ovidiu

31.07.2011 - Iron Bike - Oradea - Recomandat Ciclism.ro

Recommended Posts

Am 3-4 locuri in masina + bicicletele aferente, pentru cine pleaca din Bucuresti la Oradea, la concurs.

Eu si biciclaru plecam joi de dimineata (9-10) pentru a ajunge pana seara, ca vineri sa avem timp de odihna, incalzire si pasta party ( si bere :) )

Doritorii ma pot gasi si pe dani.florea@gmail.com

Maine dimineata e marea plecare! Sper sa ajung pana vineri :D

Dupa ultima experienta cu 11 ore pana la Hunedoara m-am decis sa-mi iau masuri de siguranta.

Va doresc succes! Partea nasoala va fi cu vremea,se anunta ploi la finele saptaminii,in aceste conditii este posibil sa nu merg la cirtisoara,la intilnire.Poate se indreapta vremea, voi fi cu ochii pe sit-urile de specialitate.

Daca renunta cineva la Pădurea Craiului Bike Marathon 2011 sa ma anunte.

Salut. Te rog frumos trimite si la mine roadbook-ul: iloveadv @ yahoo.DE (nu COM!!)

Merci.

Am primit, merci mult!!

Maine dimineata e marea plecare! Sper sa ajung pana vineri :D

Dupa ultima experienta cu 11 ore pana la Hunedoara m-am decis sa-mi iau masuri de siguranta.

HO-HOOOO, DRUM BUN!!

11 ore pana la Hunedoara? Dar pe unde te-ai dus?

Vezi ca pe Valea Oltului e semafor si se face ditamai coada, iar la iesirea din Sebes spre Alba Iulia iarasi e semafor si iarasi coada. Drum bun!

Salutare!

O reala revelatie sa studiez roadbook-ul si sa vad atata interes si efort din partea organizatorului!

Imi trimite si mie cineva si roadbook-ul de la full IRONBIKE, pls? Sa vad cum arata si tura lunga, de curiozitate

:)

anca.berger@gmail.com

Merci.

@Anka: ai mail

@ ceilalti: la hunedoara am mers pe minunata vale a oltului, cu toate semafoarele de rigoare: Asteptare in Caciulata de 3 ore.

In alta ordine de idei, daca ajuta pe cineva, joi pe la pranz o sa plec din TM cu masina aproape goala spre Oradea. Daca mai e cineva fara transport, dati un semn la 0742.864.719

Salutare!

O reala revelatie sa studiez roadbook-ul si sa vad atata interes si efort din partea organizatorului!

Imi trimite si mie cineva si roadbook-ul de la full IRONBIKE, pls? Sa vad cum arata si tura lunga, de curiozitate

:)

anca.berger@gmail.com

Merci.

Am primit de la Shine, multam.

Stie cineva sa spuna, exista in Baile 1 Mai doua campari? Camparea Stefan si camparea Venus? Pentru ca pe internet gasesc Venus, dar nimic de Stefan si vreau sa stiu cat de departate sunt una de alta, eu apucasem sa fac o rezervare de casuta in camparea Venus.

Multumesc.

Stie cineva sa spuna, exista in Baile 1 Mai doua campari? Camparea Stefan si camparea Venus? Pentru ca pe internet gasesc Venus, dar nimic de Stefan si vreau sa stiu cat de departate sunt una de alta, eu apucasem sa fac o rezervare de casuta in camparea Venus.

Multumesc.

De pe http://www.ironbikeoradea.ro/Ro/faq_ro.html:

http://www.turismbaile1mai.com/harta1mai.html

Statiunea e mica, toate sunt apropiate. La punctele 10 si 18 sunt cele doua campinguri, apropiate una de alta, mai ales cu bici. Din cate stiu mai trebuie sa fie un camping, dar mai departisor, dupa spitalul (poz 55) din dreapta hartii.

• Upvote 1

salut, datorita faptului ca ne-am inscris mai tarziu, mai avem 2 locuri in masina pentru IBO, din Bucuresti.

Mai exista doritori de cuplat la transport ?

salut, datorita faptului ca ne-am inscris mai tarziu, mai avem 2 locuri in masina pentru IBO, din Bucuresti.

Mai exista doritori de cuplat la transport ?

Pai am dat si eu anunt in acest sens, noi suntem 2 in masina, dar este loc de 4-6 persoane + bicicletele.

Nu tin sa merg neaparat cu masina mea, asa ca ne putem cupla cu voi.

Cum drumul e foarte lung, noi vroiam sa plecam de joi dimineata, ca sa avem timp de odihna.

Ce parere ai?

Abia citind rândurile de mai sus mi-am dat seama că eu ți-am trimis roadbook-ul de la IronBike („full”) în timp ce tu ești înscrisă la PCM.

Imi trimite si mie cineva roadbook-ul de la Pădurea Craiului Bike Marathon 2011.Multumesc

ddchaos@gmail.com

Se anunta 11 ore de ploaie Sambata in Oradea. Nu incerc sa sugerez sa schimbati traseul dar in cazul in care aveti acest lucru in vedere se poate uploada track-ul gps ?

Traseul e pe sosea mare parte, restul pe drumuri forestiere bune si doar vreo 5% pe offroad. Asa ca eventuala ploaie numai ne racoreste :)

Si cred ca e vorba de 1.1 ore de ploaie nu de 11 ore... Cam asa arata toate site-urile mai serioase in afara de drogatii de la Accuweather care n-ar nimeri vremea nici daca s-ar uita pe fereastra...

Alex

Noi am ajuns deja! :) daca veniti dinspre Timisoara, ar trebui sa aveti in vedere sa o iesiti din tara si sa intrati iar pe la Oradea. Se lucreaza la greu, semafoare in draci, unde nu-s semafoare e drumul nasol. Camparea Stefan e vis-a-vis de strand, in dreptul statiei de autobuz. Noi am ajuns pe la 12 azi-noapte si era sa o ratam. Adica am ratat-o si am ajuns la cealalta camparea. E liniste, un pic de umbra, apa de la dus e rece, dar e calaie si merge de dus.daca mai aveti intrebari sau nelamuriri, sau vreti sa bem o bere diseara :D , va asteptam!

Se pregătește de multă rugină iron-u' de anul ăsta...

Daca imi poate trimite si mie cineva roadbook-ul la IBO v-as fi recunoscator... Adresa de mail este rmihailucian@yahoo.com. Multumesc anticipat si mult succes in competitie!

Ma pregateam sa te contrazic, dar de 5 minute a inceput ploaia la start :( sa va luati neoprenul cu voi :)

Traseul e pe sosea mare parte, restul pe drumuri forestiere bune si doar vreo 5% pe offroad. Asa ca eventuala ploaie numai ne racoreste :)

Si cred ca e vorba de 1.1 ore de ploaie nu de 11 ore... Cam asa arata toate site-urile mai serioase in afara de drogatii de la Accuweather care n-ar nimeri vremea nici daca s-ar uita pe fereastra...

Alex

Se pare ca cei de la Accuweather au schimbat dealerul si de data asta au primit marfa buna :)

Superba organizare! Au facut fata cu brio chiar si pe vremea asta criminala.

Guest
This topic is now closed to further replies.