ovidiu

31.07.2011 - Iron Bike - Oradea - Recomandat Ciclism.ro

Recommended Posts

Una peste alta, s-au afisat rezultatele partiale pe site...

@McRiniuc Ce tare, ati terminat cu 3 minute in fata noastra... Eu eram convins ca nu e nimeni in fata cel putin 10 minute, nici pe bucata aia dreapta de urcare din final n-am vazut pe nimeni. Era fain daca ne vedeam, poate bagam un sprint de final de "spectacol" - ca tot stiam ca e gata... :)

Horatiu, ce era interesant era ca nici noi nu ne asteptam sa fie o echipa asa aproape de noi :)) Cum spui si tu era tare sa ajungem in pluton in Cp5

Una peste alta, s-au afisat rezultatele partiale pe site...

Unde, ca eu nu le gasesc nicaieri?!

N-ar strica daca s-ar publica rezultatele intermediare de la fiecare CP. Eu unu' sunt curios asupra evolutiei echipei si mai ales asupra timpului dintre CP4 si CP5.

Complet deacord...

Vreau la IBO 2012 !

ȘI IOOOOOOOOOOO!!!! :blink:

La anul am sa vin si eu,ca tare multe vorbe bune am auzit de IBO.

La anul am sa vin si eu,ca tare multe vorbe bune am auzit de IBO.

MERITA, organizarea e impecabila si echipa de organizatori/parteneri ar trebui sa devina standard de inspiratie pentru toti ceilalti care organizeaza astfel de competiti. Na, c-am zis-o, nu dati cu prastia!! :blink:

• Upvote 1

Am vazut pe traseu diverse persoane care faceau poze, cele mai multe dintr-o masina alba 4x4, cred ca baietii au si filmat.

Exista vreo sansa ca acele poze/filmari sa fie disponibile pe site-ul IBO?

Mi-am adus aminte ca la doua din trecerile peste apa au stat fotografi, insa nu am vazut pana acum pozele facute de acestia. Se pot gasi pe undeva?

O sa vedeti filmarile, maine dimineata. :rolleyes:

nice :)... sa nu uitati sa adaugati poze/filmari si de la tura a II-a (valabil pentru cei care pot merge)

Pentru realizarea acestui filmulet, multumesc organizatorilor care au oferit imagini in completarea celor inregistrate de noi:

• Upvote 3

Multumim pt filmulet si felicitari, caci e foarte fain!

Cred ca fetele astea trebuie sa primeasca un mail http://www.transbaviaans.co.za/page/trans_baviaans

Hi Anca,

Thank you for the information it is enlightening and looks really good. Just a pity I cannot understand the Romanian language.

However, when the Trans Baviaans was hosted for the first time in 2004 it was the longest single stage MTB event in the world at that time. This slogan was used and applicable until now. As from 2012 this will be changed as many others have started and can we not make this claim anymore. As from 2011 the longest single stage MTB event in the world will definitely be the Desert Dash of 340km in Namibia. See their website at www.desertdashnamibia.com

Regards

Wikus van der Walt

• Upvote 2

Guest
This topic is now closed to further replies.