTobias pare a fi lângă gară. De acolo până la Camping Dumbrava sunt 4 schimbări de direcţie, două până în centru, două în centru :-) . Cred că e şi un autobuz/troleibuz.

Dacă te ajută, uite şi o poză din satelit a zonei de start: http://tinyurl.com/6zb8cn. Ovidiu zicea mai de mult că şoseaua (strada) de Păltiniş va fi un marcaj spre startul maratonului.

Pe-asta am rezolvat-o foarte usor. :) Cred ca mai degraba primesc indrumari de la pietoni daca-i intreb unde e Camping Dumbrava decat daca-i intreb unde e Casa Tobias. :rolleyes:

Multumesc de ajutor. :(

Edited by Ovidiu
De ce dai quote daca mesajul este deasupra?De ce?

Oare cum o sa fie vremea ? M-am uitat pe ceva site-uri da sint contradictorii.

Cica o sa fie ca dupa ploaie . Credeti ca o sa fie balti multe ? Iarba uda ? sau o sa fie juma-juma . De curiozitate , azi , joi e uscat complet ?

Si cam ce presiune in roti recomandati ?

Se anunta ploi razlete maine. Sambata si duminica va fi senin.

In maxim doua ore o sa publicam aici si pe site o harta mult mai detaliata pentru ambele trasee.

Edited by Ovidiu

Ovidiu, multumesc ca mi-ati facut modificarea. Sa ne vedem cu bine!

Ce lux e ca de data asta mi se poate rupe de vreme, noroi si cauciucuri :D ignorance is bliss!

daca nu ploua tare maine nu vor fi probleme de noroi.Noroc ca in ultima luna a plouat putin(aproape deloc) si s-au uscat majoritatea partilor dificile cu noroi, unele chiar dificile:p.In rest nu trebuie sa va faceti griji traseul e uscat aproape complet.Oricum in prima si ultima portiune se trece un rau mic si tot ne udam;-).

In legatura cu gasirea campingului e usor, urmati indicatoarele de paltinis si cand dati de hotelul palace(e destul de vizibil) faceti stanga pe o strada ce merge in diagonala si ar trebui sa dati de locul respectiv.

Si eu merg sambata sa imi iau numarul, dar fiind din sibiu nu stiu cand ajung.

Iata profilul facut pe gps.

Tura scurta:

Imagine postată

Tura lunga:

Imagine postată

Harta

Tura scurta

Imagine postată

Tura lunga

Imagine postată

Aceste harti o sa le gasiti la rezolutie foarte buan incepand cu aceasta seara pe www.ciclism.ro/maraton

Acolo o sa se vada mai bine portocaliul cu care a fost trasat pe harta.

Incepand cu sambata, 30.08.2008 functioneaza numarul de ajutor al maratonului.

0756/294.801

am sosit azi (vineri) la sibiu, a plouat un pic, sa speram ca maine va fi soare ... :D

Bun, cine ajunge mâine ce trebuie sa faca? Unde trebuie sa se prezinte pentru acele pachete?

Camping Dumbrava Sibiului intre orele 17.00 si 19.00.

Este acelasi loc de unde se va da startul Duminica

Guest
This topic is now closed to further replies.