alien_24

Constanta

Recommended Posts

vedeti voi la primavara :evil: daca iau cu cursiera gropile cum fac acum nu ma tine mai mult de 1 saptamana :mrgreen:

Edited by dragosb

Salut Bisoc , rar te vede lumea (pe sosea). Iesi si tu cu tineretul , ca daca vin si eu cu nea Titi sigur le stricam media de virsta.

Ionut ce zici marti ii tragem o Constanta - Babadag asa de relaxare :mrgreen:

daca esti de acord eu zic sa plecam pe la 9 dimineata ca acum se intuneca mai repede si in caz ca avem vreo problema pe drum sa nu ne apuce noaptea , marti se anunta vreme calda 21-22 grade cer senin fara nori ... acum daca esti si tu de acord. Daca esti de acord spune ceva, intalnirea o sa fie tot la Hotel Oxford.

Ionut ce zici marti ii tragem o Constanta - Babadag asa de relaxare :mrgreen:

daca esti de acord eu zic sa plecam pe la 9 dimineata ca acum se intuneca mai repede si in caz ca avem vreo problema pe drum sa nu ne apuce noaptea , marti se anunta vreme calda 21-22 grade cer senin fara nori ... acum daca esti si tu de acord. Daca esti de acord spune ceva, intalnirea o sa fie tot la Hotel Oxford.

Da frate...se poate sa te refuz....:P....asa de relaxare si cu o medie mica se poate face:P....ne vedem la 9:30 atunci la oxford!..marti!...

Dar luni (maine)...ies la una mica...mamaia..lumina -navodari..cine se mai baga...pe la 11:30 asa sunt la oxford...daca se baga cineva (cichito23 ce zici?)...acolo intalnirea si la ora asta pt luni!.....deci?!

sa vedem daca e vremea buna .postez pe la 9 dim pe forum daca vin.k eu am avut mana dreapta luxata din cauza unui sofer cica si am cazut cu bicla din cauza k el nu stia cei aia prioritate.bafta.

Da frate...se poate sa te refuz....:P....asa de relaxare si cu o medie mica se poate face:P....ne vedem la 9:30 atunci la oxford!..marti!...

Dar luni (maine)...ies la una mica...mamaia..lumina -navodari..cine se mai baga...pe la 11:30 asa sunt la oxford...daca se baga cineva (cichito23 ce zici?)...acolo intalnirea si la ora asta pt luni!.....deci?!

pai daca ma refuzi si tu cu cine mai fac eu distante mari ca nu prea este multa lume dornica... ok deci asa ramine Hotel Oxford ora 9:30

Nu pot sa vin azi .luni.k a intervenit altceva.dupa amiaza ar fi fost mai bine, dar asta e ghinion ca intotdeauna cand e vorba de iesiri in cazul meu.

pai daca ma refuzi si tu cu cine mai fac eu distante mari ca nu prea este multa lume dornica... ok deci asa ramine Hotel Oxford ora 9:30

da frate...se poate...acolo sunt si vedem noi cum o facem si cum ne intoarcem:P...bft

Nu pot sa vin azi .luni.k a intervenit altceva.dupa amiaza ar fi fost mai bine, dar asta e ghinion ca intotdeauna cand e vorba de iesiri in cazul meu.

asta e, poate data viitoare!

Pozele turei noastre(adica eu si Ionut) de astazi , Traseul Constanta - Babadag , distanta 180km si ceva metri , AVS:25,7km/h (i-am dat lejer) Timp petrecut pedaland 6 h :30 minute

Iar acum pozele

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

http://img412.imageshack.us/img412/2186/spa0188jt8.th.jpg

http://img221.imageshack.us/img221/783/spa0187ct7.th.jpg

http://img221.imageshack.us/img221/6867/spa0186pi3.th.jpg

http://img201.imageshack.us/img201/2788/spa0185yu6.th.jpg

http://img523.imageshack.us/img523/9687/spa0184re1.th.jpg

http://img205.imageshack.us/img205/7495/spa0183oz6.th.jpg

http://img525.imageshack.us/img525/1650/spa0182wr0.th.jpg

P.S Ionut daca nu am fost pe mess inseamna ca m-am dus la spital sa imi faca niste glucoza in vene , oricum poate ne intilnim la reanimare :rolleyes:

mai bagam vro 2 dastea....ne asteapta acasa cu , coliva pe masa !!!!...3 kg slabit instant...genunchi varza....Bogdane, trebuie sa o luam si noi frate cu pauza de masa in timpul turei....:)...asa doar refull si go....nu mai merge...am imbatranit:)......sau ii dam asa pan-n coma?:D))))

Alea 3 kg slabite a fost apa din organism(te-ai si cantarit :eek::mrgreen::D ) ... cit despre stat , nu prea mai aveam timp insemna sa ajungem noaptea acasa si nici nu aveam pe unde sa luam o masa stralucita ai vazut si tu (decit sa "dam la peste" pe drum) ; pai ce ai intrat in coma ?? :mrgreen: , nu am mai facut ture lungi de citeva saptamani si asta a fost cauza in principala , cu ture prin mamaia nu se face antrenament.

Oricum traseul a fost exceptional , dealurile , padurea aducea a traseu montan parerea mea este ca a meritat efortul

Data viitoare eu o sa imi iau ceva de mincare de acasa ca , cu ce se gaseste pe traseu nu te poti face fata

hai frate ca mai glumeste si eu.....ce dq...a fost o nimic toata...:):):):)...daaaaa..daca face trei de 60km...nu se pun 180?:):):).La urmatoare mai asa...de peste 100...speram si noi sa fim mai multi de 2...ca na....nu suntem nici "lantz" cu "condadore".....nici usturoi nu mancam...!...Mai o vb...mai o pedala....mai o poza...trec km altfel!:D...

Pai daca faci 3 ture de 60km , le faci in zile diferite trick-ul este sa le faci pe toate in aceeasi zi :mrgreen:. Joi o sa ies pe la 10-11 la o tura prin mamaia sa ii trag un rulaj ,teoretic trebuia sa fac treaba asta azi dar mai trebuie omu sa si munceasca .

Cit despre alti companioni de drum ... lasa frate ca e mai usor sa postezi pe forum impresii si alte chestii decit sa dai la pedale atati km ,de forumisti nu ducem lipsa mai rau stam cu ciclistii

P.S : nu am nimic cu nimeni dar nu mai postati doar pentru a face numar de posturi ... cine promite sa vina sa se tina de cuvint ca toata lumea are treaba si probleme dar macar o data pe saptamina isi poate gasi timp si pentru o pedala ca doar suntem pe Ciclism.ro unde povestim din patanile si experienta noastra , dar daca stam la tastatura mai mult decit pe sa oare de ce mai activam aici ... :|

Bogdane te inseli ! Aseara 01 Oct. ora 19.00 am iesit in Mamaia pt. o plimbare de refacere (ruptura de muschi la fotbal ) si nu am fost singurul , l-am intilnit pe Bogdan din Valu lui Traian care facea ture. Deci sport se face dar fiecare cind poate.

Sa-i uram si lui Cristi insanatosire cit mai rapida caci am aflat ca s-a accidentat si el la fotbal destul de rau.

Nu era vorba de dumneavoastra ... stiu ca sunt multe persoane active care pedaleaza mai mult decit stau la discutii pe forum ... si bine fac .

Dar sa mai postati cind iesiti la ture ca poate sunt si eu liber si mai aveti un coechipier in plus :D

Cit despre Cristi :cry: nu pot decit sa ii urez si eu insanatosire gravnica si il asteptam la o tura dupa ce se raface.

Ma gandeam la o Baia ca nu am mai fost demult pe acolo , nu mere nimeni ?

pai noi am fost pe acolo acum citeva zile in drum spre babadag , in plus ca am bicicleta accidentata , la ultima tura au lovit-o niste pietre in cadru si este putin umflata nimic grav dar ii trebuie citeva zile de rafacere ... unguente chestii...

pai noi am fost pe acolo acum citeva zile in drum spre babadag , in plus ca am bicicleta accidentata , la ultima tura au lovit-o niste pietre in cadru si este putin umflata nimic grav dar ii trebuie citeva zile de rafacere ... unguente chestii...

ok atunci plec singur :cool:

Nu era vorba de dumneavoastra ... stiu ca sunt multe persoane active care pedaleaza mai mult decit stau la discutii pe forum ... si bine fac .

Dar sa mai postati cind iesiti la ture ca poate sunt si eu liber si mai aveti un coechipier in plus ;)

1.Raspund cu intirziere pt ca intru pe net doar la servici (acasa nu am loc de copiii).

2.Luna aceasta vreau sa ajung la 2 curse offroad(una de mtb si alta de ciclocros) deci am sa fac mai putina sosea si mai mult off. Dar din Nov.sunt al vostru (pe cursiera).

3.Pt probleme tehnice,necesar piese sh.,biciclete sh.,ma puteti contacta direct 0722697304 -o fac din placere si nu din spirit comercial.

4.Si fara "dumneavoastra" ma simt mai bine si mai tanar.

Eu marti si miercuri sunt liber.....ploaie sa nu fie...si pe teren voi fi!!! (bine ploaie la inceput ca dupa...asta e );):-P