alien_24

Constanta

Recommended Posts

Patania lui Dragos e regretabila si e cosmarul oricarui ciclist. Nu putem decat sa-i dorit insanatosire cit mai rapida, iar amicii sa traga invataminte:

in localitati nu se face "viteza" ci se merge la "rulaj" caci oricand poti intalni

pietonisoferi prosti sau inconstienti care nu stiu ce inseamna vehicul pe doua roti.

Bogdane ti-ai luat pantofi? Spune-mi ce vrei SPD sau LOOK ?

Patania lui Dragos e regretabila si e cosmarul oricarui ciclist. Nu putem decat sa-i dorit insanatosire cit mai rapida, iar amicii sa traga invataminte:

in localitati nu se face "viteza" ci se merge la "rulaj" caci oricand poti intalni

pietonisoferi prosti sau inconstienti care nu stiu ce inseamna vehicul pe doua roti.

...veterane' astept pastele sa imi dai mielul...sunt ionut (nu dragos)...asa ca sa fie mai mare asa:P..nu vrun ied:p:p:p.

...veterane' astept pastele sa imi dai mielul...sunt ionut (nu dragos)...asa ca sa fie mai mare asa:P..nu vrun ied:p:p:p.

Scuze Ionut, te-ai scos de Pasti. Lipsa de antrenatent - impreuna !!!

Acum ma macina o intrebare ! cine-i Dragos ?

dap am luat pantofi compatibili look:) ... dar o sa ii folosesc doar la ture lungi de peste 100km ca prin oras risti sa iti taie vreunu fata si pina iti scoti piciorul din pedala cazi ca o leguma pe jos:D

dragos este baiatul cu mtb-ul verde care tot raminea in urma (nu il ajuta nici bicicleta :D )

Imagine postată

bluza rosie

dap am luat pantofi compatibili look:) ... dar o sa ii folosesc doar la ture lungi de peste 100km ca prin oras risti sa iti taie vreunu fata si pina iti scoti piciorul din pedala cazi ca o leguma pe jos:D

Bogdane ! te sun sambata pt. a ne intalni .vreau sa scap de datoriile si

promisiunile facute in anul acesta ! Noul an sa ma prinda curat !

din pacate sambata sunt la munca si nu pot sa lipsesc , cit despre promisiuni nu este nici o prob. nu ma grabesc , si nici nu incep sa blestem :D . Avem tot timpul pina la primavara :D

PS eu astazi(vineri 19) ies cu un prieten prin mamaia la o plimbare lejera pe la 12:30 daca e ceva , acolo sunt

Fratilor, au trecut sarbatorile , Mamaia e uscata , temperatura cu + (dupaamiaza) , ce mai asteptati ? Eu de maine mi-am propus sa incep slabirea.

Fratilor, au trecut sarbatorile , Mamaia e uscata , temperatura cu + (dupaamiaza) , ce mai asteptati ? Eu de maine mi-am propus sa incep slabirea.

usor usor revin...sper ca in max o luna sa fiu iar in sa:p..!am inteles ca in feb la noi in s-e 10-15 grade..asa ca..vom fi pe strazi!..numai bine

usor usor revin...sper ca in max o luna sa fiu iar in sa:p..!am inteles ca in feb la noi in s-e 10-15 grade..asa ca..vom fi pe strazi!..numai bine

Vedeti ca SirScorpion (de Constanta) este pe mana noastra la Bucuresti pentru 3 saptamani (in cantonament;)), cand se intoarce sa fiti pregatiti.:D

Iar la primavara venim la o tura prin Constanta. Numai bine.

LA MULTI ANI CONSTANTENI !!!!!!!!!!!!

Nu avut timp sa postez pentru ca nu prea am stat pe acasa (si cind eram acasa ma luptam cu sarmale,jumari si alte produse 100% colesterol care iti pot provoca boli coronariene si te imping spre bypassuri ) si daca nu am mai mers pe bicla nici nu aveam ce sa mai scriu:o

trebuie sa incepem slabirea vorba lu' veteranu

alien ,tata ai reparat bicicleta ? te vreau in forma pe 2009 ... rupem dealurile anul asta :D (macar avem intentie), nu vezi scorpionu deja a intrat in antrenament ...vrea sa ne omoare la vara ( tre sa ii facem teste antidrog cind il vedem, cine stie ce face pe la bucuresti)

daca in februarie sunt temperaturi de 10-15grade am iesit la pedalat sa imi revin la forma ... acum daca urc 2 etaje gafai ca un porc:D

poate cine stie ne mai marim grupul anul asta (ma rog la doamne doamne in fiecare seara)

Bafta lume ne vedem pe sosea

Joi (22.01) ora 16.00 sunt in Mamaia probabil cu baietii de la Club , asta bineinteles wp.(daca timpul permite).

Joi (22.01) ora 16.00 sunt in Mamaia probabil cu baietii de la Club , asta bineinteles wp.(daca timpul permite).

Astazi Feb. 01 Duminica , fratele vostru a fost in recunoastere pe strazile din Constanta ... sa nu zica lumea ca o freaca constantenii (o frecam noi dar macar sa dam impresia de munca asidua)

Si o poza :

Imagine postată

Astazi Feb. 01 Duminica , fratele vostru a fost in recunoastere pe strazile din Constanta ... sa nu zica lumea ca o freaca constantenii (o frecam noi dar macar sa dam impresia de munca asidua

tare :(

cool bicla,cadru de montana?

tare :(

cool bicla,cadru de montana?

Da cadru hussar amoeba de mtb .. furca tot de mtb , urmeaza acum sa trec la una(furca) de cursa ca nu prea imi place cum sta roata de fata pe furca de MTB

In rest sunt multumit :)

Astazi joi 05 2009 am mai plecat la o tura prin Constanta-Mamaia (solo) , era pacat de vreme , si citeva poze (cu greu gasesti sa iti faca cineva poze cind esti singur noroc ca are aparatu timer)

La umbra plopului batran ... decit ca umbra era in alta parte .. merge oricum :D

Imagine postată

Am vrut sa sar boschetu ... nu merge

Imagine postată

Astazi 21Februarie 2009 o tura cu vint ucigator de fata ... lumea ramanea inzapezita prin tara iar noi plecam la tura :rolleyes:

Subsemnatul ... inca nu ne lovisera vinturile in fata bine

Imagine postată

Alexandru isi pregatea pozitia aerodinamica ... cu fata de razboinic al luminii ;)

Imagine postată

Nuuu ... era caldut afara :( (cind am ajuns acasa am bagat picioarele in apa fiarta cu tot cu incaltaminte .. ca nu mai iesea)

Imagine postată

Mai lipsea Titanicul si Kate Winslet in spatele lui :cool:

Imagine postată

On the road ...

Imagine postată

Marea Neagra astazi 21 februarie

Imagine postatăImagine postatăImagine postatăImagine postată

Si profilul turei (distanta 48km)

Imagine postată

PS: mai asteptam colegi .. haideti fratilor ca nu muscam , vad ca prin mamaia sambata si duminica este plin , chiar va place sa mergeti solo .. in grup este mai mare distractia

Edited by LiveForCycling

Mama ce tura, am tras ca un caine :rolleyes: . Nu am mai admirat demult Dobrogea pe un asemenea vant, superb. Pur si simplu superb. Am urcat si noi pana pe dealul de la Sitorman, unde priveam cu jind, cel putin eu, la dealul de la Tariverde, care e vestit pentru ce curenti si ce vanturi salasuiesc pe acolo. Ruptzi si inghetzati, subsemnatul si Bogdan, revenim prin Navodari, in Mamaia unde ciclistii constanteni, ce faceau antrenamentul acolo, nu mai erau. Maine mai ies la o tura cu baietii de la club in Mamaia. Alien, am inteles ca ai bicla in service ;), repede amice sa nu pierdem valul :( , daca potzi vino maine prin mamaia la o dezmortire de iarna !!! Luni stabilim terasa de intalnire in constanta, zic eu mare eveniment, impreuna cu Bogdan. Loc, in care, pe viitor ne vom intalni acolo la o bere un suc, un vin fiert, si unde, evident vom putea arata, comercializa, planifica, schimba idei, despre tot ce este legat de ciclism, si unde vom stabili si locurile de intalnire pe teren. Sanatate tuturor constantenilor, si asteptam pretendenti dobrogeni, nu conteaza MTB sau cursiera;)