ovidiu

31.08.2008 - Maraton Geiger Mountain Bike Challenge - Sibiu - ed. I

Recommended Posts

Acest maraton eu l-am organizat de la a la z.Ma chinui de 6 luni,l-am angajat pe Tase sa faca poze ,il platesc regeste pe Ovidiu sa va abureasca ca e misto,si voi....voi sunteti nerecunoscatori.Pai sa nu va prind prin Sibiu ca va rup rotile.:roll:

Acest maraton eu l-am organizat de la a la z.Ma chinui de 6 luni,l-am angajat pe Tase sa faca poze ,il platesc regeste pe Ovidiu sa va abureasca ca e misto,si voi....voi sunteti nerecunoscatori.Pai sa nu va prind prin Sibiu ca va rup rotile.:roll:

:mrgreen::mrgreen:

Sa nu uiti sa trimiti salariul de 10.000 de euro pt luna asta.

Eventual sa-i ia si lui Tase un Mark III :D

...cu mine scapa ieftin , asa ca intre veterani : imi duce trena primii 30 km la Geiger Maraton ( ... si la Maraton Medias ) :mrgreen: ce zici Mausi ? rezonabil nu ? :mrgreen: :mrgreen:

Se poate participa cu TANDEM?

Nu am vazut pe niciunde in organizarile de concursuri MTB din Romania categoria asta de concurs, de acord ca probabil nu prea sunt concurenti pentru aceasta categorie.

EU am un tandem MTB, ma intereseaza concursul asta (ca fun si pasiune) si parca mai degraba as participa cu tandemul decat cu bicicleta.

Se poate participa. O sa fie destul de greu sa parcurgi traseul pe tandem (dar nu imposibil).

Daca termini cursa cu un tandem o sa primesti "obligatoriu" un premiu special:idea:

Daca termini cursa cu un tandem o sa primesti "obligatoriu" un premiu special:idea:

Numai captain-ul (steersman) sau si stoker-ul (rear admiral) ? Ca doara sint doi si ar fi pacat "sa se lase cu cearta".;-)

Pai rupem o hartie de 100 Euro in doua si asa primeste fiecare 50.:mrgreen:

Sunt sigur ca EugenR vrea sa participe din pasiune, nu pentru ca o sa primeasca un premiu.

Ca sa nu mai lungim vorba. Se poate participa cu orice tip de bicicleta.

La tandem se percepe taxa de inscriere pentru o singura persoana. La start se va semna in mod individual declaratia de responsabilitate.

Great, multumesc.

Nu cred ca o sa fie chiar atat de greu de terminat cursa, avem ceva trasee la activ, in principal pe drumurile forestiere din Parang.

De urcat urca destul de bine, sunt totusi doi care imping o bicicleta cam de 21 Kg, cu transmisie 48 - 38 - 26 si pinioane 11 - 34. Iar de coborat, am coborat de la Ranca spre Novaci pe Valea Gilortului, cei care cunosc traseul stiu ca este destul de dur si denivelat.

De participat bineinteles ca vom participa cu echipaj complet (Captain + Stokker). Despre premiul special, ne vom intelege cum sa-l impartim (daca va fi doar unul :D ), participam in familie (tata + fiu).

Asa ca ne vedem pe 31 August la Sibiu!!

OFF TOPIC

Pai rupem o hartie de 100 Euro in doua ...

Daca sint bine informat legea pedepseste nu numai falsificarea bancnotelor ... sa nu te trezesti cu el

Imagine postată

Concursul va incepe duminica la ora 10 iar premierea va fi la ora 15 fix (o sa avem avantajul sistemului de cronometraj care ne va da rezultatul in timp real).

In acest fel cei care vin din alte oarase vor avea destul timp la dispozitie pentru drumul catre casa (6-7 ore de lumina in August, de la 15 pana la 21.30).

Sa inteleg ca cursa de 80 incepe duminica la ora 10 dimineata si se termina la ora 15 ( si e o cursa cu limita de timp de 10 ore) ?

80 km in 6 ore ? Deci un average de 13.33km/h ? La ce portiuni de deal sunt ?

Ma gandesc ca nu toti vor putea parcurge cei 80 in 6 ore. Deci sugerez premierea mai tarziu ora 17-18.

am si eu o intrebare. daca la momentul M, adica fix inainte de cursa vreau sa schimb distanta pe care m-am inscris se poate?

Pe rand...

@Shaka

Sunt oameni care participa ca sa castige si sunt oameni (majoritatea) care vor sa parcurga traseul si sa ajunga la final.

Intreaga zi a fost gandita pentru ca toata lumea sa se simta bine si sa nu exageram la nici un capitol.

Din acest motiv premierea se va face dupa aproximativ o ora de la sosirea primilor 3 de la distanta cea mai lunga.

Ceilalti vor fi asteptati, vor putea manca o portie de paste iar diplomele vor fi inmanate la fata locului sau se va putea face download de pe site-ul maratonului.

@animaloo

Incurajam inscrierea pe internet (de anul viitor inscrierea se va face exclusiv pe site).

Nu poti schimba distanta in ziua concursului. O sa primesti un numar (daca te inscri pe site acest numar va fi personalizat) si vei fi introdus in calculator. Din acel moment nu se mai schimba nimic.

Repet. Traseul scurt este pentru domnisoare.

Repet. Traseul scurt este pentru domnisoare.

deci daca il aleg pe asta, musai sa imi prind parul in codite

Nu-i musai sa va coafati intr-un mod special, dar la sfarsit, in loc sa stati cu baietii la bere o sa stati cu fetitele la suc :D

Ambele trasee sunt pentru domnisoare , mai ales pe bicicleta . "Baietii duri" ar trebui sa le parcurga in perechi de cate 2 in formatie de "roaba" sau "tandem mersul piticului". Mai lasati la o parte separatismele astea dintre "cei adevarati" si "domnisoare" ...pana la urma cei care pedaleaza cu domnisoarele pot avea o priveliste mai frumoasa sau chiar se pot rataci prin padure, nu neaparat singuri :mrgreen: ...

p.s. sper ca aveti simtul umorului :D

in loc sa stati cu baietii la bere o sa stati cu fetitele la suc

nu sunt sigur daca partea cu stati cu fetitele este intradevar atat de tragica. Cel putin de pe la 12 ani nu a fost decat visul meu asta

Asta si din cauza ca in momentul cu alcool, prefer sa stau cu barbatii la un coniac/uischi

:D

mica dilema.Pe pagina principala a siteului scrie la categorii <23ani, la regulament scrie <21ani, dar pe formular e trecut <23.Cred ca initial era <23, nu de alta dar vreau sa stiu cu cine ma intrec:mrgreen:.Sper sa se rezolve.

Este

O sa modificam si in regulament

Vreau sa precizez din nou ca este obligatoriu ca la detaliile platii sa specificati "INSCRIERE CONCURS +Numele DVS"

In acest fel inscrierea o sa fie confirmata foarte repede (avem internet banking).

In caz contrar validarea se va face doar in momentul in care banca ne va furniza extrasul de cont.

M-am inscris si eu, astazi virez banii. Nu am gasit in formularul de inscriere marimea pt tricou (parca asa se zicea in primele pagini).

Datorita faptului ca majoritatea organizatorilor dau tricouri (pe care nu le poarta nimeni pt ca nu se nimeresc la marime) o sa avem alte produse cu sigla maratonului.

Foarte probabil o sa primiti bandane si bidonase cu sigla maratonului. Incercam sa oferim lucruri utile, nu un T-shirt cu care sa dormiti noaptea in cort:mrgreen:

Guest
This topic is now closed to further replies.