alien_24

Constanta

Recommended Posts

Eu vorbesc despre niste fapte evidente si verificabile.

Tu faci tot felul de insinuari la adresa persoanelor. Nu meriti raspuns.

Nu prea mai este altceva de comentat.

Si intr-adevar, ar fi bine sa te abtii.

....imi cer scuze ca eu nu ma abtin.....

O fi din cauza aerului de la noi ...mai sarat asa...care ne indeamna sa facem niste glume mai ne-sarate."Lucruri verificabile"....dar te-ai gandit poate , ca nu vroiau sa faca reclama la sponsor, ci la echipa??????....s-a observat oare ca noi astia ..amatorii....din cta (nesimtiti si prost-crescuti) ne-am organizat,avem un echipament, si v-au asteptat pe aceea vreme????.....

Eeeeeee....niste copii care incearca sa faca ceva pt sportul asta..sa il promoveze..sa atraga cati mai multi adepti...dar se pare ca se vede doar sponsorul cand incerci sa faci ceva!!!!!!....Si culmea...nu stam aliniati in spatele celui cu microfonul ca sa ne vedem la televizor, si nici cu fluierul la gat!!!!....

Da , ei vorbesc care sau balacarit pe forum si pe strada jumatate de an , mai aruncati cu privirea si in alte ograde . Lasa ca ramanem noi cu distractia si voi/tu cu supararea ... eu am fost acolo pentru a ma simti bine nu pentru a merge intrun "cortegiu funerar" . Se vede ca prin Bucuresti este alta mentalitate , mai veniti pe la noi sa vedeti cum sta treaba . La cate reprosuri primim mai bine stateam la mititei (Ionut stie :| ) pe potopul ala .

Mai bine nu mai adaugai nimic Trezives , deabea rezolvasem problemele cu Leonte .

De meritat ce sa merit si eu , nu merit nimic , nu am 70 de ani , nu particip la campionate , nu am vechime de zeci de ani in domeniu ... trebuie sa tac din gura nu ? ... de ce sa am si eu o parere doar sunt un nimeni

Se vede clar...v-ati luat banii de la sponsorul nostru la greu...ati fost acolo numai sa ii faceti reclama...mie rusine ca m-am nascut in cta.....:| :) :)) :)) :))

...Hai sa fim seriosi...ce sponsor domne???????..suntem amatori....chiar crezi ca cineva sponsorizeaza niste baietii care ies si ei la cateva ture asa?????....numele acelei firme a facut echipamentul pe care l-am platit integral, ei doar au suportat imprimarea (si pt asta si-au pus numele)....

..Offff....conspiratii peste tot......:)):)):))

Pe spate scria si "Constanta Cycling Team" , cu sponsoru erau glume ca nu ma chinuiam eu atat cu sponsoru ... nici nu este sponsor am facut tricourile la el si a adaugat numele firmei cu litere huge dupa cum ai vazut , cand le-am vazut nici mie nu mi-a convenit dar ce sa facem au fost terminate cu 2 zile inainte , dupa multe greutati .

Am inteles , am vorbit si cu Florin Leonte astazi la telefon , ca nu trebuia sa fim noi filmati ca nu am venit tot drumul si nici nu am fost noi organizatori , dar poate meritam si noi sa fim undeva prin margine (mai aflau si din Constanteni ca exista si la noi ciclisti) , eu stiu ca ati fost plouati si ca unii nici nu aveau echipament si meritau sa stea in fata .

O sa stam linistiti de acum incolo , vad ca incurcam , ramanem la nesimtirea noastra

Trebuia sa va ia un interviu de 1 min macar. Erati cei mai frumosi din grup, tineri si in uniforma..restul erau tare plouati si amarati de pe drum..(imaginea drei din dreapta, infasurata in bandaje este foarte sugestiva) ..asa da invitatie la pedalat! mai bine stau in casa sa "crosetez" vba dlui Mandruta :|

Scuze de off-topic.

Mai lasa-ne cu ce este pe la tine, daca erai printre noi, mai ziceam.

Dar si daca erai printre noi, aici, aveam eu grija sa simti ce este o normalitate, ca sa vezi cum e. Deocamdata nu e cazul.

Se vede de la o posta ca ai de platit polite personale. Ar fi cazul sa dam dovada de maturitate, asa oi fi avand si eu cate ceva de invatat de la tine.

Mi se pare mie oare, sau te cam simti stapanul acestui forum? Nu spuneai tu ceva mai devreme ca un om valoros e ceva mai modest? Te rog vezi-ti de lungul nasului!, sunt si oameni care au ajuns pe acest forum din pura pasiune pentru plimbarea cu bicicleta si nu pentru a demonstra in fata camerelor de luat vederi de pe la televiziunea domnului "felix" ca promoveaza ciclismul in Romania indiferent de vremea de afara. Pe mine unul, ma jigneste acest raspuns dat unui membru al forumului.

In rest, s-auzim numai de bine si mult succes in "Turul Dobrogei".

Constanteni , va rog nu mai postati nimic la aceasta sectiune , incepe lumea sa creada ca ne "linsam pe strada" cand nu este asa , fiecare stie cum este atmosfera in orasul lui iar la noi eu zic ca este buna .

Avem forumul nostru si stam acolo in "prostia noastra" , va multumesc pentru pareri si reprosuri

Nu stiu daca e corecta aceasta decizie dar o respect. Sint de parere ca si pentru voi e loc aici.

P.S. Lasa-l pe fiecare in parte sa decida daca vrea sa mai posteze aici sau nu :|

Bogdan doar ne-a rugat, pe tarmul marii nimeni nu impune nimic, luam decizii de comun acord :|

nu era vorba de nici un bandaj, era un turban improvizat dupa un model invatat in Maroc, te apara de soare si vant, asta e rostul lui, daca nu stiai.

pai nu a fost nici soare nici vant stimabile! daca nu stiai a fost chiar ploaie;))

pai nu a fost nici soare nici vant stimabile! daca nu stiai a fost chiar ploaie;))

...uuuu..cred ca a durut asta....rau.....

Pai daca tu continui asa eu nu pot sa tac . Daca incepi sa scoti bucati din context este treaba ta , nu stiu unde am jignit eu pe Marin Cenusa (sincer nici nu stiu de cine este vorba) . Vad ca tu tot "rascolesti rahatul" de zibeta in cautare de boabe si vad ca ai gasit cateva pana acum ca nu prea te ia somnul ...

"Pentru ce atita deranj pina la urma?" , pai tocmai , pentru ce atata deranj iti spun eu pentru ce , pentru cineva care nu avea ce sa faca astazi si a postat :

"Apropo de constanteni, luati de val, au creat un moment de bascalie in timpul transmisiei in direct, incercand sa ridice pe brate, cu spatele, pe un coleg, pentru a face vizibil "sponsorul" (triton?) de pe echipament. Momentul de care pomenesc se poate vedea si pe site la antena1."

Moderator , mai degraba esti instigator , putem sa continuam discutia pana te plictisesti poate asa mai iti faci de lucru pe acasa , ca pe bicicleta nu prea stai din cate vad . Nu vroiam sa incep discutii in asemenea termeni dar unii dintre ei chiar tu i-ai adus in discutie .

"Ia, ramaneti voi acasa la anul si nu va mai obositi, promovati-va echipa, sponsorul si ciclismul pe canalele d-lui Mazare si gata"

Treaba asta te-a suparat rau din cate vad , toata ziua numai pe asta au fost axate discutile . Mazare are decat un canal Tv Neptun , restul sunt de "opozitie" .

"nu mai avem probleme."

Problemele au aparut pe forum , pe traseu nu cred ca te-am daramat pe jos ori scuipat , ori huiduit . Dar ai ajuns tu acasa si nu aveai ce sa faci ... ai vazut inregistrarea pe internet (ai vrut sa vezi cum arati la tv ?) si ce te-ai gandit , -uitei mah si pe astia se dau smecheri si fac figuri in spatele camerei ... dar ce mah sunt de capul lor , stai ca ii pun eu la punct- .

Si uite ca ne-ai pus la punct , deasta nu mai pot eu sa pedalez linistit ori sa ma ocup de proiectele noastre .

"Sau poate nu mai e cazul sa trecem prin Constanta si sa se mai schimbe ceva la initiativa asta. Nu destinatia conteaza, ci drumul in sine"

Il suni tu pe Mandruta nu ? , faci memoriu ca a fost cineva ridicat 2 secunde si s-au vazut 3 litere , jumatate de brat , ceafa si putin fata . Pai nici nu conteaza destinatia ca la cat a fost filmat puteau sa fie si in alta parte , atata "tarabaiala" pentru 8 minute de emisie in total , la cat s-a mers se putea face un reportaj amplu , nu cateva interviuri scurte la repezeala.

Florin Leonte , poti sa te superi pe mine , noi am discutat la telefon dar se pare ca Trezives cauta "boabe" in orice .

Duminica 10 Mai

Ora 13 , Traseul : Constanta - Corbu (distanta 60km dus/intors), Intalnire in parcarea Aqua Magic (Mamaia) , Viteza de parcurgere a traseului 20 / 25kmh max.

Cine are timp poate sa vina si dimineata la cursa de amatori din Turul Dobrogei ca spectator ori concurent (iti trebuie casca , act de identitate ... si bicicleta :D )

Detalii despre Turul Dobrogei

sara buna tuturor,

vad ca s a iscat o adevarata polemica in legatura cu "sceneta" live de la Mandruta.

eu sunt cel care a facut glumele in legatura cu sponsorul si nu cred ca procedati corect.

daca cineva are ceva de reprosat in acest sens, sa mi-o faca mie, nu lui Live.

eu cred ca nici voi bucurestenii, nici noi constantenii nu am mers destul pe bicicleta.

salut si voi saluta intotdeauna initiativa oricarui om care va sprijini sportul pe 2 roti in romania, indiferent de "cosmetizarea imaginii" (Mandruta care iese pe sticla cel mai grozav, sau firma X care ajuta sportul cum poate)

Urcati in sa si lasati polemica uitarii.....

trevisez....mi ar face placere sa iti strang mana cu prima ocazie cand mai ajungi la mare pe bicicleta......dan

Saracul Mandruta nu a putut manca 2 zile din cauza postarii mele "celebre" , bine ca nu are user pe forum ca facea stop cardiac in momentul citirii :-T . Voi cand va scoteati ochii cu Leonte pe forum vad ca nu se plangea nimeni ca exista postari "celebre" , daca scriam de altcineva ca il arunc in masina sunt curios care erau efectele ... va spun eu , nici un efect .

Partea cu "agitat apele" e tare rad de 5 minute ... bine ca s-a mai tinut Velorutia dupa postarile mele .

Nu m-am simtit vizat , dar noi astia de la tara fara educatie , ne aparam unul pe altu ... din moment ce ai spus constanteni te-ai referit la toti . Cel putin ma bucur ca nu mai este "moment de bascalie" si a ajuns o gluma .

Salut tuturor !

Numele meu este Dragos si sunt din Navodari. De multa vreme ma bate gandul sa trec de pe mtb pe cursiera dar chestia este ca nu ma prea pricep la biciclete.

Asa ca apelez la ajutorul vostru, cei care aveti cursiere sa imi dati si mie niste sfaturi, sugestii despre ce bicicleta sa aleg dar si despre acest sport in general...

Cei care vor sa ma ajute sa imi dea un PM cu detalii sau un ID ca sa putem sa vorbim.

Multumesc ! :)

Sapa prin forum ca vei gasi suficiente informatii !

Salut toti amatorii de miscare pe bicicleta din Cosntanta. Dupa mult, mult timp am iesit astazi la o plimbare prin Mamaia, pe bicicleta bineinteles, si am vazut mai multe biciclete la o terasa prin zona butoaielor. Am cautat putin pe net si nu am fost surprins sa descopar ca exista o comunitate restransa de amatori care ies la plimbare impreuna. Mi-ar placea sa va insotesc cat mai curand, insa trebuie sa ma pun mai intai la punct, nu atat cu conditia fizica cat mai ales cu partea dorsala (ca sa zic asa). Daca aveti sfaturi pentru mine le ascult cu placere pentru ca au trecut ceva ani de cand nu am mai iesit pe doua roti.

Am uitat sa mentionez ca m-au alergat cainii in mai multe randuri, ma gandesc data viitoare sa-mi iau si un par ... aveti alta solutie?

Salut @dreamlike, ma bucur sa te gasesc si pe forumul ciclistilor. Dupa atata umblat prin tara pe la intalnirile DWC am trecut si eu pe doua roti, si sunt cam in aceeasi situatie de incepator ca si tine :D Bafta si spor la pedalat :D>-

Avem si noi cateva regiuni mai deosebite , maine plecam spre Manastirea Sf. Andrei , o sa postez cateva imagini si aici . Multumesc pentru aprecieri .

Pozele din tura Constanta - Manastirea Sf. Andrei (distanta totala 180km) , din cauza ca am avut masina de suport dupa noi pozele sunt numai cu "mortaciunile" , peinsajul poate "next time"

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

Pai Dobrogea nu este chiar plata mai sunt si portiuni de catarare 3km cu panta de 7% ori alte combinatii , unele trec si prin padure ... are un aer de Sinaia (decat ca este mai sarat) . Din pacate la tura aceasta am fost decat 3 insi (unu a intrat in masina dupa 80km) , majoritatea erau la munca/alte treburi. Am prins o zi calduroasa si ne-a luat draq pe campurile alea dar a meritat .