ovidiu

31.07.2011 - Iron Bike - Oradea - Recomandat Ciclism.ro

Recommended Posts

Ma uit la roadbook-ul ala si nu-mi vine sa cred ca suntem si noi in stare de asa ceva. Detalii garla si cu punctele de alimentare chiar m-au dat pe spate. chiar azi vorbeam cu colegu` ce o sa facem, daca luam izotonice la noi in plasa sau gasim in punctele de revergorare. Cred ca m-au auzit baietii. Unde dam si noi plusuri pentru roadbook.

inca 2 zile si incepe concediul. Oradea, veniiiiim! :)

Eu momentan sunt preocupat de cateva amanunte.

1. N-am folosit (de la far cu dinam in copilarie) decat clipitor (stie si "normal") pentru fatza. Sper ca prin far nu se intelege chiar ... far, ca altfel tre sa merg la shopping. Am si frontala, pe care o pot atasa la casca, daca e musai, numai nu far...

2. Am tot felul de curele, benzi reflectorizante, plus ca si la bici mi-au pus copiii abtibilduri reflectorizante. Am vesta, de la scuter, sper ca nu trebuie sa o pun si ca sunt suficiente elementele dinainte.

3. N-am facut inca o comparatie intre traseul gps fatza de traseul - harta, banuiesc ca n-o sa fie diferente. Tot asa, cred ca o sa recomandati sa luam cu noi si un exemplar de harta, ca sa avem ce arata taranilor in cazul cand ni se intuneca judecata :).

4. Shine: "Ma uit la roadbook-ul ala si nu-mi vine sa cred ca suntem si noi in stare de asa ceva. ", eu cred ca suntem toti capabili, dar, intr-adevar, acum am obosit doar uitandu-ma pe harti. O sa ma uit, de antrenament, si zilele urmatoare. Totusi, niste sfaturi parintesti de la organizatori... :)

Au trimis un mail cu bla-bla-uri, cu road-book-ul atasat, dar pur si simplu au uitat sa scrie in mail de el. Nici eu nu l-am vazut pana acum.

Hai ca m-am uitat si eu peste el. Foarte tare, mai ales cu PA-urile, zici ca e meniul de la restaurant http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/laugh.gif

Roadbook-ul se poate pune si pe site? Eu n-am primit nimic pe mail.

Poate a fost considerat spam. Eu am primit două mailuri, primul în spam.

Pe lângă meniul de la PA-uri eu am remarcat detalierea explicită pe profil a zonelor de asfalt, macadam, potecă, push-bike.

Ai ma nu fi rau ca au scris si de el in mail.

''Pentru orientare puteti folosi road book-ul ibo2011(atasat in format pdf, veti primi un exemplar tiparit), sau un gps. In orice caz, va recomand sa studiati traseul si sa va faceti un plan propriu''

Recunosc, a fost mail-ul lung si am citit in "diagonala".

plar de harta, ca sa avem ce arata taranilor in cazul cand ni se intuneca judecata :).

4. Shine: "Ma uit la roadbook-ul ala si nu-mi vine sa cred ca suntem si noi in stare de asa ceva. ", eu cred ca suntem toti capabili, dar, intr-adevar, acum am obosit doar uitandu-ma pe harti. O sa ma uit, de antrenament, si zilele urmatoare. Totusi, niste sfaturi parintesti de la organizatori... :)

cand am zis ca nu credeam ca suntem in stare de asa ceva, ma refeream la faptul ca iata, e primul roadbook ptr un concurs romanesc, cu o gramada de info utile.

Va rog eu, nu mai incepeti iar cu vreamea! Cand te inscrii la IBO, chiar nu tii cont de vreme. Ti se rupe de ploaie, de vant, de zapada, de orice! Ca sa nu mai zis de faptul ca mai e o saptamana pana acolo si se pot schimba vanturi cu ploi, zapezi cu soare si tornade cu cicloane ! :)

Si ca sa nu uit, daca e cineva care nu are transport dinspre ORadea spre Bucuresti, eu o sa am oricum pe masina un suport in plus + loc suficient in masina de inca 2 oameni.

Cine vrea cazare ieftina si cu conditii bune sa sune la Pintea Nicolae. Eu am rezervat astazi o camera cu 50lei/noapte, dupa ce cucoana la a carei pensiune facusem rezervare de acum 3 saptamani mi-a dat SMS sa-mi spuna ca nu mai are locuri. Daca se cazeaza cineva la "Casa de vacanta Alidora" sa-i spuna cucoanei de acolo sa-i fie rusine (va stii ea de ce) :D

Eu nu am primit nici un roadbook si nici vreun raspuns de la oamenii pe care i am intrebat de transport. Nu-i nimic, Marque se descurca singur!!!

Marque e omul care a terminat un rally raid cu o luxatie scafoid/lunat. Marque e atat de dur, incat oasele s-au reparat singure. Go Marque!

Am vb cu marc si totul e in regula. Cei care n-ati primit roadbook-ul... el se va da tiparit, la Oradea.

Cine n-a primit roadbook-ul și-l vrea, îl poate primi de la mine pe adresa cu care s-a înregistrat la IBO.

(Din păcate mailul a plecat cu lista de destinatari la vedere, de-aia a și fost catalogat ca SPAM).

Eu nu am primit nici un roadbook si nici vreun raspuns de la oamenii pe care i am intrebat de transport. Nu-i nimic, Marque se descurca singur!!!

Acuma ca zici, eu am primit acest PM:

Buna,

Eu sunt Marc, intr adevar am postat fara sa stiu de pe profilul prietenei mele. Mai e valabila oferta Dvs?

toate cele bune,

Marc

Acuma eu de unde sa stiu despre ce e vorba daca tu dai asa mesaj ambiguu? Bine, oricum nu mai aveam loc, dar asa, ca idee... Si tot ca idee, marea majoritate a lumii ignora si nu citeste decat intamplator PM-urile de pe forum, motiv pentru care lasa telefoane si e-mail-uri.

Marque e Chuck Norris? 8-|

Nici eu nu am primit nici un mesaj, nici un roadbook de la organizatori. De la birou nu am acces la e-mail-urile private, dar seara acasa am scotocit tot si nu regasesd nimic. Cum pot intra in posesia mesajului, pls? Sa vad si io cum arata, eventual sa mi-l tiparesc color, ca joi gata, in drum spre Oradea :-)

Cine n-a primit roadbook-ul și-l vrea, îl poate primi de la mine pe adresa cu care s-a înregistrat la IBO.

(Din păcate mailul a plecat cu lista de destinatari la vedere, de-aia a și fost catalogat ca SPAM).

Salut. Te rog frumos trimite si la mine roadbook-ul: iloveadv @ yahoo.DE (nu COM!!)

Merci.

Cea mai buna solutie e sa folositi un alt client de mail in loc de Yahoo, care e jaf. Eu folosesc Gmail si am primit in Inbox ambele mail-uri cu roadbook-ul, cu toate ca niciodata n-am primit mesaje spam acolo (s-au dus direct unde le e locul).

Am locuri libere de la Targu Mures la Oradea, pentru 1-2 persoane si bicicletele lor. Cine doreste sa vina, sa impartim costul transportului sa-mi dea un PM, mail sau tel. 0743542020. Sau daca mai are cineva un loc pentru mine, bagaje, si trece prin Tg. Mures ... Multumesc!

Salutare

Din pacate una din echipele de mixt nu mai poate participa la IBO 2011. Motivul este o fractura de clavicula pe ultima coborare de la Hunedoara. Daca exita doritori care nu au apucat sa se inscrie in timpul limita, îi rog sa ma contacteze pentru a demara cu organizatorii procedura de inlocuire si transferare a taxei de participare(300lei) conform regulamentului competitiei.

Este cineva din Galati care vrea dar nu a gasit partener.Daca ai si un partener ar fi ok.

Este cineva din Galati care vrea dar nu a gasit partener.Daca ai si un partener ar fi ok.

Echipa era de mixt - Partenera insa nu vrea sa schimbe coechipierul, aflat in incapacitate temporara de functionare :P

Poate amicul tau gaseste pe aici pe forum pe cineva interesat !

Am primti roadbookul, am gasit cu cine sa merg... :) Multumec! in alta ordine idei, mama, roadbook-ul e ca la rally raid! :)

Echipa era de mixt - Partenera insa nu vrea sa schimbe coechipierul, aflat in incapacitate temporara de functionare :P

Poate amicul tau gaseste pe aici pe forum pe cineva interesat !

:D :D :D Eu incercam sa-l ajut cu un partener.
  • Upvote 1

Guest
This topic is now closed to further replies.