ovidiu

07.08.2011 - Banat Mountain Bike Maraton - Garana - Recomandat Ciclism.ro

Recommended Posts

Azi am facut plata.nu se putea sa lipsesc de aici mai ales ca la dhs corvin am schimbat destule vorbe cu unul dintre organizatori.Daca ma tin puterile(eu sper ca da)as merge iar la trei curse,consecutive,garina,rinca si geiger.

Azi am facut plata.nu se putea sa lipsesc de aici mai ales ca la dhs corvin am schimbat destule vorbe cu unul dintre organizatori.Daca ma tin puterile(eu sper ca da)as merge iar la trei curse,consecutive,garina,rinca si geiger.

pai asa planific si eu :)

m-a intrebat cineva mai sus. Am 17 ani si particip la 50

Da,eu am intrebat.Credeam ca ai 18...(sunt baiatu' ala cu echipament specialized,la Defileul jiului m-ai intrebat ceva...)

Am platit si eu azi :)

Deocamdata colegii nu sunt hotarati (uff ce atata tetavura?). Daca voi fi singur din zona apelez la cineva din zona (Targu Mures - Reghin - Gheorgheni - Miercurea Ciuc). Daca are loc de un om si al sau armasar de metal in masina, il rog sa dea un semn pe PM sau 0788247269 sa nu poluam topicul :).

Thx !

Se pare ca pot organiza o claca de transport dus-intors pana la Garana si inapoi (dus pe 5 sau 6 august si intors dupa maraton).

Cei din Harghita - Mures - Cluj - Alba - Sibiu chiar si Brasov, care doresc sa reduca din cheltuieli ma pot contacta pentru detalii.

Ar fi vorba de 3 locuri disponibile in masina pentru om si bicicleta.

Costurile sunt pentru 6.5l benzina / 100km.

Cine e interesat: 0788247269 sau PM

Stie cineva daca drumul dintre Brebu Nou si Slatina-Timis e practicabil cu masina (Logan) ?

Acu 2 ani am putut trece lejer pe acolo chiar daca nu era asfalt, insa parca anul trecut se vorbea ca ar fi fost stricat de tot de ape.

Sunt curios cum se prezinta anul asta, m-ar scuti de un ocol destul de mare prin Resita. :)

Stie cineva daca drumul dintre Brebu Nou si Slatina-Timis e practicabil cu masina (Logan) ?

Acu 2 ani am putut trece lejer pe acolo chiar daca nu era asfalt, insa parca anul trecut se vorbea ca ar fi fost stricat de tot de ape.

Sunt curios cum se prezinta anul asta, m-ar scuti de un ocol destul de mare prin Resita. :)

buna intrebarea, studiam variante de ajuns cu masina dinspre Bucuresti, si am gasit niste semne de intrebare la bucata Slatina-Timis > Brebu...

Cineva din zona sa ne lumineze? :)

Salutari tuturor!

Drumul Slatina-Timis Garana este impracticabil. Anul trecut a fost luat de ape, iar acum se fac lucrari de consolidare.

Nu poate fi folosit decat cu o masina 4x4 adevarata sau atv, enduro, taf.

Singura cale de acces cu o masina normala este pe ruta Resita-Valiug-Garana.

• Upvote 1

Multumim Mihai Leu, utila informatia, facusem deja ruta pe gps cu bucata impracticabila.

Merci de informatie, se pare ca toti cei dependenti de gps ne-am fi bagat la offroad.... :)

• Upvote 1

Am vazut ca printre cei inscrisi la tura lunga apare Wouter Cleppe. Se pare ca se ascute lupta la "meseriasi" ;)

:D Aoleu.Iar vine sa ne arate cum tre sa merem pe munte.

• Upvote 2

pe plat a castigat, daca castiga si pe munte, o sa fiu putin dezamagit de voi :)

Eu zic sa faceti tot posibilul in asa fel incat sa iasa pe maxim locul 5. Asta ca sa nu zica ca a venit degeaba la concurs.

Are cineva tracere prin Resita si are loc si pentru mine +bicicleta?

Sopinele!nu mi-a sosit motorasul de 49cc din italia ca ii aratam eu astuia,cu 1 l de neofalina nu ma prindea nici cu AITILOP.in concluzie...nu sunt la categ.cu el si ma voi descurca cum fac deobicei,prin propriile bulane.

pe plat a castigat, daca castiga si pe munte, o sa fiu putin dezamagit de voi :)

A castigat si pe munte, la Thassos.... dar sper sa-i vad pe Maus si pe Rosioru cum se razbuna.

pai bitza a zis ca vrea sa va vada cum va razbunati, nu cum va clasati inaintea lui ;) Luci si Tudy il inving in cursa si voi va razbunati dupa pofta inimii.

Puneti-i niste palinca in bidoane la CP-uri si sa vedeti voi picioare de plumb ce-o sa aiba bulgo-belgianul... :)

Legat de drum, acum am vorbit cu Ulisse si a facut 6 ore fara sa mearga foarte tare iar ultima portiune a intrat pe scurtatura aceea prin Slatina Timis facand stanga inainte cu 30 de km inainte de Caransebes. Portiunea aceea se reface acum are niste gropi care trebuiesc ocolite cu atentie si in unele zone a reusit sa merga cu 40 la ora. Noi am plecat pe el si data trecuta cand lumea zicea ca e distrus si ca nu se poate tot cu masina normala.

Mai am o prietena din Bucuresti care ar vrea sa vina daca se mai gaseste loc in alta masina.

Este cineva care nu are cazare,si ar dori sa se cazeze la Hotel Dusan si fiul,la camera cu doua paturi?Pretul este de 80 de lei iar daca am fi doi s-ar imparti.

Guest
This topic is now closed to further replies.