alien_24

Constanta

Recommended Posts

GHINION a 2 patanie ...tre sa mai gasim pe cineva sa fim 4 sau nu stiu ce draq sa facem ....DE CE DOAMNE DE CE !!!! ..... sa il vad pe mazare putrezind in inkisoare cu tot consiliul lui judetean .... m-a blestemat cineva nu stiu ce sa mai fac .... mai bine mergeam pe acelesi drum ca data trecuta macar pe acolo nu erau gropi am luato prin palas sa imi fac bike-ul varza

data viitoare ... DATA VIITOARE !!! ... o luam pe la carrefour

Palas, sau palazul mare, e un cartier rau famat din constanta, care e plin de hotzi, rechini, si nebuni. Strazile se pare ca sunt in armonie cu cartiierul oricat de mult le-ai asfalta :mrgreen:

O sa postez niste poze, dupa munca !!!

fiti atenti in ce am intrat cu bicla la vreo 30 km/h ....si desigur din nou am abandonat tura , daca lui mazare sau cine a asfaltat soseaua i-a fost lene sa mai ridice capacele de la canalizare la nivelul soselei uite ce pateste bogdan .. isi face roata varza .... macar nu au ramas dare de singe pe strada ... poate data viitoare:mrgreen::roll:

Imagine postată

observati ceva strimb pe aici ?!?

Imagine postată

PAi ce ,voi credeati ca ,Constanta e in alta tara?La fel poti sa o patesti si la Bistrita.

Insa putea sa feresti roata fata si sa intri in ea doar cu roata spatele,asa banuesc ca le-ai ''racorit'' pe amandoua.

...omule e blestem!8-)...a doua iesire..al doilea abandon.Faza a fost ca a stat prea aproape de mine, eu am vazut-o am evitat , am aratat, dar prea tarziu!!!...A luat din plin groapa cu roata fata, spatele nu are nimic...dar a ratat si iesirea asta!...Oricum sanatosi sa fim ture vor mai fi cu tona:P...Numai bine si pe maine la urmatoarea iesire....Cheia!(Dobrogei sa nu se inteleaga altceva:):):!:;-)

duminica poate mai facem "una mica" dupa-amiaza (2:00 am) ca dimineata am niste probleme de rezolvat , si poate mai ma lasa genunkiul ca s-a umflat putin de la patania de vineri :mrgreen: . eu zic ca un corbu-constanta este bun 60km in total este aproape plat traseul asa ca nici nu o sa imi fortez genunkiul ... cine vrea sa vina sa anunte aici , intilnirea ca de obicei la mall (poate daca aleg eu traseul nu o mai fii cu ghinion , in plus stiu si traseul asa ca nu ma mai poate surprinde nici o groapa8-)....cred...:mrgreen:

Am mai fost pana la corbu (&Navodari) de vreo 2 ori, dar am dat peste niste mirosuri pe drum :9898: deh... Midia Navodari...

Dar la noi pe drum a ce crezi ca mirosea:?::!::9898:, a Romania evident:mrgreen:

Mare atentie pentru totzi cei ce vizitati acest topic si suntetzi din Constanta : Se organizeaza critical mass in orasul nostru drag:mrgreen:, mai multe detalii aici:

http://www.ciclism.ro/forum/showthread.php?p=30616#post30616

Nu uitati ca pe 10 se aduna lumea pentru probleme de organizare, cine doreste sa contribuie, sa se documenteze de asemenea in linkul de mai sus.

Am mai fost pana la corbu (&Navodari) de vreo 2 ori, dar am dat peste niste mirosuri pe drum :9898: deh... Midia Navodari...

eu parcurg o data la 2 zile traseul ala cu masina de vreo 4 luni si pot sa te asigur ca nu mai miroase a nimic

daca nu iti place traseul il skimbam nu este problema , nu este nimic batut in cuie... dragosb ma intreb cind o sa te prindem la o tura ca de vreo 2-3 sapt tot ne ocolesti

Sir_Scorpion daca poti sa vi la 14:00(in fata city park sau vi direct la mine acasa daca nu mai vine nimeni) astazi lasa o confirmare aici

PS : au mai aparut sa faceti keile dobrogei ?

Traseul e ok din partea mea... era doar un comentariu ca sa fie 8-)

Pana la tura o sa ma prindeti marti sa vorbim de cmr :)

Astazi Yassmina s-a descurcat excelent. Ca de obicei problema este bicicleta si presiunea din pneuri. Prima am rezolvat-o partial la un peco, si cateva mici reglaje privind vitezele si modul lor de schimbare, cateva detalii privind pozitia pe bicicleta si modul de pedalare, si spontan Yassmina a prins si 45 la ora :shock::shock::shock:, si nu de putine ori a sarit peste 35 la ora, chiar si pe plat.

Am facut C-ta Cumpana si inapoi, dupa care am mers prin lazu-agigea si inapoi. Am facut nu mai putzin de 40 km, cu un avs de 25 la ora zic eu. Deci merge bine tinand cont ca mtb-ul ei FB are 18 kg:mrgreen:

Astazi Yassmina s-a descurcat excelent. Ca de obicei problema este bicicleta si presiunea din pneuri. Prima am rezolvat-o partial la un peco, si cateva mici reglaje privind vitezele si modul lor de schimbare, cateva detalii privind pozitia pe bicicleta si modul de pedalare, si spontan Yassmina a prins si 45 la ora :shock::shock::shock:, si nu de putine ori a sarit peste 35 la ora, chiar si pe plat.

Am facut C-ta Cumpana si inapoi, dupa care am mers prin lazu-agigea si inapoi. Am facut nu mai putzin de 40 km, cu un avs de 25 la ora zic eu. Deci merge bine tinand cont ca mtb-ul ei FB are 18 kg:mrgreen:

merci mult scorpion.8-) mi-ai ridicat moralul.10x mult pt rabdarea care ai avut-o si atentia acordata.iti raman datoare.dupa ce ma antrenez bine bine o sa te invat eu pe tine:mrgreen:

abia astept sa ne intilnim toti la o tura , fara sa fie nevoie sa abandonez eu pe traseu :mrgreen:

toti adica si cu mine?nu stiu daca ai rabdare.eu sunt inca sub antrenamentul domnului scorpion;-)adica mai am ceva pana sa ajung la nivelul vostru

Joi (12.06.08) la ora 2.30 (14.30), intalnire la City Park

traseu: pana la corbu si retur (~50 km)

pai puneti si voi un traseu ca oricum nu sunt multe cu sosea buna pe unde poate sa mearga si ionut fara sa isi strice bicla... eu la 14:30 sunt acolo alegeti voi traseul ;-)